Αλλαγη εταιρειας και προγραμματος

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Καλημερα. Θα ηθελα να μου πειτε την εμπειρια σας (αν εχετε) και οτι γνωριζεται για την ASTRA AIRLINES, διοτι θελουμε να παμε Βαρκελωνη το Πασχα και ενω μας ειχαν πει αρχικα με AEGEAN μας το αλλαξαν σε ASTRA AIRLINES!!!:mad: θα επανελθω αργοτερα. Ευχαριστω.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
ASTRA? Δεν είναι τίποτε... ASTRA λένε αλλά το αεροπλάνο μάλλον θα είναι ένα Βουλγάρικο 320 της VIM που τώρα τελευταία κάνει πτήσεις για λογαριασμό της Astra...
Aυτή είναι η καλή version μια που τα αεροπλάνα της VIM είναι σχετικά καινούργια και άνετα... υπάρχει όμως και μια μικρή πιθανότητα να πετάξεις με ένα από τα διαβόητα 320 της Vueling... κι αυτά σχετικά καινούργια βέβαια είναι αλλά προπονήσου στη φακιρική μια που είναι θεόστενα...
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
ASTRA? Δεν είναι τίποτε... ASTRA λένε αλλά το αεροπλάνο μάλλον θα είναι ένα Βουλγάρικο 320 της VIM που τώρα τελευταία κάνει πτήσεις για λογαριασμό της Astra...
Aυτή είναι η καλή version μια που τα αεροπλάνα της VIM είναι σχετικά καινούργια και άνετα... υπάρχει όμως και μια μικρή πιθανότητα να πετάξεις με ένα από τα διαβόητα 320 της Vueling... κι αυτά σχετικά καινούργια βέβαια είναι αλλά προπονήσου στη φακιρική μια που είναι θεόστενα...
αν αυτο το ρωτησω στο πρακτορειο ( intermed ) θα μου απαντησουν ή θα μου πουν ακομη δεν γνωριζουμε?

traveller, εκ πειρας, εσυ θα πετουσες με αυτες τις εταιρειες ή θα με προτεινες να ψαξω κατι αλλο με πιο εγγυημενη εταιρεια?

και κατι αλλο...ενω ηταν να πεταξουμε Σαββατο μεσημερι και πεντε ημερες,μας αλλαξανε ημερομηνιες και ωρα και παμε ξημερωματα κυριακης προς Δευτερα και ωρα 4:20π.μ. και θα πρεπει για να ειμαι στο αεροδρομιο της Θεσ/νικης κατα της 2:30π.μ!!!!

Το χειροτερο ειναι οτι θα εχουμε και την μικρη 6,5 ετων και δεν ξερουμε αν θα μπορεσει να αντεξει αυτο το βραδυνο ξενυχτι και την αλλη μερα την ξεναγηση.

Α, και κατι ακομη, το πενταημερο εγινε τετραημερο με 50 ευρω φθηνοτερο και επιστροφη απο Βαρκελωνη 1-4-10 και ωρα 23:50.

αξιζει ρε πιαδια?? ειμαστε σε μεγαλο διλημμα
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
αυτη η VIM ειναι Βουλγαρικη ή Ρωσικη?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
αν αυτο το ρωτησω στο πρακτορειο ( intermed ) θα μου απαντησουν ή θα μου πουν ακομη δεν γνωριζουμε?

traveller, εκ πειρας, εσυ θα πετουσες με αυτες τις εταιρειες ή θα με προτεινες να ψαξω κατι αλλο με πιο εγγυημενη εταιρεια?
Έχεις δίκιο, έκανα αναγραμματισμό VIA είναι η εταιρία όχι VIM...

Που να ξέρω τι θα σου πουν στο πρακτορείο... το ότι θα πας πάντως ή με την VIA ή την VUELING είναι 100% σίγουρο, ότι κι αν σου πουν αυτοί... η ASTRA δεν έχει δικά της 320... νοικιάζει από αυτές τις εταιρίες...

Χαλάρωσε πάντως... μην το κάνεις ιδιαίτερο θέμα... τα αεροπλάνα και των δύο εταιριών όπως σου είπα είναι σχετικά καινούργια, απλά της Vueling είναι στενά... σαφώς καλύτερα να πας με το Βουλγάρικο... δεν υπάρχει κανένα θέμα ασφάλειας, μια χαρά αεροπλάνα είναι... το αν αξίζει να πας είναι δικό σου θέμα... δες την τσέπη σου και στάθμισε την κατάσταση αν θα αντέξετε ένα ταξίδι σε βάρβαρες ώρες... με τα αεροπλάνα πάντως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα... εγώ προσωπικά θα πήγαινα χωρίς φόβο...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.877
Likes
26.698
αν αυτο το ρωτησω στο πρακτορειο ( intermed ) θα μου απαντησουν ή θα μου πουν ακομη δεν γνωριζουμε?

δεν το γνωριζουν 100 τοις εκατο
για την συγκεκριμενη εκδρομη που λες αλλος εχει ναυλομενο το αεροπλανο
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.877
Likes
26.698
ειναι ασφαλεστατα τα αεροπλανα
απλως να εχεις φαει πρωτα γιατι δεν σερβιρουν τιποτα
προσωπικα εχω ταξιδεψει και με τις 2 (VIA-VUELING)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
αξιζει ρε πιαδια?? ειμαστε σε μεγαλο διλημμα
Σας έχουν αλλάξει ήδη ημερομηνίες στο ταξίδι σας αναγκάζοντάς σας να ταξιδέψετε σε 'βάρβαρες' ώρες (χαράματα και μεσάνυχτα) και προσωπικά δε θα τους είχα εμπιστοσύνη στην τήρηση του υπόλοιπου προγράμματος.
Η αίσθησή μου είναι ότι επιλέγεις οργανωμένο ταξίδι για την ευκολία σου, προσμένοντας να πετάς ανθρώπινες ώρες (για κοντινούς προορισμούς που υπάρχουν αρκετές πτήσεις ολόκληρη τη μέρα), να μένεις σε 4στερα και 5στερα που είναι δύσκολο να βρεις σε προσιτές τιμές ως μεμονωμένος ταξιδιώτης και άλλες τέτοιες ευκολίες.
Αν όλα τα παραπάνω δεν τηρούνται και αναγκάζεσαι να πετάς τα χαράματα με μια πτήση χαμηλότερης ζήτησης σε οργανωμένο ταξίδι, δε βρίσκω το λόγο να μην ταξιδέψεις μεμονωμένα κάνοντας εσύ τις επιλογές σου στις ώρες πτήσεις κτλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.098
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom