Σκόπελος Αξίζει η Σκόπελος για διακοπές?

voulageorge

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλημέρα σας παιδιά!!!Θέλω την βοήθεια σας γιατί έχω μπλεχτεί λίγο...Λεμε με το αγόρι μου να πάμε σκόπελο 13 με 18 αυγούστου,έχω διαβάσει τόσα που μπερδεύτηκα για το νησί :shock:
Όπως καταλαβαίνετε θέλουμε ενα νησί που να μπορείς να κανεις τις βόλτεσ σου,να πιεις να ποτάκια σου χώρις να κόψεις φλέβα από την βαρεμάρα.Εχει πάει κάποιος Σκόπελο να μας κατατοπήσει?Που ειναι καλυτερα να μείνουμε?Εμεις λέμε για χώρα,γιατι λόγικα εκει θα είναι και η περισσότερη νυχτερινή ζωή...
Εχετε να μας προτείνετε κάποιο κατάλυμα?
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
:)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δες τα θέματα που σου έστειλε η Anny, χοντρικά να σου πω ότι σε εμάς που πήγαμε πρόπερσι μας φάνηκε ότι είχε: τέλειες παραλίες, πολύ όμορφη χώρα, σχετικά ακριβά καταλύματα (ψάξαμε τελευταία στιγμή), ωραίο φαγητό, σχετική κίνηση αλλά περισσότερες οικογένειες, διαμονή σίγουρα στη χώρα, υπάρχουν εκτός των οικογενειακών/τουριστικών καφέ και 3-4 μπαράκια χαλαρά με ωραία κοκτέηλ, τζαζ μουσική και θέα που έχει χάζι/κίνηση. Αυτά περιληπτικά :)
 

mpougatsas

Member
Μηνύματα
36
Likes
58
Eχει χρονια που πηγα αλλα ηταν φανταστικα.Εχει ωραιες παραλιες,εχει και μεγαλα ξενοδοχεια(φανταστικα),και πολυ καλο φαγητο(ψαρακι φρεσκο).
Εγω ειχα μεινει μεσα στην χωρα σε ξενοδοχειο μπροστα στην παραλια.
φανταστικο το μπαρακι μερκουριος,με ωραια θεα.το νησι ειναι καταπρασινο και το γυρισα ολο.
 

G13_on_Tour

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Μολις γυρισα απο Σκοπελο.
Επειδη εχω παει και Σκιαθο δεν θα ελεγα οτι ξετρελαθηκα.
ΟΚ! Ωραιο νησι με απιστευτο πρασινο (καμμια σχεση με Κυκλαδες), καθαρα νερα και πολυ ομορφη χωρα με ωραια σπιτια.

Δεν ξερω τι ειδους διακοπες ψαχνεις αν θες κατι ηρεμο αν και 15αυγουστου οπου και να πας θα γινεται χαμος!!!

Τα μεγαλυτερα αρνητικα του νησιου ηταν η νυχτερινη ζωη: ανυπαρκτη μετα τις 11-12 το βραδυ! Κατι ηρεμα μπαρακια με ωραια θεα για ζευκαροκατασταση με περιεργα κοκτειλ.
Οι παραλιες, οσο κι αν εψαξα μεγαλες αμμουδερες παραλιες σαν της Σκιαθου με λεπτη χρυση αμμο δεν βρηκαμε και επειδη πιστευα οτι θα ηταν παρομοια με Σκιαθο ξενερωσα πολυ σε αυτο το θεμα.
Νερά παντως εχει πιο καθαρα.

Εγω θα ξαναπυγενα Σκιαθο.. αλλα σε καμμια περιπτωση Αυγουστο, ποσο μαλλον 15αυγουστο...

Αν θελεις να χαλαρωσεις πας Σκοπελο, παντως σιγουρα θελεις αμαξι και πρεπει να μενεις πολη ή κοντα σε αυτη γιατι ολα τα αλλα μερη δεν εχουν τιποτα για βραδυ και δεν ειναι ανετο να οδηγεις τους δρομους του νησιου βραδιατικα γεματος κουραση και ολιγον αλκοολ... :roll:
Για μπανιο θα πας σιγουρα Καστανι αν σου αρεσουν τα νεανικα στεκια... εχει πολυ κεφι και πολυ καλη παραλια
Φαγητο παντου ειχε ωραιο αμα θελεις ψαρι κλπ παντως αν σου αρεσουν τα παραδοσιακα μερη θα πας με τα 1000 στο Γλυστερι στην παραλια, απο τα καλυτερα φαγητα ever! Αγνο και παραδοσιακο ταβερνακι, πριν 1 εβδομαδα ετρωγε η Λατση με το μισο Hollywood εκει... ο δρομος ειναι δυσκολος, τη παραλια την πιανουν οι βοριαδες κι εχει χοντρο βοτσαλο.

Επαναλαμβανω εγω ημουν τωρα και το νησι ηταν εντελως αδειο (κριμα για τον τουρισμο και τους επιχειρηματιες του νησιου) δεν ξερω οταν πας εσυ τι θα γινεται, σιγουρα θα εχει πολυ κοσμο. Παντως ξεκουραστηκαμε αρκετα και "γεμισαμε" μπαταριες μετα απο εναν δυσκολο χειμωνα!
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
ρωτάς αν αξίζει και σου απαντώ ναι αξίζει, αν με ρωτούσες αν θα ξαναπήγαινα θα σου λεγα όχι, παρόλο που έχει πολλά νησιά που θα ξαναπηγαινα...μου άρεσε, πέρασα ωραία, ωραίες παραλιες, καλό φαγητό, όμορφα μπαράκια, απλώς δεν είχε αυτό το κάτι που να με κερδίσει και να θέλω να ξαναπάω...
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Καλημέρα σας παιδιά!!!Θέλω την βοήθεια σας γιατί έχω μπλεχτεί λίγο...Λεμε με το αγόρι μου να πάμε σκόπελο 13 με 18 αυγούστου,έχω διαβάσει τόσα που μπερδεύτηκα για το νησί :shock:
Όπως καταλαβαίνετε θέλουμε ενα νησί που να μπορείς να κανεις τις βόλτεσ σου,να πιεις να ποτάκια σου χώρις να κόψεις φλέβα από την βαρεμάρα.Εχει πάει κάποιος Σκόπελο να μας κατατοπήσει?Που ειναι καλυτερα να μείνουμε?Εμεις λέμε για χώρα,γιατι λόγικα εκει θα είναι και η περισσότερη νυχτερινή ζωή...
Εχετε να μας προτείνετε κάποιο κατάλυμα?
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
:)
ήμουν με τη κοπέλα μου 1-5 ιουλίου, μείναμε σε δωμάτια με 25ε τη βραδιά στη χώρα. Στο συνιστώ να πας, έχει πράγματα να κάνεις και δεν θα πλήξεις σε καμία περίπτωση. η νυχτερινή ζωή ήταν λίγο άτονη άλλα απ'οτι μας είπαν τον Αυγουστο είναι πολύ έντονη. έχει αρκετά ωραία μαγαζάκια με ωραία μουσικούλα, καλό φαί, ωραίες παραλίες. Μείναμε στο christinis rooms to let skopelos island greece near skopelos main village greek island Skopelos vacations holidays in Greece, πολύ καθαρο, ήσυχο,ζεστό νερό,κλιματισμό και ψυγείο με τα Καρφούρ απέναντι για να το γεμίζεις ανα πάσα στιγμή, μπαλκονάκι με θέα τη Χώρα. θα ξαναπήγαινα ευχάριστα. οτι άλλες πληροφορίες χρειαστείς στη διάθεση σου..
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ήμουν με τη κοπέλα μου 1-5 ιουλίου, μείναμε σε δωμάτια με 25ε τη βραδιά στη χώρα. Στο συνιστώ να πας, έχει πράγματα να κάνεις και δεν θα πλήξεις σε καμία περίπτωση. η νυχτερινή ζωή ήταν λίγο άτονη άλλα απ'οτι μας είπαν τον Αυγουστο είναι πολύ έντονη. έχει αρκετά ωραία μαγαζάκια με ωραία μουσικούλα, καλό φαί, ωραίες παραλίες. Μείναμε στο christinis rooms to let skopelos island greece near skopelos main village greek island Skopelos vacations holidays in Greece, πολύ καθαρο, ήσυχο,ζεστό νερό,κλιματισμό και ψυγείο με τα Καρφούρ απέναντι για να το γεμίζεις ανα πάσα στιγμή, μπαλκονάκι με θέα τη Χώρα. θα ξαναπήγαινα ευχάριστα. οτι άλλες πληροφορίες χρειαστείς στη διάθεση σου..
Κοίταξε, εμείς είχαμε πάει Αύγουστο (16-22 αν θυμάμαι καλά) και δεν την έλεγες πολύ έντονη τη νυχτερινή ζωή. Απλώς τα υπάρχοντα μαγαζιά ήταν γεμάτα, ακόμα και τα καφέ-παγωτατζίδικα στο λιμάνι. Πάντως συμφωνώ ότι ζευγάρι δε θα βαρεθεί για 4-5 βράδια, δλδ στα 2-3 μπαράκια είναι τόσο ευχάριστα που μπορείς να ξαναγυρνάς κάθε βράδυ. Ας πούμε στη Σκιάθο αν δε θέλεις να πας σε clubaki ή bar-club, λιγότερες επιλογές έχεις (πρακτικά μόνο τις μαξιλάρες αν δεν κάνω λάθος;) .
Thnx για το tip για το δωμάτιο. Κρίμα να μην το ήξερα όταν πήγαμε, που ζοριστήκαμε πολύ να βρούμε διαμονή και οι τιμές ξέφευγαν γενικώς.
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Για μένα αξίζουν οι διακοπές στη Σκόπελο! Αρκεί να μην περιμένεις πολλά από νυχτερινή ζωή!
Οι παραλίες ήταν υπέροχες,
το φαγητό ήταν εξαιρετικό: Περιβόλι, Αγνάντι, Κληματαριά και άλλα πολλά...
Αν δε πάρεις δικό σου αυτοκίνητο, θα βρεις δύσκολα να νοικιάσεις! Σε συμβουλευω να το κλείσεις από εδώ έγκαιρα!
Όσο για τις σφήκες, (επειδή εγώ είχα ανοίξει το περσινό cult θέμα :D)
δεν συναντήσαμε ούτε μία!!!!:clap::clap:
Συναντήσαμε όμως (και τσιμπηθήκαμε από) αχινό!! Προσοχή στην παραλία του Πάνορμου!!:roll:
Καλά να περάσετε!!!
 

G13_on_Tour

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Για μένα αξίζουν οι διακοπές στη Σκόπελο! Αρκεί να μην περιμένεις πολλά από νυχτερινή ζωή!
Οι παραλίες ήταν υπέροχες,
το φαγητό ήταν εξαιρετικό: Περιβόλι, Αγνάντι, Κληματαριά και άλλα πολλά...
Αν δε πάρεις δικό σου αυτοκίνητο, θα βρεις δύσκολα να νοικιάσεις! Σε συμβουλευω να το κλείσεις από εδώ έγκαιρα!
Όσο για τις σφήκες, (επειδή εγώ είχα ανοίξει το περσινό cult θέμα :D)
δεν συναντήσαμε ούτε μία!!!!:clap::clap:
Συναντήσαμε όμως (και τσιμπηθήκαμε από) αχινό!! Προσοχή στην παραλία του Πάνορμου!!:roll:
Καλά να περάσετε!!!
Σφηκες εχει παρα πολλές! :bleh: Που ησουν και δεν τις ειδες??:roll:

Παντως εμενα δεν με προβληματιζουν ιδιατερα... εκτος κι αν θες να φας πριν δυσει ο ηλιος... εκει υπαρχει σοβαρο προβλημα κι ο καφες δεν κανει και πολλά..:p μαλλον εμεις μαστουρονουμε παρα τα συμπαθη πετουμενα.

Πανορμος στο Μοχιτο που κατσαμε ηταν πολυ καλα και μαλιστα ειναι απο τις λιγες παραλιες που κοβει τελειως το κυμα οταν φυσαει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.288
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom