Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

Μάργα

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΡΜΑΝΙΑ
Καλησπερα,εχω γραψει αλλη μια φορα για ενα ταξιδι που προγραμματιζω για τον αυγουστο..αρχικα ηταν να πας με μια φιλη αλλα αποδειχθηκε πως τελικα θελαμε διαφορετικα πραγματα,, εμενα μου αρεσει να ταξιδευω με ενα σακο σε απλα ξενοδοχεια και γενικα να λιωνω με ενα χαρτη ετσι ωστε να δω οσα περισσοτερα μερη γινεται ...εκεινη ηθελε χλιδατα ξενοδοχεια και πολυ τουριστικο προορισμο .. οποτε το διαλυσαμε (παλι καλα πριν το ταξιδι!!)
τελοσπαντων τελικα αποφασισα να επισκευτω για 15 ημερες την ανδαλουσια και λιγες μερες την βαρκελωνη ..εχω κλισει εισητηρια το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να αποφασισω τις διαδρομεσ .. τα οικονομικα μου δεν μου εοιτρεπουν ενοικιαση αυτοκινητου για τοσες μερες ξερω οτι θα φτασω γραναδα και οτι σιγουρα θελω να δω το γιβραλταρ!! αλλα και παραλιες!! στο site δεν βρηκα θεμα για ανδαλουσια .. μηπως εχει παει καποιος?
ψαχνω να βρω λεωφορεια τρενα ,αποστασεις..αλλα δεν βρισκω ακρη:(
μια βοηθεια!!!!!!!
ευχαριστω:lol:
Γειά σου Ίριδα. Πήγα πέρσι τον Αύγουστο Ανδαλουσία αλλά με γκρούπ και συγκεκριμένα με το versus. Πήγαμε Μάλαγα, Ρόντα, Αλγεθίρας, Pueblos Blancos, Γιβραλτάρ, Σεβίλλη , Κόρδοβα και Γρανάδα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ.
Μαργα,η Ιριδα ειχε ποσταρει το μηνυμα το 2009,οποτε υποθετουμε οτι το εχει κανει ηδη το ταξιδι...και το βασικο,μην γραφεις με κεφαλαια,δεν το επιτρεπουν οι κανονισμοι του φορουμ :)
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.388
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα, σχεδιάζω ένα ταξίδι στην Ανδαλουσία και θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο Μάρτης (μέσα προς τέλη) θεωρείται καλή περίοδος.. Υπάρχει περίπτωση να πετύχουμε βροχές? Πάμε με τα καλοκαιρινά μας ρούχα ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Βρεχει περιπου 9 μερες το μηνα,περισσοτερο στα παραθαλασσια μερη και η θερμοκρασια κατα μεσο ορο ειναι 10 με 20..καλοκαιρινα οχι βεβαια.Υπ οψην οι συνθηκες αλλαζουν,πχ η Γραναδα ,κατω απο τη Σιερα Λεονε ειχε δροσια τον ιουνη,οταν η Κορντομπα ειχε καυσωνα,το ιδιο και η Σεβιλλη.Παντως καλοκαιρι δεν θα ειναι,σιγουρα...
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Καλησπέρα, σχεδιάζω ένα ταξίδι στην Ανδαλουσία και θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο Μάρτης (μέσα προς τέλη) θεωρείται καλή περίοδος.. Υπάρχει περίπτωση να πετύχουμε βροχές? Πάμε με τα καλοκαιρινά μας ρούχα ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!
DSCN6170.JPG


Κόρδοβα, στις αρχές του περασμένου Απριλίου.
Συμφωνώ με την cocco. Το πιαθανότερο είναι ότι θα χρειαστείς αδιάβροχο αλλά και ζεστά ρούχα για το βράδυ κυρίως.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Εχω φωτο στην ιδια γεφυρα του Γουαλδακιβιρ περιπου τελη Μαιου,36 ,υγρασια και απνοια..μια μερα πριν 25 στη Γραναδα...
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.388
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
ωπ μάλιστα, κατάλαβα !! άρα, κατά την γνώμη σας , ποια θεωρείτε την ιδανικότερη περίοδο να πάω ? (Σεβίλλη, Γρανάδα, Κόρδοβα και Ρόντα)
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
αρχες μαη ειναι νομιζω η καλιτερη εποχη,αν και λενε πως το πασχα γιορταζεται εντονα εκει..μετα τον μαη πιανουν ζεστες και υγρασια.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
αρχες μαη ειναι νομιζω η καλιτερη εποχη,αν και λενε πως το πασχα γιορταζεται εντονα εκει..μετα τον μαη πιανουν ζεστες και υγρασια.
Αν μπορείτε να πάτε Πάσχα. Καλός καιρός γενικά (όταν είχα πάει στη Κόρδοβα είχε 25-30 βαθμούς), και αρκετά κατανυκτικό.
Γενικά πάντως θα πρότεινα κι εγώ είτε άνοιξη είτε αρχές φθινοπώρου.
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ωκεανία
Καλησπέρα, σχεδιάζω ένα ταξίδι στην Ανδαλουσία και θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο Μάρτης (μέσα προς τέλη) θεωρείται καλή περίοδος.. Υπάρχει περίπτωση να πετύχουμε βροχές? Πάμε με τα καλοκαιρινά μας ρούχα ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!
Εμείς είχαμε πάει μέσα Απριλίου, Γρανάδα και Κόρδοβα. Την ημέρα φορούσαμε καλοκαιρινά άντε με κανένα ζακετάκι στον ίσκιο αλλά το βράδυ ειδικά στην Γρανάδα που είναι ψηλά είχε αρκετό κρύο με αποτέλεσμα να αρρωστήσω με πυρετό. Γενικά υπήρχε μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας από πρωί σε βράδυ. Βροχή δεν μας έτυχε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom