Αυστρία Απορίες για ταξίδι Αυστρία

ioannispsa

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Καλημέρα στην παρέα! Σκεφτόμαστε με ένα φίλο μου να πάμε τη 2η εβδομάδα του Πάσχα στην Αυστρία. Θα μείνουμε 6 βράδια αν πάμε τελικά. Όλοι μου έχουν πει ότι η Αυστρία έχει πάρα πολλά να δεις. Εμείς, επειδή δε θα έχουμε αυτοκίνητο, σκεφτόμαστε να μείνουμε 4 βράδια στη Βιέννη και 2 στο Σάλτσμπουργκ. Πιστεύετε ότι φτάνουν για να δούμε τα βασικά; Συμβουλές για αξιοθέατα, μέρη-περιοχές να μείνουμε στις 2 πόλεις ή κάποιες ημερήσιες εκδρομούλες; Ευχαριστώ!!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Σιγουρα ειναι πανεμορφη χωρα με πολυ πρασινο το μερος που μου αρεσε παρα πολυ για ημερησια εκδρομη ειναι το Hallstatt!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Ναι χωρις αυτοκινητο πηγαμε και εμεις λιγο δυσκολα βεβαια αλλα αξιζει.Παιρνεις λεοφωρειο[δεν θυμαμαι τον αριθμο]απο το σταθμο τρενων στο Σαλτσμπουργκ που παει στο Bad Isch και μετα απο εκει αλλο για hallstatt!!Δεν ειναι μονο ο προορισμος αλλα και η διαδρομη υπεροχα!!Και εκει πηγαινε για μια ξεναγηση στο αλατορυχειο που βρισκεται εκει!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
σκεφτόμαστε να μείνουμε 4 βράδια στη Βιέννη και 2 στο Σάλτσμπουργκ. Πιστεύετε ότι φτάνουν για να δούμε τα βασικά
Για το Σαλτσμπουργκ,2 μερες ειναι ιδανικες.Θα μεινετε στο κεντρο η κοντα σε αυτο.
Εγω ειχα μεινει σε αυτοhttp://www.booking.com/hotel/at/gol...=27;checkout_year_month=2014-11;req_adults=2&
Κοντα στο κεντρο,και καλουτσικο στις παροχες του.Κανε αναζητηση στο φορουμ για να βρεις και αλλες πληροφοριες.Ριξε και μια ματια εδω...http://www.clickatlife.gr/taksidi/story/24694
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Καλησπερα, μπορει να ειναι νωρίς αλλα θα βρεθω κ εγω στις αυστριακές Άλπεις την περίοδο των χριστουγεννων !
Η διαδρομη που θα κανω ειναι Munich - Fussen - Neuschwanstein - Innsbrouck - Salzburg - Hallstat . Θελω να μου δωσετε πληροφοριες για καποιο χιονοδρομικο κοντα στο Salzburg στο οποιο ομως να εχει πιστα για έλκηθρο, τα γνωστά σε αυτους tobogganing, εχει κανει κανεις ? το εχω δοκιμάσει στις ελβετικες αλπεις κ ηταν τελεια! οποίος εχει κανει καπου εκει κοντα ας μου πει !! :)
ευχαριστω
 

Tzoe

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γειά σας! Μήπως γνωρίζει κάποιος με τι τρόπο μπορώ να πάω απο την Βιέννη στο Γκράτς και με τι κόστος? Διαβάζω για τρένο και λεωφορείο αλλά είναι μέσα στο αεροδρόμιο ? Με αφήνει μέσα στο Γκρατς?
Ευχαριστώ πολύ!
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Ειχα παει στο Γκρατς απο το Λιντς με τρενο.Ο σταθμος ειναι γυρω στο ενα τεταρτο απο την ομορφη παλια πολη.
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα και απο μένα! Σχεδιάστηκε ταξίδι απο το πουθενά λοιπόν για Αυστρία σε λίγες μέρες και δεν εχω χρόνο να κάνω την μελέτη που θα ήθελα.... Θα πάμε οδικώς απο Θεσσαλονίκη με διανυκτέρευση Ζαγκρεμπ και τελικό προορισμό Ινσμπρουκ για 1 εβδομάδα. Οποιαδήποτε πληροφορία για αξίολογες στάσεις στον δρόμο μας/ προτασεις για Ινσμπρουκ ή μονοήμερες εκδρομές απο εκει ειναι παραπάνω απο ευπρόσδεκτες.
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Καλημέρα! Σχεδιάζω ένα ταξίδι και πρόκειται να διασχίσω την Αυστρία οδικώς, γνωρίζει κανείς αν εκτός από τη βινιέτα συναντάω και άλλους σταθμούς διοδίων στη χώρα; Διάβασα κάτι , όπως πχ για τα Karawank tunnels, και μπερδεύτηκα..
 

pettakos

Member
Μηνύματα
42
Likes
16
Καλημέρα! Σχεδιάζω ένα ταξίδι και πρόκειται να διασχίσω την Αυστρία οδικώς, γνωρίζει κανείς αν εκτός από τη βινιέτα συναντάω και άλλους σταθμούς διοδίων στη χώρα; Διάβασα κάτι , όπως πχ για τα Karawank tunnels, και μπερδεύτηκα..
Υπαρχουν επιπλεον διοδια σε καποια tunnels, ενα απο αυτα ειναι και το Karawanken.
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Ααα εντάξει, ευχαριστώ πολύ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom