Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.905
Εχω κανει διαφορες διαδρομες με τρενα και λεωφορεια ως 7 ωρες. Καμια φορα θες κατι αλλο απο το να δεις μονο τα ιδια αεροδρομια οταν εχεις ξαναπαει στις χωρες.
Περσι ειχαμε κλεισει Μαδριτη Πορτο με λωφορειο νυχτερινο αλλα ακυρωθηκε ολο το ταξιδι. Ποια εισιτηρια ακυρωνονται πανευκολα σε περιοδο πανδημιας: των επιγειων μεσων.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.670
να ρωτησω κατι ακομη. τελικα θα μπει η γραναδα στο προγραμμα. ποτε ειναι καλυτερα να επισκεφτουμε την αλαμπρα; κυριακη- δευτερα ή τριτη-τεταρτη;
Η καλύτερη μέρα για να δεις την Αλάμπρα είναι η μέρα που έχει εισιτήρια. Ζήτα από το βράδυ
από το ξενοδοχείο σου να σου δώσουν εισιτήριο. Παίρνουν τα ξενοδοχεία έξτρα εισιτήρια και 'εχουν
διαφορετική ουρά στην είσοδο για να μπουν. Εκτός αν βρεις ον λάιν να κόψεις. Μην το αφήνεις τελευταία στιγμή.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Η καλύτερη μέρα για να δεις την Αλάμπρα είναι η μέρα που έχει εισιτήρια. Ζήτα από το βράδυ
από το ξενοδοχείο σου να σου δώσουν εισιτήριο. Παίρνουν τα ξενοδοχεία έξτρα εισιτήρια και 'εχουν
διαφορετική ουρά στην είσοδο για να μπουν. Εκτός αν βρεις ον λάιν να κόψεις. Μην το αφήνεις τελευταία στιγμή.
Είχε και περιορισμό στον αριθμό των επισκεπτών παλαιότερα. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη.....
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.670
Είχε και περιορισμό στον αριθμό των επισκεπτών παλαιότερα. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη.....
Πάντα υπήρχε συγκεκριμένος αριθμός επισκεπτών ανά ώρα. Τώρα μπαίνουν λιγότεροι ανά ώρα.
Οπότε ένας λόγος παραπάνω να έχεις εξασφαλισμένο εισιτήριο.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Πάντα υπήρχε συγκεκριμένος αριθμός επισκεπτών ανά ώρα. Τώρα μπαίνουν λιγότεροι ανά ώρα.
Οπότε ένας λόγος παραπάνω να έχεις εξασφαλισμένο εισιτήριο.
οι τιμες ειναι ιδιες απο οπου και να παρεις; η θελει και εδω ψαξιμο;
καποιο τιπ;
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
H ALSA εχει σιγουρα. Εδώ για μια τυχαία ημερομηνία.

View attachment 359025

Εχω κανει νυχτερινο με Flixbus Βαλένθια-Λισσαβώνα, μέσω Σεβίλλης (12 ωρες) σερί από δουλειά Παρασκευή και σερί για δουλειά Δευτέρα. Δεδομένου ότι δυσκολεύομαι να κοιμηθώ στα λεωφορεία, δε θα το ξανάκανα :p
ελα παραδεξου το .... αντρας ηταν στη μεση....:)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.670
οι τιμες ειναι ιδιες απο οπου και να παρεις; η θελει και εδω ψαξιμο;
καποιο τιπ;
Από το ξενοδοχείο είχε 1 ευρώ καπέλο το οποίο μου φάνηκε αστείο από το να περιμένω
στην ουρά. Το ον λαιν της ημέρας έδειχνε sold out.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Ναι το έχω δει. Αλλά με το λεωφορείο έχω Διπλό κέρδος. Φθηνότερα εισιτήρια και μία διανυκτέρευση λιγότερο μια και θα πάρω το βραδυνό.
Ωραια και ανετα τα λεοφωρεια απο Σεβιλλη.!!το εκανα μερα ομως και δεν το μετανιωσα αφου απολαυσα και διαδρομη!!!Ισως με σωστη κατανομη χρονου θα ηταν εφικτες καποιες ωρες στο Φαρο της Πορτογαλιας!!Αρκουν και αξιζει πραγματικα..Στο κατω κατω στο δρομο πανω ειναι..
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Από το ξενοδοχείο είχε 1 ευρώ καπέλο το οποίο μου φάνηκε αστείο από το να περιμένω
στην ουρά. Το ον λαιν της ημέρας έδειχνε sold out.
Έβγαλα ήδη εισιτήρια. Το θέμα πλέον είναι τι θα κάνω όλα αυτά που έχω κλείσει αν ακυρωθεί το ταξίδι λόγω κοβιτ. :) :)
Εκτός από τη διαμονή που είναι δωρεάν η ακύρωση.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.670
Το θέμα πλέον είναι τι θα κάνω όλα αυτά που έχω κλείσει αν ακυρωθεί το ταξίδι λόγω κοβιτ.
Αν ακυρωθεί λόγω έξαρσης του covid τα εισιτήρια θα τα εξαργυρώσεις.
Αν απλά μετάνιωσες και δεν πας για τους δικούς σου λόγους, σου μένουν στο χέρι.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.687
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom