Αθηνα, ό,τι συμβαινει και μας ενδιαφερει!

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Περιφέρεια Αττικής: Δωρεάν παραστάσεις και συναυλίες σε ανοιχτούς χώρους.
Η Περιφέρεια Αττικής διοργανώνει, το πρώτο δεκαπενθήμερο του Ιουλίου, μια σειρά δωρεάν παραστάσεων και συναυλιών, σε ανοιχτούς χώρους της Αττικής, στο πλαίσιο των δημοτικών φεστιβάλ και πολιτιστικών εκδηλώσεων.

fb-event_πρόγραμμα-1536x806.jpg



Λεπτομέρειες και αναλυτικό πρόγραμμα
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μουσική Τεχνόπολη | Πρόγραμμα | Ιούνιος – Σεπτέμβριος 2021

Η Μουσική Τεχνόπολη – όπως την ξέρουμε– ξεκινά στην πιο εμβληματική σκηνή της πόλης, την Τετάρτη 9 Ιουνίου, ενώ μέχρι τις 19 Σεπτεμβρίου, παρουσιάζει ένα πλούσιο πρόγραμμα με μεγάλους καλλιτέχνες, καλλιτέχνες – έκπληξη, σημαντικά φεστιβάλ που φέρνουν μαζί τους ό,τι πιο σύγχρονο έχει να δείξει η εγχώρια και διεθνής σκηνή, σε ένα ρεπερτόριο που κυμαίνεται από pop, λαϊκό και ρεμπέτικο μέχρι hardrock, hiphop και electro.

Picture-1.jpg

Και όσοι δεν έχουν τη δυνατότητα να βρεθούν στο Γκάζι κάτω από τις τρεις κόκκινες καμινάδες, μπορούν να παρακολουθήσουν όλες τις συναυλίες – όπως και πέρυσι – απ’ όπου κι αν βρίσκονται μέσω livestreaming.




Αναλυτικό πρόγραμμα
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
15 χρόνια ρεμπέτικα με κιθάρα: Ο Δημήτρης Μυστακίδης στην Τεχνόπολη


Στην Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων, στις 20 Ιουλίου, ακριβώς ένα χρόνο μετά την τελευταία του εμφάνιση εκεί, επανέρχεται ο Δημήτρης Μυστακίδης με ένα αφιέρωμα στα ρεμπέτικα της κιθάρας.
Αγαπημένα, επιλεγμένα τραγούδια που όλοι έχουμε στην καρδιά μας αλλά και αποσπάσματα από τις θεματικές που έχει παρουσιάσει όλα αυτά τα χρόνια, θα παρουσιαστούν σε ένα επετειακό πρόγραμμα.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Αν έχετε χρόνο αυτό το ΣΚΔ προτεινω να επισκεφτείτε την έκθεση γραμματοσήμων και λοιπών ειδών φιλοτελισμού που φιλοξενείται στο Ζάππειο Μέγαρο.
Η έκθεση περιλαμβάνει σπάνια εκθέματα μεγάλης αξίας και η είσοδος είναι δωρεάν.
Για περισσότερες πληροφορίες:

NOTOS 2021 – Ευρωπαϊκή Φιλοτελική Έκθεση
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ακριβως λογω αυτης της εκθεσης δεν συστηνεται επισκεψη στην Εθνικη Πινακοθηκη της Αθηνας μεχρι να επιστρεψουν τα εκθεματα. Ποτε δεν φημιζοταν και η εδω Πινακοθηκη για το καλο της στησιμο. Δεν εχω ξαναπαει απο τοτε που ανοιξε, αλλα διαβασα οτι εχει διατηρησει την ιδια παλαιικοτητα.
Καλησπέρα, ξέρει κανείς το κόστος της περιοδικής έκθεσης με εκθέματα από το Λούβρο στην Εθνική μας Πινακοθήκη; Επίσης μπορούμε να εκδώσουμε e-tickets;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα, ξέρει κανείς το κόστος της περιοδικής έκθεσης με εκθέματα από το Λούβρο στην Εθνική μας Πινακοθήκη; Επίσης μπορούμε να εκδώσουμε e-tickets;
Καλημέρα. Πιστεύω ότι θα περιλαμβάνεται στη γενική είσοδο (10€). Επίσης δυνατότητα για e-ticket δεν βρήκα στο σάιτ. Νομίζω είναι νωρίς ακόμα να βάλουν :bleh: ακόμα δεν έχει κλείσει χρόνος.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Καλημέρα. Πιστεύω ότι θα περιλαμβάνεται στη γενική είσοδο (10€). Επίσης δυνατότητα για e-ticket δεν βρήκα στο σάιτ. Νομίζω είναι νωρίς ακόμα να βάλουν :bleh: ακόμα δεν έχει κλείσει χρόνος.
Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Κι εγώ έψαξα πολύ και δεν κατάλαβα τι ισχύει! Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να βάλουν e-ticket από την αρχή. Καλό θα ήταν λόγω covid και σχετικών περιορισμών να ξέρει ο κόσμος αν υπάρχουν εισιτήρια και να μην μετακινείται άδικα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
Καλημέρα. Πιστεύω ότι θα περιλαμβάνεται στη γενική είσοδο (10€). Επίσης δυνατότητα για e-ticket δεν βρήκα στο σάιτ. Νομίζω είναι νωρίς ακόμα να βάλουν :bleh: ακόμα δεν έχει κλείσει χρόνος.
Που να δεις συστηματα που εχουν για να κλεισεις σχολικη επισκεψη. "Παρτε απο εβδομαδα, δεν ξερουμε τι οδηγιες θα εχουμε". Δεν πηρα.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Που να δεις συστηματα που εχουν για να κλεισεις σχολικη επισκεψη. "Παρτε απο εβδομαδα, δεν ξερουμε τι οδηγιες θα εχουμε". Δεν πηρα.
Πάλι καλά που σήκωσαν το τηλέφωνο. Εγώ χθες και σήμερα που καλούσα, δεν απάντησε ποτέ κανείς.
Τελικά το ρισκάραμε και πήγαμε από κοντά. Η Πινακοθήκη λειτουργούσε κανονικά. Περιμέναμε μισή ώρα στην ουρά απ' έξω και μπήκαμε μέσα με δωρεάν είσοδο (λόγω 1ης Κυριακής του Δεκεμβρίου).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Μια ενδιαφέρουσα έκθεση για τα άλογα της Αρχαίας Αθήνας.Στην Αμερικανική εταιρεία κλασσικών σπόυδών.Από 20 Ιανουαρίου έως τέλος Απριλίου.

Τα άλογα της Αρχαίας Αθήνας σε μία μοναδική έκθεση

1642532179491.png




Χάλκινη προτομή αλόγου.

Museo Archeologico Nazionale di Firenze (Direzione Regionale Musei della Toscana)– Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο Φλωρεντίας (Περιφερειακή Διεύθυνση Μουσείων της Τοσκάνης)
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.474
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom