Αλβανία Αθήνα προς Τίρανα/Σκόπια

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Λοιπόν...ψάχνω τρόπους μετάβασης σε Τίρανα ή Σκόπια από Αθήνα. Ο ΟΣΕ έχει κόψει τα δρομολόγια εξωτερικού (αν δεν κάνω λάθος) οπότε μένει η επιλογή του λεωφορείου (αεροπλάνο δεν μας κάνει). Εκτός από τα λεωφορεία του ΟΣΕ που πηγαίνουν νομίζω προς Αλβανία (αν δεν έχουν κοπεί κι αυτά) ξέρουμε καμιά άλλη εταιρία που να έχει δρομολόγια προς εκείνα τα μέρη;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
από Αθήνα θες? αν ναι
μια βόλτα σε Μεταξουργείο/Σταθμό Λαρίσης θα βρεις τεράστια επιλογή λεωφορείων.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Τι κεραμίδα ξαφνική είναι αυτή; Για που το έβαλες πάλι; :haha:

Σωστός ο φίλτατος Θανάσης, στο Μεταξουργείο δε θα ξέρεις ποια να πρωτοδιαλέξεις, ειδικά για Αλβανία άπειρες επιλογές. Ρώτα τιμές, δες δρομολόγια και διάλεξε.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δεν είναι για μένα Dva:haha: (αν και κάτι ετοιμάζω προσεχώς!)

Ένας φίλος μου από εξωτερικό ψάχνει να κάνει ένα τουρ ξεκινώντας από Αθήνα κι έλεγα μήπως έβρισκα το όνομα κάποιας εταιρίας για να ψάξουμε αρχικά από το ίντερνετ...αλλά απ' ότι φαίνεται με βλέπω να πηγαίνω βόλτα στο Μεταξουργείο:D
Ευχαριστώ για το τιπ παιδιά!


ΥΓ: Αρχικά μου ζητούσε ο τρελός connection Αθήνα-Κόσοβο κι Αθήνα-Μαυροβούνιο:shock:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.050
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Λοιπόν...ψάχνω τρόπους μετάβασης σε Τίρανα ή Σκόπια από Αθήνα. Ο ΟΣΕ έχει κόψει τα δρομολόγια εξωτερικού (αν δεν κάνω λάθος) οπότε μένει η επιλογή του λεωφορείου (αεροπλάνο δεν μας κάνει). Εκτός από τα λεωφορεία του ΟΣΕ που πηγαίνουν νομίζω προς Αλβανία (αν δεν έχουν κοπεί κι αυτά) ξέρουμε καμιά άλλη εταιρία που να έχει δρομολόγια προς εκείνα τα μέρη;
Στη Θεσσαλονικη απεναντι απο το σταθμο εχει ενα μπουγατσατζιδικο που θα συναντησεις πληθος Αλβανων μεσα κι εξω απ' αυτο. Αν περασεις απο 'κει θα βρεθουν τουλαχιστον δυο τρεις που θα σε πλησιασουν λεγοντας σου : "Albania Albania", προσφεροντας σου μετακινηση με ΙΧ στην Αλβανια (τιμη δεν ξερω). Ε, κατι αναλογο μπορει να εχει και στο Σταθμο Λαρισης ή Μεταξουργειο ή καπου αλλου.

ΥΓ Αμα φτασεις Αλβανια μετα πας και Σκοπια και Κοσοβο ευκολα...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Στη Θεσσαλονικη απεναντι απο το σταθμο εχει ενα μπουγατσατζιδικο που θα συναντησεις πληθος Αλβανων μεσα κι εξω απ' αυτο.
Να πάρει, δε νομίζω ότι έχει μπουγατσατζίδικο στο Μεταξουργείο, πώς θα τους βρω;:haha:

ΥΓ Αμα φτασεις Αλβανια μετα πας και Σκοπια και Κοσοβο ευκολα...
Ναι από κει είναι εύκολο αλλά ο ενδιαφερόμενος ζητούσε από Αθήνα, πράγμα δύσκολο/αδύνατο;)

Thanks!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
κι μετά της 9 πάντα. εκεί φοβόμουν να πηγαίνω στην δουλεία στις 7 το πρώι, σκέψου τη νύχτα τι θα γινεται εκει
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
αν δεν έχει μπουγατσατζίδικο μπορεί να έχει πατσατζίδικο:haha::haha:
Σωστό κι αυτό, θα το κοιτάξω:haha:


φιλικη συμβουλη...

μεταξουργειο μονο τη μερα...
κι μετά της 9 πάντα.
Ξέρω, ξέρω! Θα πάω πρωί μετά τις 11. Νομίζω καλά είναι:D
 

jpsih

Member
Μηνύματα
242
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
???
τελευταια φορα που περασα απο εκει κατα τις 7-8 το βραδυ..
ειδα τουλαχιστον 5-6 λεωφορεια να φορτωνουν οποτε θα εχει μεγαλη ποικιλια φανταζομαι απο δρομολογια..

παντως θα ναι σιγουρα κουραστικο ταξιδι, και λογω επιβατων αλλα και λογω των παλαιων οχηματων που δρομολογουνται..
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
παντως θα ναι σιγουρα κουραστικο ταξιδι, και λογω επιβατων αλλα και λογω των παλαιων οχηματων που δρομολογουνται..
Το φαντάζομαι κι αυτό αλλά δεν είμαι εγώ που θα το κάνω το ταξίδι, απλά ανέλαβα να βρω πληροφορίες:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom