Αλόννησος Αλόννησος -νησι για παρεα??

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
γεια σας!! ειμαστε μια παρεα κ φετος θελουμε να παμε σε καποιο νησι με ουτε πολυ βαβουρα αλλα ουτε και νεκρα.. συγγενης μου πηγε περσυ εκει κ του αρεσε παρα πολυ κ μου ειπε οτι εχει ζωη! παρολα αυτα, το ψαξα λιγο και ειδα οτι ειναι μια μορφη "μηλου" .. δηλαδη πανε μονο ζευγαρακια... ισχυει αυτο??? και επισης να με κατατοπισετε λιγο περισσοτερο για τη ζωη της... κ οποιος εχει παει και σκοπελο να μου πει ποιο προτιμαει, καλο θα ηταν ..α! κ αν υπαρχει συγκοινωνια στο νησι, κ τι δρομολογια εχει (εκ πειρας γιατι απο ιντερνετ δε τα πολυεμπιστευομαι..! ) αυτα!! ευχαριστω πολυ!!! :)
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Κατ'αρχήν το έχω ξαναγράψει ότι η Αλλόνησος είναι το αγαπημένο μου νησί!Βαβούρα δεν έχει σε καμία περίπτωση αλλά και νέκρα δε το λες με τίποτα.Σε γενικές γραμμές ,το γράφω για όποιον ενδιαφερόμενο,αυτό που έχει επικρατήσει και ισχύει είναι πως το νησί της παρέας,των beachparty και του χαβαλέ είναι η Σκιάθος,η Σκόπελος είναι το οικογενειακό νησί με πολύ παιδομάζωμα και η Αλλόνησος το πιο ήρεμο για ζευγαράκια και παρέες που θέλουν χαλαρούς ρυθμούς.Η Αλλόνησος από συγκοινωνίες πριν 3 χρόνια δεν είχε και τις καλύτερες,δεν ξέρω φέτος τι παίζει.Εμείς νοικιάσαμε μηχανάκι και το γυρίσαμε άνετα,άλλωστε έχει νυκτερινή ζωή σε διάφορα μέρη οπότε με κάτι δικό σας θα είστε πιο ελέυθεροι.Αφού είστε παρέα μπορείτε να μοιραστείτε τα έξοδα ενός αυτοκινήτου.Καλή συγκοινωνία,σχετικά βέβαια είναι όλα,μην περιμένεις τη συχνότητα της Αθήνας,εχει η Σκιάθος όπου κι εγώ έτσι τη γύρισα με παρέα.Ωραίες παραλίες θα βρεις και στα τρία νησιά κι επειδή μιλάμε για Αλλόνησο έχει φανταστικές εκδρομές με πλοιαράκια με καλύτερη στο θαλάσσιο πάρκο με τις φώκιες.Μην περιμένεις βέβαια να τις δει το καλοκαίρι αλλά θα πας στην ωραιότερη παραλία της Ελλάδας και το εννοώ και σε πολλά ερημικά νησάκια!Αξίζει με χίλια!!!
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
με καλυψες πληρως!!! σε ευχαριστω πολυ :) !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.269
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom