Αναζήτηση ταξιδιου για χορευτικό

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Αγαπητοί συμφορουμίτες, θα ήθελα τη βοήθειά σας...
Η μεγάλη μου αγάπη, μαζί με τα ταξίδια, είναι οι παραδοσιακοί χοροί και χορεύω αρκετά χρόνια σε διάφορους συλλόγους. Αυτή την περίοδο έχω αναλάβει τη διοργάνωση ενός ταξιδιού του χορευτικού σε κάποιο φεστιβάλ του εξωτερικού, κατά προτίμηση Ευρώπη, αλλά αντιμετωπίζω δυσκολίες με τους μεσάζοντες.:roll: Είναι πολλοί δηλαδή που το «παίζουν» μάνατζερ και πουλάνε ταξίδια έναντι αδράς αμοιβής (4500-6000 €). Καταβαίνετε λοιπόν ότι παρόλη την αναζήτηση στο internet δεν μπορώ να βρω ταξίδια γιατί τα έχουν καπαρώσει αυτοί. Μήπως υπάρχει κάποιο μέλος στο φόρουμ που να έχει το ίδιο «μικρόβιο» με μένα και να ξέρει κάτι για κάποιο ταξίδι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων….. :clap:
 
Last edited by a moderator:

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
εχεις βρει σε ποιο φεστιβαλ θα συμμετεχετε?σας εχει γινει προταση?
εμεις οταν πηγαινουμε σε καποια φεστιβαλ που μας καλουν βεβαια παμε με ολα κανονισμενα απο αυτους.μηπως να το εψαχνες ετσι που να μην μπειτε και εσεις σε περιτα εξοδα?
αυτα ολα τα φεστιβαλ χρηματοδοτουνται απο τους εκαστοτε δημους και απο την ευρωπαικη ενωση και η συμμετοχη ειναι ειτε μηδενικη ειτε ενα πολυ μικρο ποσο.
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
δυστυχώς δεν έχουμε κάποια πρόταση από κάπου και μάλλον γι' αυτό δυσκολευόμαστε.... Έχεις κάτι υπόψη σου?;)
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
μπορω να ρωτησω το χοροδιδασκαλο μας,εγω κανω κρητικα.
αλλα μεχρι στιγμης αυτοι που μας εχουν καλεσει ειναι κρητικοι που μενουν στο εξωτερικο που κανουν καποια εκδηλωση και θελουν να εχουν χρωμα παραδοσιακο.
απο οτι ξερω ομως και ενας αλλος χορευτικος συλλογος περυσι ειχε παει περου οπου τους ειχαν καλεσει σε ενα φεστιβαλ με χορους απο ολο τον κοσμο.
δεν νομιζω να καταφερετε και πολλα πραγματα μονοι σας......μπες στο υπουργειο πολιτισμου και ισως βρεις καποιες χρησιμες πληροφοριες στα πολιτιστικα.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αγαπητοί συμφορουμίτες, θα ήθελα τη βοήθειά σας...
Η μεγάλη μου αγάπη, μαζί με τα ταξίδια, είναι οι παραδοσιακοί χοροί και χορεύω αρκετά χρόνια σε διάφορους συλλόγους. Αυτή την περίοδο έχω αναλάβει τη διοργάνωση ενός ταξιδιού του χορευτικού σε κάποιο φεστιβάλ του εξωτερικού, κατά προτίμηση Ευρώπη, αλλά αντιμετωπίζω δυσκολίες με τους μεσάζοντες.:roll: Είναι πολλοί δηλαδή που το «παίζουν» μάνατζερ και πουλάνε ταξίδια έναντι αδράς αμοιβής (4500-6000 ?). Καταβαίνετε λοιπόν ότι παρόλη την αναζήτηση στο internetδεν μπορώ να βρω ταξίδια γιατί τα έχουν καπαρώσει αυτοί. Μήπως υπάρχει κάποιο μέλος στο φόρουμ που να έχει το ίδιο «μικρόβιο» με μένα και να ξέρει κάτι για κάποιο ταξίδι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων….. :clap:
Yπαρχει ενα φεστιβαλ λατιν και σαλσα που οργανωνεται στη Σοφια της Βουλγαριας απο 13-16 Μαιου
Η εισοδος ειναι 50 ευρω .....τωρα αν σε ενδιαφερει μπορω να μαθω περισσοτερα.....απο Ρεθυμνο εχει οργανωμενο πακετο για αυτους που θελουν να συμμετεχουν ήτε σαν διαγωνιζομενοι ήτε σαν θεατες....
Δεν ξερω αν διαγωνιζονται και σε παραδοσιακους ή τοπικους χορους...
 
Last edited by a moderator:

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Τα ενδιαφέροντά μας είναι ίδια πάνω κάτω!Εγώ είμαι μαθήτρια εδώ και 4 χρόνια σ' ένα χορευτικό. Μαθαίνω παραδοσιακούς χορούς απ' όλη την Ελλάδα, από Μικρασία, Ανατολική Ρωμυλία, Καπαδοκία, Πόντο. Ξέρω οτι είχανε πάει στην Πόλη, πριν κάποια χρόνια. Ξέρω οτι πρέπει να σε προσκαλέσουν, οπότε σίγουρα θα γλιτώσεις κάποια έξοδα πχ τη διαμονή και το φαγητό και να βάλετε εσείς τα εισιτήρια. Πάντως στο μέρος μου, την άνοιξη και το καλοκαίρι όλο και κάποια φεστιβάλ διοργανώνονται. Χόρεψε και κανένα "Δερβέναγα" για μένα!Α...και δώσε χαιρετισμούς στα πανέμορφα Γιάννενα!
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Giristroula πολύ χαίρομαι που έχουμε τα ίδια ενδιαφέροντα!!!:D Είδα στο προφίλ σου ότι είσαι από Μυτιλήνη και σήμερα προσπαθούσα να βρω το σύλλογο Ηπειρωτών Λέσβου "Κώστας Κρυστάλλης" ξέρεις που μπορώ τη δ/νση τους? Επίσης θα μπορούσαμε να κάνουμε ανταλλαγή με τα χορευτικά μας, να έρθουμε εμείς εκεί και να σας καλέσουμε εμείς σε μια εκδήλωση που έχουμε αρχές Αυγούστου;)
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Προσπάθησα να βρω κάτι στον τηλεφωνικό κατάλογο, αλλά δε βρήκα.Σκέφτηκα όμως πως έχω κάποιο γνωστό από την Άρτα που νομίζω πως είναι κάτι και στο συμβούλιο. Θα του τηλεφωνήσω και μόλις έχω νέα θα σου πω. Όσο για την ανταλλαγή, όπως σου είπα είμαι μαθήτρια και δεν αποφασίζω εγώ γι'αυτά. Μπορώ όμως να το προτείνω στην ιδρύτρια της σχολής που πάω και να σας φέρω σε επαφή.Εσύ ηγείσαι κάποιου χορευτικού;
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Δυστυχώς δε μπορώ να σου στείλω PM για να σου πω περισσότερες λεπτομέρειες αλλά ναι είμαι σε κάποιο χορευτικό.... Αν τελικά βρεις κάτι σε παρακαλώ ενημέρωσέ με;)
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Giristroula σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ!!! :D:D Άντε και αν τελικά έρθουμε Μυτιλήνη θα χαρώ να τα πούμε κι από κοντά!!!:clap:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Ο φίλος, με τον οποίο μίλησα και είναι μέσα στα πράγματα του συλλόγου, μου είπε να σας προσκαλέσω στη χοροεσπερίδα που θα κάνουν στις 6 Μαρτίου 2010, στη Μυτιλήνη φυσικά!Εννοείται πως όταν έρθεις, θα τα πούμε!Χτες θυμηθήκαμε το Ζαγορίσιο!
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Επί πολλά χρόνια χόρευα σε τέτοιο σύλλογο και πήγαμε σε αρκετά φεστιβάλ στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, και σε όλα μας καλούσαν. Πάντως και εδώ στην πόλη μου στην Νάουσα γίνεται κάθε χρόνο το καλοκαίρι διεθνή φεστιβαλ παραδοσιακών χορών με την αιγίδα του Cioff και με την συμμετοχή ξένων και ελληνικών χορευτικών. To διοργανώνει ο Πυρσός αν σε ενδιαφέρει πες να το κοιτάξω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.270
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom