Ακυρωση/Αλλαγή booking

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Παιδια sos εχω κανει κρατηση μεσο μποοκινγκ για νεα υορκη,παρουσιαστηκε κολλημα με τν δουλεια μ αποτελεσμα δυστηχωα ν πρεπει ν τ ακυρωσω.εκλεισα χωρις ακυρωση μπορω ν κανω κτ;ειναι πολλα τ λεφτα.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
στειλε ενα mail στην booking περιγραφοντας την κατασταση , αλλα δε το κοβω να γινεται κατι...
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Δυστυχώς δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι. Άλλωστε αυτό είναι και το νόημα του no refundable ή αλλιώς μη επιστρέψιμη χρέωση. Για το λόγο αυτό και η τιμή που κλείνεις είναι καλύτερη. Παρόλα αυτά δε βλάπτει να στείλεις ένα mail και να προσπαθήσεις...
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Δηλαδη αν βγαλω ολα τ χρηματα απο τν καρτα τι γινεται;μεγαλη πικρα αλλα δυστηχως δν μπορω ν κανω αλλιως δεν μπορω ν παω.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τα χρήματα μπορεί να στα έχουν δεσμεύσει ήδη. Στείλε άμεσα εμαίλ ή πάρε τηλέφωνο και εξήγησε κατάσταση. Γενικά η booking βοηθάει όσο μπορεί, αλλά το θέμα είναι στο χέρι του ξενοδόχου.
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
ακου θα δεις τι θα κανεις, τραβας ολα τα λεφτα απ την καρτα, και επισης δηλωνεις απωλεια.
Εαν ειναι προπληρωμενη δεν θα χασεις τπτ, απλα θα πας να βγαλεις αλλη. Εαν ειναι πιστωτκη δεν ξερω τι παιζει.

Εγω εκανα το ιδιο και απλα με επαιρνε ο ιδιοκτητης τηλ ολη μερα για να μου πει να βαλλω τα λεφτα. Τον εγραψα και απλα μου εστειλαν μειλ απ το booking οτι ακυρωθηκε η κρατηση.

Εαν δεν σου εχουν κρατησει τα λεφτα εισαι οκ, καντην με ελαφρα...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Περιγράφεις ένα σοβαρότατο λόγο για τον οποίο τα περισσότερα booking sites δε δέχονται προπληρωμένες. Άρα λογικά για να μπόρεσε να ολοκληρώσει ο φίλος την κράτηση με προπληρώμενη τα χρήματα δεσμεύτηκαν εκείνη τη στιγμή.
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Τα χρηματα δεν εχουν δεσμευτει το εχω τσεκαρει.Απλα ειναι πληρομομαι σε αυτο τ λογαριασμο κ πρεπει μ το αλλαξω λογαριασμο.αλλες κυρωσεις δν πιστευω να εχω ετσι;η καρτα ειναι βιζα οχι πιστωτικη
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σου έχει επισημανθεί και λίγες ημέρες νωρίτερα, ότι δεν είναι σωστό να γράφεις σε μορφή sms. Τα κείμενα σου δεν είναι άμεσα κατανοητά.

Σε παρακαλώ να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις.
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
anny said:
Σου έχει επισημανθεί και λίγες ημέρες νωρίτερα, ότι δεν είναι σωστό να γράφεις σε μορφή sms. Τα κείμενα σου δεν είναι άμεσα κατανοητά.

Σε παρακαλώ να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις.
Και παλι σορρυ ειμαι απο το κινητο μεσα..
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
οχι φιλε, αφου δεν σου δεσμευτηκαν τα χρηματα κανε τον Λουι. Επειδη ειναι αρκετα τα λεφτα, καλυτερα να αλλαζεις λογαριασμο, παρα να στα παρουν.

Τα χρηματα στα δεσμευει το ξενοδοχειο και αλλα το κανουν την στιγμη της κρατησεις, ενω αλλα λιγες ημερες πριν φτασεις. Εφ οσον σταθηκες τυχερος μεσα στην ατυχια σου τουλαχιστον μην χασεις τα χρηματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom