Ολλανδία Αμστερνταμ διαμονη!

aimilios

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Νιαγάρα
Καλησπερα στη παρεα! Θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με ενα 5ημερο ταξιδι στο Αμστερνταμ τον αλλο μηνα! Σχετικα με τη διαμονη οτι πληροφορια μπορειται να μου δωσετε θα ημουν ευγνωμων . Τα χρηματα ειναι σιγουρα ενα προβλημα παντως και με βλεπω να πηγαινω σε hostel αν και βρηκα μεχρι και houseboat με 250 ευρω 4 βραδιες για 2 ατομα. Οχι κ ασχημα νομιζω

Ευχαριστω προκαταβολικα
 
Last edited by a moderator:

aimilios

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Νιαγάρα
Μου φαινεται λιγο μακρια,σκεφτομουν κατι πιο προς το κεντρο.Απο τις 5 μερες που θα ειμαι εκει τις 4 θα εχω ενοικιασει και ποδηλατο οποτε δεν θα με βολευει τοσο νομιζω
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Το camping που ανέφερε ο φίλος, είναι δίπλα ακριβώς από εκεί που μένω εγώ. Και είναι μόνο 10 λεπτά με το τραμ από τον κεντρικό σταθμό (με το τραμ 26 ειναι 4 στασεις μόνο). Αν σε προβληματιζει η απόσταση, μην το σκέφτεσαι καν.
Το μόνο που δεν ξέρω, είναι αν το κάμπινγκ είναι η καλυτερη λύση και μάλιστα οκτωβριο μήνα. Φυσάει αρκετά, μιας και είναι νησάκι στην ουσία. Αλλά αν κάποιος έχει μείνει εκεί, μπορει να πει την εμπειρια του.

α, επίσης για το ποδήλατο: στο τραμ 26, είναι το μόνο στο οποίο επιτρέπεται η δωρεαν μεταφορά του ποδηλατου :)
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
σωστα-εχω μείνει 6 φορες εκεί 2 οκτωμβρίου θα είμαι και πάλι εκεί για 4-5 μέρες-πολύ καθαρά τα πάντα-πολύ όμορφα και ήσυχα-εύκολη πρόσβαση στο κέντρο και τιμή για 2 δίκλινα 320ευρώ για 4 βραδια δεν θα βρείς-
 

aimilios

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Νιαγάρα
Οντως αυτη η επιλογη δειχνει πολυ καλη απλως δεν ηξερα ποσο ειναι η αποσταση και αν θα βολεψει και με το ποδηλατο.Αφου εχουμε και το 26 το τραμ οπως ειπε η φιλη tita μια χαρα! Τελικα το αρχικο πλανο μου για houseboat εσβησε αλλα δεν πειραζει μιας και βρηκαμε μια πολυ καλη λυση.Σας ευχαριστω πολυ παιδια για της γρηγορες απαντησεις,θα σας ελεγα να περιμενετε να γραψω/διαβασετε και την ιστορια μου απο το Αμστερνταμ αλλα οσο το σκεφτομαι τοσο λεω αστο καλυτερα :cool: :D
 

aimilios

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Νιαγάρα
Υ.Σ Απο την αλλη μηπως επειδη ολο αυτο το ταξιδι ειναι και κατα μερος ενα δωρο στη γυναικα, μηπως να μη παω σε camping? Οχι οτι ειναι και του ξενοδοχειου ,αλλα ενα hostel και ενα prive δωματιο η αν μεναμε σε καποιο καναλι νομιζω πως θα ηταν καπως ποιο ρομαντικα. Τι λετε ρε παιδια? Ελπιζω να μη σπαω νευρα :roll:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Υ.Σ Απο την αλλη μηπως επειδη ολο αυτο το ταξιδι ειναι και κατα μερος ενα δωρο στη γυναικα, μηπως να μη παω σε camping? Οχι οτι ειναι και του ξενοδοχειου ,αλλα ενα hostel και ενα prive δωματιο η αν μεναμε σε καποιο καναλι νομιζω πως θα ηταν καπως ποιο ρομαντικα. Τι λετε ρε παιδια? Ελπιζω να μη σπαω νευρα :roll:
δε σπας νευρα.εδω απανταει οποιος θελει κι εχει ορεξη να βοηθησει.
μου φαινονται πολυ ωραια τα δωματιακια αυτα. καλυτερα κι απο καποια hostel.βεβαια αυτα τα δωματια-βαρκα ειναι πολυ ρομαντικα αλλα και ακριβα αν δεν κανω λαθος. αν δεν το βασταει η τσεπη σου κι αν κι εκεινη δεν ειναι πολυ του ξενοδοχειου, εχει προβλημα ναυτιας :bleh: ή πιστευεις οτι δε θα την ενθουσιασει κ τοσο προτεινω να δωσεις ενα μερος των χρηματων που θα σου περισσεψουν σε κατι αλλο ρομαντικο και εντυπωσιακο...κατι εκει στο ταξιδι σας που θα'ναι ξεχωριστο.καλα να περασετε! :cool:

Romantic Things to Do in Amsterdam

Romantic Things to Do in Amsterdam - Amsterdam for Couples - Romantic Amsterdam

Romantic breaks in Amsterdam - British Airways
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
... με βλεπω να πηγαινω σε hostel ...
Όχι φίλε μου. Όταν πας σε τόσο ατμοσφαιρική πόλη σαν το Άμστερνταμ και μάλιστα με την γυναίκα σου αξίζει να κάνεις την υπέρβαση. Άσε τα κάμπινγκ και τα Hostel για όταν θα πας Βερολίνο ή Λονδίνο αλλά εδώ δώσε 120-150 ευρώ τη βραδιά για ένα κεντρικό ξενοδοχείο πάνω στα κανάλια. Δες π.χ. το Hotel CC. Μην χαλάσεις την περιρρέουσα αισθησιακή ατμόσφαιρα της πόλης σε ένα φθηνοδωμάτιο.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Άμστερνταμ για τα βασικά πόσες μέρες θέλει, παιδιά; Εκτός από 'Αμστερνταμ τι άλλο αξίζει στη χώρα; Ρόττερνταμ, Χάγη, επαρχία; Βολεύει η ενοικίαση αυτοκινήτου για μετακινήσεις στη χώρα;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Άμστερνταμ για τα βασικά πόσες μέρες θέλει, παιδιά; Εκτός από 'Αμστερνταμ τι άλλο αξίζει στη χώρα; Ρόττερνταμ, Χάγη, επαρχία; Βολεύει η ενοικίαση αυτοκινήτου για μετακινήσεις στη χώρα;
Αν εισαι σαν εμενα που φευγω απο το ξενοδοχειο νωρις το πρωι και γυριζω ασταματητα μεχρι αργα το βραδυ σε δυο μερες βλεπεται αρκετα ανετα. Ειναι ομορφη πολη, εχει αρκετα μουσεια αλλα δεν εχει καμια σχεση με πολεις οπως η Ρωμη ή το Παρισι, αλλωστε σε εκταση ειναι μικρη. Αφιερωνεις και αλλες 2 μερες για τα περιχωρα (εγω τη μια μερα πηγα Μαρκεν, Βολενταμ και Ενταμ και την αλλη Ντελφτ και Χαγη).
Καποιοι θα πουν πως θελει παραπανω αλλα το θεμα ειναι πως θα διαχειριστεις καλυτερα το χρονο σου ωστε να περισσεψουν χρονος και χρημα για το επομενο ταξιδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom