Γενικά Αναζήτηση Προορισμού Low Budget

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα παρέα! Μόλις μας ενημέρωσαν για τις τελευταίες άδειες μέχρι να κλείσει ο χρόνος και έτσι τρέχουμε να δούμε για το αν μπορούμε να κανονίσουμε κάποιο ταξίδι στο εξωτερικό για τα τέλη Οκτωβρίου! Στα τέλη Νοεμβρίου εκκρεμεί το ταξίδι μας στην Νυρεμβέργη...

Θα ήθελα τα φώτα σας, ώστε να πέσουν στο τραπέζι αρκετά Low Budget προορισμοί που φυσικά να μην έχουμε πάει και δεδομένου ότι έχουμε κ άλλο ταξίδι σε 1 μήνα, θέλουμε να είμαστε κάπως συγκρατημένοι :innocent:

Θα δώσω infos μπας και σας βοηθήσουν:

1) Έχω αρκετά μίλια της AEGEAN, οπότε καλό θα ήταν να παίξουν εισιτήρια έτσι! (Ξέρω τα μίλια ποτέ δεν είναι αρκετά)
2) Έχω τα κουπόνια απο την AEGEAN Premium VISA, οπότε έχω και το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο για την γυναίκα μου! (+ τους φόρους)
3) έχουμε πάει σε:
  1. Πολωνία
  2. Ρουμανία
  3. Σλοβακία
  4. Ιταλία
  5. Αγγλία
  6. Τσεχία
  7. Αυστρία
4) Μόνο εγώ είμαι εμβολιασμένος οπότε ψάχνουμε χώρα ανοιχτή και για τους μη χωρίς να μας βγει η ψυχή! (Μεγάλη πιθανότητα να το έχει κάνει μέχρι τότε)
5) Λέμε για 4 βράδια!

Αν δεν τα καταφέρουμε για εξωτερικό θα παίξει Ελλάδα με το Tourismo για όλους....Λέμε μέχρι αυριο-μεθαυριο να έχουμε κλείσει κάπου...

Ευχαριστώ πολύ! :)
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα παρέα! Μόλις μας ενημέρωσαν για τις τελευταίες άδειες μέχρι να κλείσει ο χρόνος και έτσι τρέχουμε να δούμε για το αν μπορούμε να κανονίσουμε κάποιο ταξίδι στο εξωτερικό για τα τέλη Οκτωβρίου! Στα τέλη Νοεμβρίου εκκρεμεί το ταξίδι μας στην Νυρεμβέργη...

Θα ήθελα τα φώτα σας, ώστε να πέσουν στο τραπέζι αρκετά Low Budget προορισμοί που φυσικά να μην έχουμε πάει και δεδομένου ότι έχουμε κ άλλο ταξίδι σε 1 μήνα, θέλουμε να είμαστε κάπως συγκρατημένοι :innocent:

Θα δώσω infos μπας και σας βοηθήσουν:

1) Έχω αρκετά μίλια της AEGEAN, οπότε καλό θα ήταν να παίξουν εισιτήρια έτσι! (Ξέρω τα μίλια ποτέ δεν είναι αρκετά)
2) Έχω τα κουπόνια απο την AEGEAN Premium VISA, οπότε έχω και το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο για την γυναίκα μου! (+ τους φόρους)
3) έχουμε πάει σε:
  1. Πολωνία
  2. Ρουμανία
  3. Σλοβακία
  4. Ιταλία
  5. Αγγλία
  6. Τσεχία
  7. Αυστρία
4) Μόνο εγώ είμαι εμβολιασμένος οπότε ψάχνουμε χώρα ανοιχτή και για τους μη χωρίς να μας βγει η ψυχή! (Μεγάλη πιθανότητα να το έχει κάνει μέχρι τότε)
5) Λέμε για 4 βράδια!

Αν δεν τα καταφέρουμε για εξωτερικό θα παίξει Ελλάδα με το Tourismo για όλους....Λέμε μέχρι αυριο-μεθαυριο να έχουμε κλείσει κάπου...

Ευχαριστώ πολύ! :)
Ανοιχτή χώρα όπως το θές χωρίς να σας βγεί η ψυχή και πολύ οικονομική όπως επίσης το θέλεις ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ,
οπως ξέρω απο εκει απο Αθήνα (η δεν είσαι Αθήνα?)έχει απευθείας για Σόφια,πολλές επιλογές για οικονομικά και καλά καταλύματα φαγητά διασκέδαση για όλα τα βαλάντια και από Σόφια κάνετε και μιά ημερήσια με πούλμαν στην πανέμορφη Φιλιππούπολη
δεν χρειάζονται κάτι αντίστοιχο του δικού μας PLF παρά μόνο το πιστοποιητικό εμβολιασμού η αρνητικό τεστ

εκτός κι αν η ..Βουλγαρία γενικώς ....δεν παίζει γενικά στα σχέδια σου
 
Last edited:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Kι εγω την Ουγγαρια σκεφτηκα, μιας και ειπες οικονομικος και χειμωνας. Εχεις ειπες τα μιλια αλλα σε καθε περιπττωση αν εισαι Θεσσ η γουιζ εχει πολυ φθηνα εισιτηρια.

Επισης Πορτογαλια ειναι σχετικα οικονομιικα. Οκ, δε μυριζει χειμωνας ακριβως, εκτος κι αν πατε βορεια. Αλλα εκει δεν εχω παει για να σου πω τιμες.

Δε ξερω τι παιζει με covid περιορισμους, αλλα πολυ πολυ αγαπημενη και φθηνη ειναι και η Γεωργια. Ξανα, αν ειστε Θεσσ, για Κιουταίσι εχει με ραηαν πολυ φθηνες πτησεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.774
Όλο και κάτι άλλο θα έχεις στο τσεπάκι σου εσυ...
Οκτωβρη δεν ειναι χειμωνας ακομη γενικα. Αν βρειτε Γαλλια, πχ Λυον και ψαξετε καπως τη διαμονη και το φαι, θα παρετε μυρωδια απο μια χωρα με ενδιαφερον υφος που οι τιμες δεν ειναι σε καμια περιπτωση Παρισιου.
Η στην Πορτογαλια, επισης οικονομικη. Γενικα αν εχετε δωρεαν εισιτηριο, καλυτερα να το φατε καπου που δεν θα πεταξετε με Ραιαν, να πιασει τοπο.
Προσθετω και Σερβια, αλλα βρηκα το φαι χαλια, αν και εχει πολυ ζεστο κοσμο, αξιολατρευτοι.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Kι εγω την Ουγγαρια σκεφτηκα, μιας και ειπες οικονομικος και χειμωνας. Εχεις ειπες τα μιλια αλλα σε καθε περιπττωση αν εισαι Θεσσ η γουιζ εχει πολυ φθηνα εισιτηρια.

Επισης Πορτογαλια ειναι σχετικα οικονομιικα. Οκ, δε μυριζει χειμωνας ακριβως, εκτος κι αν πατε βορεια. Αλλα εκει δεν εχω παει για να σου πω τιμες.

Δε ξερω τι παιζει με covid περιορισμους, αλλα πολυ πολυ αγαπημενη και φθηνη ειναι και η Γεωργια. Ξανα, αν ειστε Θεσσ, για Κιουταίσι εχει με ραηαν πολυ φθηνες πτησεις.
Δεν έχει πτήσεις για Γεωργία από Θεσσαλονίκη.H ραηαν.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.608
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom