1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ακτοπλοϊκά Εισιτήρια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά Περί Ταξιδιών' που ξεκίνησε από το μέλος xameno_rouxo, στις 25 Μαϊου 2017.

1. Thanos92

Thanos92 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μπρατισλάβα - Πράγα
    Εγώ θέλω για 17 Αύγουστου .

2. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Η αναχώρηση; Ποιες είναι οι ημερομηνίες του ταξιδιού;

3. Thanos92

Thanos92 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μπρατισλάβα - Πράγα
    Εγώ θέλω να φύγω από εδώ 17 Αυγούστου και να γυρίσω στις 21!

4. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Παρασκευή με Τρίτη είναι, αν και σε περίοδο αιχμής. Κλείσε τον Μάιο για να μην αγχώνεσαι και να πετύχεις εκπτώσεις.

5. panosil

panosil Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Πάρος
    Καλησπέρα. Θέλω να πάω Ηράκλειο κάποιες συγκεκριμένες μέρες μέσα στις γιορτές και θέλω να κλείσω μονοκλίνη καμπίνα. Αρχικά, έψαξα πρώτα με ANEK που είναι φθηνότερη. Είδα ότι δεν υπάρχει απλή Μονοκλίνη εξωτερική ή Μονοκλίνη Εσωτερική, αλλά μόνο Μονοκλίνη εξωτερική ΑΚ1 στην οποία επιτρέπεται η παραμονή κατοικίδιων. Η ερώτησή μου είναι αν μπορώ να την κλείσω, εφόσον εγώ δεν θα φέρω μαζί κατοικίδιο. Θα υπάρξει πρόβλημα; Ευχαριστώ.

6. serginio

serginio Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νάπολι,Ιταλία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Γιατί δεν επικοινωνείς με ένα πρακτορείο ή με την εταιρεία. Έτσι θα πάρεις μια υπεύθυνη απαντηση

panosil likes this.
  7. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Μα αφου η εταιρεια δεν χρεωνει το κατοικιδιο στη γραμμη αυτη, γιατι να εχει προβλημα?

8. panosil

panosil Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Πάρος
    Δεν έχω ιδέα από την πολιτική της. Αλλά με παραξένεψε λίγο ότι υπάρχει καμπίνα για κατοικίδια. Θα επικοινωνήσω μαζί τους καλού κακού.

9. adiaforos

adiaforos Member

Επιτρέπεται η παραμονή κατοικιδίων, δεν είναι υποχρεωτική!!! Αν έχεις κατοικίδιο, μπορείς να μείνεις σε αυτή, γιατί ενδεχομένως σε άλλες κατηγορίες καμπίνας απαγορεύεται. Αν έγραφε ότι επιτρέπονται τα παιδιά και εσύ δεν έχεις, θα είχες την ίδια απορία;;; :lol::bleh:

10. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Εκπτώσεις της τάξης του 30%, προσφέρει η ακτοπλοική εταιρεία Attica Group, μέσω των εταιρειών Blue Star Ferries και Hellenic Seaways, για διακοπές σε Λέσβο, Χίο, Λέρο και Κω.

Η έκπτωση ισχύει από 14/06/19 έως 30/09/19 και αφορά σε όλες τις κατηγορίες επιβατικών εισιτηρίων, Ι.Χ. αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών, με την προϋπόθεση οι ενδιαφερόμενοι να προσκομίζουν στα κατά τόπους συνεργαζόμενα πρακτορεία αποδεικτικό, το οποίο να επιβεβαιώνει τουλάχιστον 4 διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχείο ή ενοικιαζόμενο κατάλυμα σε κάποιον από τους συγκεκριμένους προορισμούς.

https://www.bluestarferries.com/el/...ι-κω.html?Itemid=189&year=2019#editor-content

thanos75 likes this.
  11. Saefmar

Saefmar Member

Καλησπέρα στην παρεα.
    Θέλω μια βοήθεια σχετικά με την κάρτα sea smiles η οποία σου δίνει 30% εκπτωση για αμάξι εαν εχεις ταξιδεψει ηδη μια φορα μεσα στον χρονο.
    1) Πρεπει να εχουμε κρατησει τα αποκομματα του εισιτηριου?
    2) Εκπτωση δικαιουσαι μονο στο πλοιο που εχεις ταξιδεψει? Αν ταξιδεψες πχ. με Bluestar εκπτωση δικαουσαι μονο με Blue star η σε μια απο τους τρεις συνεργατες της Sea smiles (superfast, bluestar, hellenic)?

12. Δημήτρης X.

Επόμενο Ταξίδι:
    Κίνα
    Επειδή είχα την ίδια απορία πρόσφατα, να σου εξηγήσω.

Θα πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της Sea smiles και θα τους πεις ότι ακριβώς είπες εδώ. Θα σου ζητήσουν να τους στείλεις με email ένα έγγραφο αίτημα υπογεγραμμένο ΚΕΠ για βεβαίωση υπογραφής ότι ζητάς να σου δώσουν τον κωδικό του εισιτηρίου (αν έχεις ταξιδέψει τον προηγούμενο χρόνο με μία από τις εταιρείες που ανήκουν στην Sea Smiles). Εφόσον το παραλάβουν θα τους πεις ημερομηνία που είχες ταξιδέψει, όνομα κτλ, θα σε βρουν στο σύστημα καθ θα πάρεις τον κωδικό. Μετά θα μπορείς να κάνεις εγγραφή στο πρόγραμμα και να πάρεις την έκπτωση.

panosil likes this.