Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

Maria C

Member
Μηνύματα
5
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
H aegean στην Αίγυπτο και σε κάποιες ακόμα χώρες εκεί στα πέριξ δεν έχει flex αλλά ενα ναύλο saver που έχει βαλίτσα αλλα όχι δωρεάν αλλαγές και δεν ακυρώνονται (κάτι σαν τα economy) και το comfort flex που επίσης είναι το κλασικό με βαλίτσα αλλά δεν έχει καθόλου ακυρωτικά πέρα από το 23€ που χρεώνει την ακύρωση από το τηλεφωνικό κέντρο.
Μου είπαν από το τηλεφωνικό κέντρο ότι θα επιστραφεί όλο το ποσό, ούτε ακυρωτικά κρατάνε, ούτε πχ το ποσο που αντιστοιχεί στον saver ναύλο. Μάλλον έχει να κάνει με τις τωρινές συνθήκες.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.090
εγώ νομίζω πως είμαι κονυα στο να ακυρώσω...είναι λίγο τεταμένα τα πράγματα προς το παρόν...καλό ότι δίνει φουλ refund γιατί κ εγώ με μίλια έκλεισα
 

vivilag

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Καλησπέρα κι από εμένα!! Εμείς έχουμε κλείσει για Κάϊρο 24-27/11 αλλά κι εμείς προβληματιζομαστε πολυ στο αν θα ακυρώσουμε ή όχι. Οι ναυλοι ειναι saver οπότε χάνουμε και τα χρήματα μας αν ακυρώσουμε. Γνωστός μας Αιγυπτιος μας είπε ότι εκεί ειναι μια χαρά τα πραγματα προς το παρον αλλά παρολα αυτά δεν ξέρουμε τι να κάνουμε...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.232
Καλησπέρα κι από εμένα!! Εμείς έχουμε κλείσει για Κάϊρο 24-27/11 αλλά κι εμείς προβληματιζομαστε πολυ στο αν θα ακυρώσουμε ή όχι. Οι ναυλοι ειναι saver οπότε χάνουμε και τα χρήματα μας αν ακυρώσουμε. Γνωστός μας Αιγυπτιος μας είπε ότι εκεί ειναι μια χαρά τα πραγματα προς το παρον αλλά παρολα αυτά δεν ξέρουμε τι να κάνουμε...
φυσικά και θα πάτε. Απλά κρατήστε πισινή στο ξενοδοχείο έχοντας ακύρωση λίγο πριν την άφιξη. Ποτέ δεν ξέρεις.
Η Αιγύπτιοι είναι υπέρ της Παλαιστίνης, τουλάχιστον αυτό δείχνουν όλοι οι γνωστοί μου, όπου και έβαλαν μπανερ στα σοσίαλ.
 

Pilcher

Member
Μηνύματα
12
Likes
36
Καλησπέρα! Ισχύει ακόμα ότι μπορούμε να βγάλουμε βίζα στο αεροδρόμιο; Έχει πάει κανείς πρόσφατα; Θα ταξιδέψω με Aegean που φτάνει γύρω στις 2 το πρωί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα! Ισχύει ακόμα ότι μπορούμε να βγάλουμε βίζα στο αεροδρόμιο; Έχει πάει κανείς πρόσφατα; Θα ταξιδέψω με Aegean που φτάνει γύρω στις 2 το πρωί.
Ναι. Με $25 βγαίνει. Δέχονται και κάρτες. Εναλλακτικά, τη βγάζεις e-visa ηλεκτρονικά με το ίδιο κόστος, και γλυτώνεις μισή σελίδα χώρο στο διαβατήριό σου. Α, και την e-visa δεν την ακυρώνει κανείς, μπορείς να την ξαναχρησιμοποιήσεις :) [ Από λάθος, πρόσφατα μπήκα δυο φορές με την ίδια e-visa ].
 

Pilcher

Member
Μηνύματα
12
Likes
36
Ναι. Με $25 βγαίνει. Δέχονται και κάρτες. Εναλλακτικά, τη βγάζεις e-visa ηλεκτρονικά με το ίδιο κόστος, και γλυτώνεις μισή σελίδα χώρο στο διαβατήριό σου. Α, και την e-visa δεν την ακυρώνει κανείς, μπορείς να την ξαναχρησιμοποιήσεις :) [ Από λάθος, πρόσφατα μπήκα δυο φορές με την ίδια e-visa ].
Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ! Προσπάθησα ηλεκτρονικά αλλά για κάποιο λόγο μου βγάζει λάθος γραμμένο τον αριθμό διαβατηρίου, γράφω κεφαλαίους χαρακτήρες και στην επισκόπιση τα βγάζει με μικρά οπότε θα το αφήσω για εκεί.
 

rafaela 14

Member
Μηνύματα
31
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Καλησπέρα γνωρίζετε αν το διαβατηριο πρέπει να έχει τουλάχιστον 6 μηνη ισχύ?
 

erodios

Member
Μηνύματα
89
Likes
253
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom