Μαλδίβες Αεροπορικά εισιτήρια για Μαλδίβες

gmit

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σας,

Θέλουμε να ταξιδέψουμε προς το τέλος του Ιουνίου από Αθήνα για Μαλδίβες με επιστροφή. Αυτή τη στιγμή το κόστος είναι 1.030Ε ανά άτομο με Qatar Airlines με μια στάση στη Ντόχα. Θεωρείται ότι είναι καλή τιμή? Είναι πιθανό να υπάρξουν προσφορές με καλύτερη τιμή σύμφωνα με την εμπειρία σας ή να προχωρήσουμε σε κράτηση με δεδομένο και την αναμενόμενη αύξηση λόγω των γεγονότων στην Λιβύη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Γιώργος
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
22-30 Iουνίου 649e με Aeroflot μέσω Μόσχας... θέλει και μια διανυκτέρευση στο αεροδρόμιο στο πήγαινε... η απόλυτα ελάχιστη τιμή αυτή την περίοδο...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
22-30 Iουνίου 649e με Aeroflot μέσω Μόσχας... θέλει και μια διανυκτέρευση στο αεροδρόμιο στο πήγαινε... η απόλυτα ελάχιστη τιμή αυτή την περίοδο...
Μιλάμε για σχεδόν τη μισή τιμή, ε;
Όχι μισή, αλλά τεράστια διαφορά! Αξίζει μια διανυκτέρευση σε κάποιο κάθισμα του αεροδρομίου για τόση διαφορά!
 

gmit

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Επειδή το ταξίδι θα είναι γαμήλιο και θα φύγουμε 2 μέρες μετά τον γάμο δεν θα ήταν ότι καλύτερο να φάμε τρελή ταλαιπωρία. Οπότε μια περίπτωση όπως αυτή της Gulf Air στα 818Ε με δύο στάσεις και με 15,5 ώρες στο πήγαινε και 19,5 ώρες στο έλα ίσως να το λέγαμε με λίγο ζόρι υποφερτή περίπτωση. Για την περίπτωση όμως πτήσης με μια στάση θεωρείται ότι Qatar, Emirates ή κάποια άλλη εταιρία που πετάει προς τα εκεί είναι πιθανό να κάνει κάποιες προσφορές. Όπως ειπα και πριν πάντα σύμφωνα με την εμπειρία σας και με αυτά που διαβάζετε.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Τα ταξιδιωτικά γραφεία μήπως στο δίνουν σε πακέτο με το ξενοδοχείο πιο οικονομικά;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Επειδή το ταξίδι θα είναι γαμήλιο και θα φύγουμε 2 μέρες μετά τον γάμο δεν θα ήταν ότι καλύτερο να φάμε τρελή ταλαιπωρία. Οπότε μια περίπτωση όπως αυτή της Gulf Air στα 818Ε με δύο στάσεις και με 15,5 ώρες στο πήγαινε και 19,5 ώρες στο έλα ίσως να το λέγαμε με λίγο ζόρι υποφερτή περίπτωση. Για την περίπτωση όμως πτήσης με μια στάση θεωρείται ότι Qatar, Emirates ή κάποια άλλη εταιρία που πετάει προς τα εκεί είναι πιθανό να κάνει κάποιες προσφορές. Όπως ειπα και πριν πάντα σύμφωνα με την εμπειρία σας και με αυτά που διαβάζετε.
Η Qatar αν στην ανταπόκριση μεσολαβούν πολλές ώρες τη νύχτα, πληρώνει visa και διανυκτέρευση. Το ίδιο κάνει και η Gulf... αλλά για την Gulf που είδατε ότι πετάει για Μαλδίβες? :roll:
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Η Qatar αν στην ανταπόκριση μεσολαβούν πολλές ώρες τη νύχτα, πληρώνει visa και διανυκτέρευση. Το ίδιο κάνει και η Gulf... αλλά για την Gulf που είδατε ότι πετάει για Μαλδίβες? :roll:
Όπως και πολλές άλλες εταιρίες σε πάνε στο Κολόμπο και απο εκεί με τη Sri Lankan...
 

gmit

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επειδή έχω βρει μια πολύ καλή προσφορά στο agoda σκέφτομαι να μην το κλείσω μέσω πρακτορείου.

Έχω κλείσει αρκετά ξενοδοχεία μέσω Booking.com και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Για το Agoda.com γνωρίζετε αν είναι το ίδιο αξιόπιστο? Θα μου ήταν πολύ χρήσιμη αυτή η πληροφορία.

Σας ευχαριστώ ξανά για τις πληροφορίες σας.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.126
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Να εισαι προσεκτικος και στο ποσο που βλεπεις να προσθεσεις και ενα περιπου 30% για τελη και υπηρεσιες που θα σου εμφανιστει με ψιλα γραμματα στα δεξια (κατω απο την αρχικη τιμη) οταν πας να κανεις την κρατηση. Αν δεν το εχεις υπολογισει αυτο, ισως να μην βρηκες και την τελεια προσφορα. Σε γενικες γραμμες ειναι λιγο απατη αυτο που κανουν και γι' αυτο το αγνοω αυτο το site.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.730
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Επειδή έχω βρει μια πολύ καλή προσφορά στο agoda σκέφτομαι να μην το κλείσω μέσω πρακτορείου.

Έχω κλείσει αρκετά ξενοδοχεία μέσω Booking.com και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Για το Agoda.com γνωρίζετε αν είναι το ίδιο αξιόπιστο? Θα μου ήταν πολύ χρήσιμη αυτή η πληροφορία.

Σας ευχαριστώ ξανά για τις πληροφορίες σας.
Σαν σάιτ το agoda είναι εντελώς αξιόπιστο και καθόλου απάτη. Απλώς θα προσέξεις την τελική τιμή ανά διανυκτέρευση η οποία θα σου εμφανιστεί όταν προχωρήσεις να κάνεις κράτηση και εκεί στα δεξιά θα σου εμφανίσει και τους φόρους που την επιβαρύνουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.314
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom