Αεροπορικό δυστύχημα στο Πουκέ

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Φαντάζομαι το πληροφορηθήκατε.
Ο λόγος που το αναπαράγω, είναι οτι θέλω τη γνώμη σας σχετικά με τις εταιρείες χαμηλού κόστους- τέτοιας εταιρείας ηταν το αεροπλάνο που έπεσε.
Πόσο ασφαλείς τις θεωρείτε;
Κι αφού ειναι τόσο ελκυστικές;
Ακούω...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το μετέφερα στα επίκαιρα. :)

Λοιπόν, για μένα δεν έχει καμία διαφορά το αν είναι low cost η εταιρεία ή όχι, όσον αφορά το θέμα ασφάλεια. Τα μειονεκτήματά τους είναι άλλα (μικρές αποστάσεις στα καθίσματα, πολύ κακές ώρες πτήσεων, κλπ).

Το αεροπάνο αν δεν κάνω λάθος δεν έπεσε, παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα αφού προσγειώθηκε.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Το ίδιο πιστεύω κι εγώ Δάκη.
¨Ασε που μερικές φορές δεν μπορείς νσ τις αποφύγεις.
Εννοώ κάτι no name εταιρείες που κάνουν τις πτήσεις εσωτερικού. ( έχω χρησιμοποιήσει πολλές ,σε Κίνα, Περού, Ινδία κλπ)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μα είναι τόσο σπάνια τα αεροπορικά ατυχήματα που είναι ανούσιο.

Στατιστικά είναι πολύ πιο επικίνδυνο - και χάνονται πολύ περισσότερες ζωές - να οδηγείς αυτοκίνητο, παρά να πετάς με αεροπλάνο. Το αεροπλάνο είναι μακράν το πιο ασφαλές μέσο μετακίνησης.
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
καλα σιγουρα ειναι πιο ασφαλες απο το αυτοκινητο ειδικα εδω στην ελλαδα ετσι οπως οδηγουμε και με τους δρομους που εχουμε.
παντως εγω αν ειχα τη δυνατοτητα για εναν προορισμο να διαλεξω αναμεσα σε κανονικη εταιρια και χαμηλου κοστους θα επελεγα την πρωτη. ισως ειναι καθαρα ψυχολογικο
τελευταια ομως οσα ατυχηματα θυμαμαι ειναι αεροπλανα εταιριων χαμηλου κοστους (1 κροατικο, 1 ατυχημα στη ρωσσια, 1 ή 2 στην αφρικη και η helios εδω στην αττικη)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Βρε παιδιά, της Thai ήταν το αεροσκάφος που έγινε το ατύχημα.

Ε;
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
συμφωνα με το cosmos.gr το αεροσκαφος ηταν της εταιριας χαμηλου κοστους "one-two-go" η οποια ειναι θυγατρικη της "orient-thai airlines"
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω παντωs με Βangok Αirways παραλιγο να πεθανω στο Σαμουι:haha:
 

maria

Member
Μηνύματα
96
Likes
75
Δηλαδή να μην αλλάξω κι εγώ γνώμη για την easy jet λέτε; Γιατί μόλις πριν λίγο καιρό πείστηκα να ψάξω με αυτήν για εισιτήριο για Παρίσι. Την προηγούμενη φορά λέγαμε να βγάλουμε με easyjet, αλλά επειδή η πλειοψηφία της παρέας δεν ήθελε βγάλαμε με ΟΑ. Πληρώσαμε 278 ευρώ πήγαινε-έλα, ενώ με την easyjet μου είπαν κάτι γνωστοί που κλείσανε για το Νοέμβριο 90 και κάτι ευρώ.
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
εγω πιστευω οτι αμα ειναι να συμβει το μοιραιο ... τι ταξιδευεις με boing με 10.000 ευρω τι ταξιδευεις με jet pack τι στην πλατη του superman το ιδιο ειναι :trekker:!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνω , οποιου του μελλει να πνιγει , ποτε του δεν πεθαινει , ετσι δε λενε?
Στιs Φιλιπινεs υπαρχει μια εταιρια που εχει χασει πολλα αεροπλανα και λεγεται Spirit.Οι Φιλιππινεζοι χιουμοριστεs λενε οτι ολοι οι επιβατεs γινονται καποια στιγμη spirits:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom