Αθηνα, ό,τι συμβαινει και μας ενδιαφερει!

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
«Van Gogh Alive» - Ο Βαν Γκογκ στην Αθήνα

Η βιωματική έκθεση Van Gogh Alive - the experience με περισσότερους από 10 εκατ. θεατές σ’ όλο τον κόσμο, έρχεται για 4 μήνες, από τις 7 Νοεμβρίου 2017 έως και τις 5 Μαρτίου 2018, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών.

http://tvxs.gr/news/alles-texnes/van-gogh-alive-o-ban-gkonk-stin-athina-binteo
Και δεν είχα καταφέρει τον χειμώνα να συνδυάσω τα απεριτίβο μου στο Τραστέβερε με την έκθεση...Μια χαρά που θα έρθει Αθήνα..εντυπωσιακά θα είναι...
Οφ τόπικ αλλά σχετικό με τον Van Gogh και την τεχνολογία...
http://www.lifo.gr/now/culture/151361
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Και δεν είχα καταφέρει τον χειμώνα να συνδυάσω τα απεριτίβο μου στο Τραστέβερε με την έκθεση...Μια χαρά που θα έρθει Αθήνα..εντυπωσιακά θα είναι...
Οφ τόπικ αλλά σχετικό με τον Van Gogh και την τεχνολογία...
http://www.lifo.gr/now/culture/151361
Λυπάμαι αλλά στα 15 ευρώ κατ'ατομο το βρήκα υπερτιμημένο γι'αυτό που προσφέρει. Όσον αφορά τα της τεχνολογίας, γερασμένη ήδη. Αντίθετα η ταινία animation που προβλήθηκε στους κινηματογράφους ήταν πολύ ενδιαφέρουσα και σε ...σεμνή τιμή
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Το πρόγραμμα του Φεστιβάλ Αθηνών Επιδαύρου ανακοινώθηκε πριν λίγες ημέρες και βρίσκεται αναρτημένο στην ιστοσελίδα του οργανισμού, aefestival.gr.
Οι παραστάσεις ξεκινούν την 1η Ιουνίου στην Πειραιώς 260, που επαναλειτουργεί μετά από έναν χρόνο απουσίας εξαιτίας της πανδημίας. Φέτος, η Πειραιώς θα είναι πιο “καλοκαιρινή” από ποτέ, καθώς οι αίθουσες θα μας υποδεχθούν με ανοιχτές οροφές, ώστε να τηρηθούν τα απαραίτητα υγειονομικά πρωτόκολλα για την ασφάλεια όλων. Θα ακολουθήσουν μέσα στον Ιούνιο οι παραστάσεις στους ανοιχτούς μας χώρους, το Ωδείο Ηρώδου Αττικού, το Αρχαίο Θέατρο Επιδαύρου και τη Μικρή Επίδαυρο.
Η πώληση των εισιτηρίων για όλους τους χώρους έχει ξεκινήσει ηλεκτρονικά απο την Παρασκευή 14 Μαΐου,για τις παραστάσεις Ιουνίου, Ιουλίου και Αυγούστου.
Πρόγραμμα
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Για όσους πεθύμησαν τις συναυλίες, και πιστεύω δεν είναι λίγοι.

Οι Nick Cave & The Bad Seeds στην πλατεία Νερού την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022, στο πλαίσιο της πρώτης περιοδείας τους μετά από τέσσερα ολόκληρα χρόνια.

1622094528597.png


Τα early bird εισιτήρια στην τιμή των 45 ευρώ διατέθηκαν για 4 μέρες από τις 20 Μαΐου.
Από το πρωί της Δευτέρας 24 Μαϊου η τιμή διαμορφώθηκε στα 50 ευρώ.

Επίσης, διατίθενται περιορισμένα VIP εισιτήρια, με πρώτη τιμή τα 125 ευρώ με προνομιακές παροχές.

Διάθεση εισιτηρίων:
Τηλεφωνικά στο 11876
Online στα www.releaseathens.gr / www.viva.gr
Φυσικά σημεία πώλησης: Καταστήματα Wind, Reload, Ευριπίδης, Yoleni’s και Viva Spot Τεχνόπολη.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για όσους πεθύμησαν τις συναυλίες, και πιστεύω δεν είναι λίγοι.

Οι Nick Cave & The Bad Seeds στην πλατεία Νερού την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022, στο πλαίσιο της πρώτης περιοδείας τους μετά από τέσσερα ολόκληρα χρόνια.

View attachment 353434

Τα early bird εισιτήρια στην τιμή των 45 ευρώ διατέθηκαν για 4 μέρες από τις 20 Μαΐου.
Από το πρωί της Δευτέρας 24 Μαϊου η τιμή διαμορφώθηκε στα 50 ευρώ.

Επίσης, διατίθενται περιορισμένα VIP εισιτήρια, με πρώτη τιμή τα 125 ευρώ με προνομιακές παροχές.

Διάθεση εισιτηρίων:
Τηλεφωνικά στο 11876
Online στα www.releaseathens.gr / www.viva.gr
Φυσικά σημεία πώλησης: Καταστήματα Wind, Reload, Ευριπίδης, Yoleni’s και Viva Spot Τεχνόπολη.
Καλέ μην ανεβάζετε τέτοια - καθίστε να φτάσει το 22 και τα λέμε.
Έχω ακόμα εισιτήριο από Μάρτιο 20 που επαναπρογραμματίστηκε για Σεπτέμβριο 20 (μάλλον δεν θα πήγαινα κιόλας) και ακυρώθηκε ξανά. Από τότε σιγή ιχθύος για τα εισιτήρια.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Καλέ μην ανεβάζετε τέτοια - καθίστε να φτάσει το 22 και τα λέμε.
Έχω ακόμα εισιτήριο από Μάρτιο 20 που επαναπρογραμματίστηκε για Σεπτέμβριο 20 (μάλλον δεν θα πήγαινα κιόλας) και ακυρώθηκε ξανά. Από τότε σιγή ιχθύος για τα εισιτήρια.
Το ΄20 ούτε εγώ δεν θα πήγαινα αλλά για το επόμενο καλοκαίρι θέλω να πιστεύω πως έχω το δικαίωμα να το ελπίζω.Επικοινώνησες μαζί τους για την δυνατότητα επιστροφής χρημάτων ή και επανέκδοσης αν έχει επαναπρογραμματιστεί η συναυλία που σε ενδιαφέρει;
Το συγκεκριμένο post μπήκε σαν είδηση για την έναρξη της προπώλησης των εισιτηρίων για όσους ενδιαφέρονται.
Εύχομαι και ελπίζω μέχρι το επόμενο καλοκαίρι να μην χρειάζεται να σκεφτόμαστε ακυρώσεις τουλάχιστον εξαιτίας covid και να επανακτίσουμε το δικαίωμα του "προγραμματίζειν" χωρίς μεγάλο ρίσκο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Το ΄20 ούτε εγώ δεν θα πήγαινα αλλά για το επόμενο καλοκαίρι θέλω να πιστεύω πως έχω το δικαίωμα να το ελπίζω.Επικοινώνησες μαζί τους για την δυνατότητα επιστροφής χρημάτων ή και επανέκδοσης αν έχει επαναπρογραμματιστεί η συναυλία που σε ενδιαφέρει;
Το συγκεκριμένο post μπήκε σαν είδηση για την έναρξη της προπώλησης των εισιτηρίων για όσους ενδιαφέρονται.
Εύχομαι και ελπίζω μέχρι το επόμενο καλοκαίρι να μην χρειάζεται να σκεφτόμαστε ακυρώσεις τουλάχιστον εξαιτίας covid και να επανακτίσουμε το δικαίωμα του "προγραμματίζειν" χωρίς μεγάλο ρίσκο.
Επειδή στην Ελλάδα δεν έχουμε μεγάλα, σοβαρά φεστιβάλ, η προπώληση εισιτηρίων για ένα χρόνο μετά μόνο με αρπαχτούλα μου κάνει. Έχω άπειρα παραδείγματα από προ covid εποχής. Tώρα με το covid κάνει κρα. Κάτσε να μπει το 22, να φτάσουμε Μάιο και βλέπουμε.

υγ το εισιτήριο μου είναι για μια συναυλία από εταιρία μικρού βεληνεκούς για ψιλοάγνωστο συγκρότημα που θέλω διακαώς να δω, οπότε το αφήνω να σέρνεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom