Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Σορι αλλα οταν ταξιδευω υπερβαρη δεν ειναι γιατι μου λειπει η ζυγαρια. Και σε τυφλο ελεγκτη να πεσω, θα καταλαβει πως εχω 12 κιλα αντι για 8. Το ποτε θεωρω οτι αξιζει να το ρισκαρω και ποτε χρεωνω αποσκευη, εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Παντως με 8 κιλα ταξιδευω μονο οταν εχω back pack η εχω μαζι "τσαντα χειρος" που χωραει 3-4 κιλα αποσκευων, αφου δεν εχει οριο βαρους.
 

Xriz

Member
Μηνύματα
27
Likes
27
Καλησπέρα.Επειδη τα λέει λίγο μπερδεμένα η aegean, σε εισιτήριο flex αξίας 165 που θα ακυρωθεί η επιστροφή θα είναι 165 - 45?Γίνεται ακύρωση εκτός τηλεφωνικού κέντρου ή θα πρέπει να γίνει μόνο μέσω αυτού και θα γίνει 165 -45 - 20? Παίρνω τηλ αλλά βγάζει μεγάλη αναμονή (8 λεπτά).Αν κανω αλλαγή εχει με 80 και με μίλια.Οποτε κλίνω στην ακύρωση και αγορά νέου με μίλια.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Ο φίλος για να μην περιμένει 8 λεπτά στο ακουστικό, περίμενε 15 ώρες για μια απάντηση στην οθόνη και βλέπει να του τη λένε; Α, είσαι κακός!
Παρεμπιπτόντως, 8' αναμονή ενώ τρέχει έκτακτο γεγονός που αναγκάζει κόσμο σε πληροφόρηση και αλλαγές, μάλλον λίγο το λες...
 

Xriz

Member
Μηνύματα
27
Likes
27
Οταν εχεις 12 % μπαταρια και εχεις ακομα ενα διωρο στη δουλεια δεν περιμενεις ουτε 2.Οταν επαιρνα για τις μετατροπες των ποντων σε μιλια, δεν ειχε καθολου αναμονη.Η απάντηση είναι 45 + 20 για την ακύρωση παρεμπιπτοντως
 

supercanon

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα, βλέπω πως low cost εταιρείες δίνουν επιστροφή χρημάτων για πτήσεις από/προς Ιταλία.
Εμείς με τις κυριλέ εταιρίες μόνο αλλαγή ημερομηνίας ;
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566
Οι καταστάσεις είναι έκτακτες και πλέον γενικευμένες. Νομίζω ότι όλες οι εταιρείες θα πρέπει να επιδείξουν ευελιξία και να δεχθούν αλλαγή ημερομηνιών στα εισιτήρια, όχι μόνο για Ιταλία, αλλά για οποιονδήποτε προορισμό και για τους επόμενους μήνες. Για παράδειγμα, πολλοί θα ακυρώσουν τις διακοπές τους για το Πάσχα, ακόμα και σε προορισμούς εντός της χώρας.
 

supercanon

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα,
Ναι ακριβώς έτσι,
Δυστυχώς μόνο αλλαγή ημερομηνίας δίνει η δικιά μας.
Την ίδια στιγμή που low cost δίνουν 100% επιστροφή χρημάτων σε πτήσεις από/προς Ιταλία.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Τι ισχύει τελικά στην Αegean με τις αποσκευές; Μόνο μία χειραποσκευή στην καμπίνα ή μία παραδίδουμε και μία παίρνουμε μαζί μας στο αεροπλάνο; Μιλάμε για τους φθηνούς ναύλους golight.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Τι ισχύει τελικά στην Αegean με τις αποσκευές; Μόνο μία χειραποσκευή στην καμπίνα ή μία παραδίδουμε και μία παίρνουμε μαζί μας στο αεροπλάνο; Μιλάμε για τους φθηνούς ναύλους golight.
Πότε εκδόθηκε το εισιτήριο;Πρίν η μετά τις 18/5;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom