Ακυρωση εισητηριων κ κρατησης λογω τρομοκρατικης επιθεσης

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
550
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η κολλητη μου επροκειτο να ταξιδεψει με την οικογενεια της στο Παρισι σημερα το πρωι. Υπαρχει ορος που να επιστρεφονται χρηματα απο αεροπορικη λογω ακυρωσης εξαιτιας τρομοκρατικης επιθεσης κλπ; Απο το ξενοδοχειο παιζει να επιστρεψουν χρηματα λογω εκτακτης αναγκης;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Η κολλητη μου επροκειτο να ταξιδεψει με την οικογενεια της στο Παρισι σημερα το πρωι. Υπαρχει ορος που να επιστρεφονται χρηματα απο αεροπορικη λογω ακυρωσης εξαιτιας τρομοκρατικης επιθεσης κλπ; Απο το ξενοδοχειο παιζει να επιστρεψουν χρηματα λογω εκτακτης αναγκης;
Θα γίνει η πτήση;Ακούσθηκε οτι κλείνουν τα σύνορα...
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
550
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Νομιζω τα χερσαια και θαλασσια εννοουν. Απο aegean ειχαν πει οτι θα γινει. Το CDG λειτουργει το Orly εκλεισε.
Εγω ακουσα οτι θα γινουν ολες οι πτησεις προς και δεν θα γινει καμια απο Παρισι.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Νομιζω τα χερσαια και θαλασσια εννοουν. Απο aegean ειχαν πει οτι θα γινει. Το CDG λειτουργει το Orly εκλεισε.
Εγω ακουσα οτι θα γινουν ολες οι πτησεις προς και δεν θα γινει καμια απο Παρισι.
Έχεις δίκιο.Καί η Air France ανακοίνωσε ότι όλες οι πτήσεις από/πρός θα γίνουν κανονικά.Δύσκολο το βλέπω να δεχθει η αεροπορική επιστροφή χρημάτων.Περισσότερες πιθανότητες υοάρχουν να δεχθεί το ξενοδοχείο ακύρωση.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πολλες αεροπορικες εταιριες παντως ανακοινωσαν πως αναμενονται ακυρωσεις και καθυστερησεις στις πτησεις τους τις επομενες ημερες. Προφανως για να μην πετουν αδεια τα αεροπλανα τους αφου δεν εχει νοημα να ερθει τουριστας αυτη τη στιγμη στο Παρισι. Τα παντα ειναι κλειστα. Καποιες αεροπορικες δινουν τη δυνατοτητα για αλλαγη ημερομηνιας ή προορισμου, για επιστροφη χρηματων περα αποτο eurostar που εχει αφησει να εννοηθει κατι τετοιο δεν εχω ακουσει καποιον αλλον.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και η Flybe δινει τη δυνατοτητα σε οσους ηταν να πεταξουν σημερα ή αυριο να ζητησουν επιστροφη χρηματων.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Παιδιά sos! ! Έχω κλείσει εισητηρια για την πέμπτη προς Παρίσι..Η λογική μου λέει να μην πάω...το πάθος μου όμως δε με αφήνει σε ησυχία! Θέλω βοήθεια! Πως θα είναι τα πράγματα εκεί? Θα παραμένουν επικίνδυνα? ? Τα καταστήματα θα είναι ανοιχτα? Ο κόσμος θα κυκλοφορεί?
Ποιος μπορεί να σου απαντήσει υπεύθυνα σε αυτές τις υποθετικές ερωτήσεις;

Μόνον ο @tripakias που ζεί μόνιμα εκεί μπορεί να δώσει μια εικόνα την Τρίτη/Τετάρτη και μετά να αποφασίσεις μόνος σου.Και με αυτά που θα έχεις διαβάσει/ακούσει από Internet-τηλεόραση κτλ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom