Aegean Airlines Αντικατάσταση καρτών από την Aegean

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
εδώ περιμένω απο τον ιούλιο να μου στείλουν τη πρώτη...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.827
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω την εχω....αλλα ακομα δεν μπηκα στην διαδικασια να τα αλλαξω
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
μα αποτι κατάλαβα δεν είναι να μπείς σε διαδικασία να την αλλάξεις, απλά πότε θα αξιωθούν να σ στείλουν τη καινούργια....
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πιστεύω ότι μόλις βλέπουν ότι έχει γίνει η αίτηση στέλνουν την κάρτα(με τις ώρες τους πάντα) Θα δούμε. Μόλις έκανα τη διαδικασία.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Εμένα πάντως και η προηγούμενη κάρτα μου ήρθε εντός 2 εβδομάδων από την ημέρα που συμπλήρωσα τον αριθμό μιλίων αναβάθμισης. Οπότε εικάζω ότι απλά οι δικές σας χάθηκαν στο ταχυδρομείο ή κάπου κόλλησε η διαδικασία. Τις νέες λογικά θα τις στείλουν μαζικά μόλις συμπληρώσουν οι πελάτες την ενημέρωση στοιχείων.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Δηλαδή θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε την κάρτα σε οποιαδήποτε αερομεταφορέα του ομίλου star alliance. ok. από πότε θα γίνει όμως αυτό? Για πείτε γιατί σε μια βδομάδα πετάω με το γκρουπ..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.474
Likes
28.918
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δηλαδή θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε την κάρτα σε οποιαδήποτε αερομεταφορέα του ομίλου star alliance. ok. από πότε θα γίνει όμως αυτό? Για πείτε γιατί σε μια βδομάδα πετάω με το γκρουπ..
Αν διαβάζω σωστά, η αλλαγή αφορά μόνο τις "blue" και "gold" κάρτες.

30/6/2010 λέει η ανακοίνωση. Λογικά, αυτή θα είναι η ημερομηνία ένταξης της A3 στη συμμαχία. Από τότε και μετά, οι κάτοχοι καρτών της Aegean θα μπορούν να κερδίζουν μίλα πετώντας και με τις υπόλοιπες εταιρίες της συμμαχίας.

Επίσης, δεν είναι σίγουρο σε τι star alliance status θα αντιστοιχούν οι blue & gold κάρτες, δηλαδή τι παροχές θα εξασφαλίζουν όταν πρόκειται για πτήσεις με Star Alliance. Το πιο πιθανό είναι να αντιστοιχούν και οι 2 κάρτες σε επίπεδο "Star Alliance Silver" (κρίνοντας από τα μίλια που απαιτούνται για την έκδοσή τους, σε σχέση με τις άλλες εταιρίες της συμμαχίας).
Star Alliance - Wikipedia, the free encyclopedia.

Πού σε πάει το γκρούπ?
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Δηλαδή θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε την κάρτα σε οποιαδήποτε αερομεταφορέα του ομίλου star alliance. ok. από πότε θα γίνει όμως αυτό? Για πείτε γιατί σε μια βδομάδα πετάω με το γκρουπ..
αυτή τη στιγμή η κάρτα ισχύει για πτήσεις με aegean και lufthansa.
από τέλος Ιουνίου θα ισχύει και για τις άλλες του ομίλου.
όσο για τα στοιχεία μόνο σε περίπτωση που κάποια έχουν αλλάξει πρέπει να τα δηλώσει ο κάτοχος της κάρτας στο σάιτ.αλλιώς δεν κάνει τίποτα και ως τον Ιούνη θα λάβει ταχυδρομικά στο σπίτι του τη καινούργια κάρτα.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Απορία. Γίνεται να ενώσω την κάρτα της Aegean(μπλε) με αυτή της Lufthansa(απλή). Και μόλις γίνει και η ένωση ολυμπιακής-aegean τι θα γίνει με αυτή που έχω από την ολυμπιακή(χρυσή). Είναι λίγο ηλίθιο να μαζεύω μίλια σε τρεις αντί για μία κάρτα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.474
Likes
28.918
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Απορία. Γίνεται να ενώσω την κάρτα της Aegean(μπλε) με αυτή της Lufthansa(απλή). Και μόλις γίνει και η ένωση ολυμπιακής-aegean τι θα γίνει με αυτή που έχω από την ολυμπιακή(χρυσή). Είναι λίγο ηλίθιο να μαζεύω μίλια σε τρεις αντί για μία κάρτα.
Τα μίλια δε μεταφέρονται (προς το παρόν) από πρόγραμμα σε πρόγραμμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.406
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom