Ακύρωση Ταξιδιού και πώληση εισιτηρίων

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλημέρα

Δυστυχώς πρέπει να ακυρώσω το ταξίδι στη Ρώμη, οπότε και πουλάω τα εισιτήρια στη Ρώμη καθώς και ξενοδοχείο για 2 άτομα για 5 βράδια στη Ρώμη

Εισιτήρια κόστος για 2 ενήλικες μετ'επιστροφής 355,96€ (όσο κοστίζουν τώρα τα εισιτήρια στο site της RYANAIR): Αναχώρηση: Θεσσαλονίκη -> Ρώμη 8/4/2015 (Μεγάλη Τετάρτη)
Επιστροφή: Ρώμη-> Θεσσαλονίκη 13/4/2015 (Δευτέρα του Πάσχα)

Διαμονή
Bed and Breakfast Papa Via Concordia 20, 00181 Ρώμη, Ιταλία βαθμολογία σχολίων booking 8.6
με κόστος για 2 άτομα για 5 βράδια 245€
Το ξενοδοχείο δεν είναι πληρωμένο αλλά έχει χρέωση ακύρωσης την 1η βραδιά και επειδή είναι κλεισμένο με 2 κρατήσεις η ακύρωση θα κοστίσει (2 βράδια*49€=98€), οπότε μπορώ να αλλάξω το όνομα του επισκέπτη και να πληρώσετε εκεί 245€ για 5 βράδια (δλδ 49€ τη βραδιά με πρωινό) που είναι πολύ καλή τιμή για τη Ρώμη εκείνες τις ημέρες

Όποιος ενδιαφέρεται παρακαλώ ας μου στείλει μνμ

Ευχαριστώ
Ηλίας
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
για να καταλάβω.
1). όποιος αγοράσει τα εισιτήρια θα πρέπει να πάει και στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο??
2). αγοράζοντας κάποιος τα εισιτήρια αναλαμβάνεις το κόστος αλλαγής του ονόματος???
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
καλημέρα
1) όχι φυσικά και δεν είναι απαραίτητο απλά το αναφέρω γιατί θεωρώ ότι πλέον για εκείνη την εποχή στη Ρώμη δεν υπάρχει ξενοδοχείο κάτω από 60€
2) το αναλαμβάνω. τα 355,96€ είναι με το κόστος αλλαγής και των 2 ονομάτων

Διευκρινιστικα και επειδή δεν ξέρω αν μπορώ να αλλάξω τον τίτλο, το ταξίδι είναι για το ερχόμενο Πάσχα του 2015
 
Last edited by a moderator:

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλημέρα και πάλι

σήμερα πλέον τα εισιτήρια στο site της RYANAIR κοστίζουν 395,96€, οπότε όποιος θέλει να βοηθήσει την παραπάνω κατάσταση εξοικονομεί και 40€ από τις τρέχουσες τιμές της RYANAIR
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Προς ενημέρωση οποιουδήποτε ενδιαφερομενου, τα εισιτήρια κ το ξενοδοχείο υπάρχουν ακόμα και είναι διαθέσιμα.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
472€ στη Ryanair σήμερα . Όφελος 117€για όποιον θέλει να αγοράσει τα εισιτήρια που δινω λόγω ακύρωσης του ταξιδιού
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Χαχα. Δεν έχεις κ αδικο. Αλλά μέχρι τις 8/4 δεν χανω τις ελπιδες μου. Εστω για το ξενοδοχείο
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Ανανεωνω την διαθεσιμοτητα σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τωρα που χαριζει ο αλλος το Μιλανο ακομα πιο δυσκολο.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλημέρα και πάλι
σήμερα στο site της ryanair 511,96€
όφελος 156€

υπενθυμίζω ότι το ξενοδοχείο διατίθεται και χωριστά. όποιος ενδιαφέρεται να βρεθεί εκείνες τις ημέρες στην Ρώμη. Απλά θα πληρώσει στο ξενοδοχείο χωρίς να εμπλακώ εγώ. Εγώ μόνο θα αλλάξω το όνομα αυτού που θα διαμείνει

όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom