Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Καλησπέρα! Σχεδιάζω να ταξιδέψω Ανδαλουσία μέσα στον Ιούνιο..το πρόγραμμα που έχω στο μυαλό μου έχει ως εξής:
2 βράδια Γρανάδα
2 βράδια Σεβίλλη και
2 Κόρδοβα
Πώς σας ακούγεται; Μήπως πρέπει να αφαιρέσω 1 βράδυ από κάπου και να το βάλω σε κάποιο χωριό; Σκεφτόμουν Ρόντα ή Καδίθ ίσως..τι πιστεύετε;
Ευχαριστώ! :)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Ενα στη Κόρδοβα αρκεί .. Τωρα για τις υπόλοιπες πόλεις που γράφεις , εξαρτάται απο τη διαδρομή που εχεις επιλέξει . Και οι δυο πάντως ειναι πανέμορφες ...
Μήπως να προσθέσεις κανα δυο βραδια παραπάνω ( λέω Γω τωρα ...)
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα! Σχεδιάζω να ταξιδέψω Ανδαλουσία μέσα στον Ιούνιο..το πρόγραμμα που έχω στο μυαλό μου έχει ως εξής:
2 βράδια Γρανάδα
2 βράδια Σεβίλλη και
2 Κόρδοβα
Πώς σας ακούγεται; Μήπως πρέπει να αφαιρέσω 1 βράδυ από κάπου και να το βάλω σε κάποιο χωριό; Σκεφτόμουν Ρόντα ή Καδίθ ίσως..τι πιστεύετε;
Ευχαριστώ! :)
Μια μέρα στη Κόρδοβα είναι αρκετή. Προτείνω μια μέρα ακόμη στη Σεβίλλη ή στη Γρανάδα που είναι πανέμορφες (ιδίως η Σεβίλλη).
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Πόσες μέρες δηλαδή χρειάζεται η Ανδαλουσία;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Πόσες μέρες δηλαδή χρειάζεται η Ανδαλουσία;
Αρκετές, ειδικά αν θέλετε να δείτε όλη την Ανδαλουσία, συμπεριλαμβανομένων και μικρότερων, και όχι πολύ γνωστών προορισμών. Και για μένα πάντως καλύτερα να αφαιρέσετε μια διανυκτέρευση από την Κόρδοβα, και να την προσθέσετε στη Σεβίλλη, μιας και είναι μεγαλύτερη πόλη, με περισσότερα πράγματα να δείτε.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πόσες μέρες δηλαδή χρειάζεται η Ανδαλουσία;
Εξαρτάται από το τί θέλετε να βάλετε στο πρόγραμμα σας. Ωστόσο, πιστεύω ότι 2 εβδομάδες περίπου φτάνουν για να πάρετε μια καλή ιδέα από Ανδαλουσία.
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Δυστυχώς είναι αδύνατον να μείνουμε δύο εβδομάδες οπότε μάλλον θα περιοριστούμε στα βασικά, Μάλαγα αξίζει να περάσουμε ή να μην την δούμε καθόλου;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Εμενα η Μάλαγα μου αρεσε , αλλα είχα χρόνο στη διάθεση μου , εσυ δεν εχεις οποτε την κανεις μάλλον skip
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δυστυχώς είναι αδύνατον να μείνουμε δύο εβδομάδες οπότε μάλλον θα περιοριστούμε στα βασικά, Μάλαγα αξίζει να περάσουμε ή να μην την δούμε καθόλου;
Εμένα δεν μου είχε αρέσει τόσο η Μάλαγα συγκριτικά με τη Γρανάδα, τη Σεβίλλη και τη Κόρδοβα. Αυτό βέβαια είναι προσωπικό γούστο. Από άποψη χρόνου πιστεύω ότι δεν σας βγάζει. Αν θέλετε όπωσδήποτε να περάσετε μια μέρα κάπου αλλού, σκεφτείτε και τη Σιέρρα Νεβάδα. Είναι μια ώρα σχεδόν με λεωφορείο από το κεντρικό σταθμό της Γρανάδας. Εκεί μπορείτε να κάνετε πεζοπορεία και βόλτες με ποδήλατα ή άλογα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Φυσικά φίλε μπυ και δεν συγκρίνονται μεταξύ τους οι πόλεις , αλλα η κοπέλα εχει ελάχιστες μέρες απο οτι βλέπω οποτε το σενάριο της Σιερρα Νεβάδα μάλλον δεν κολλαει .
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Φυσικά φίλε μπυ και δεν συγκρίνονται μεταξύ τους οι πόλεις , αλλα η κοπέλα εχει ελάχιστες μέρες απο οτι βλέπω οποτε το σενάριο της Σιερρα Νεβάδα μάλλον δεν κολλαει .
Εχετε απόλυτο δίκιο, εξάλλου σε προηγούμενο ποστ έχω προτείνει να μείνει λίγο παραπάνω αν είναι δυνατό στη Σεβίλλη ή στη Γρανάδα. Παρόλα αυτά, επειδή φαίνεται να ψάχνει και για αλλού, γράφω τη Σιερρα Νεβάδα λόγω κοντινής απόστασης σε σχέση με το Κάντιθ, τη Ρόντα και τη Μάλαγα που μας έχει ρωτήσει.
Σίγουρα θα ήταν καλύτερο να περιοριστεί στο τρίγωνο Κόρδοβα-Σεβίλλη-Γρανάδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom