Απορίες σχετικά με ενοικίαση αυτοκινήτου

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
παιδιά έχει νοικιάσει κανείς αυτοκίνητο από εδώ: Προσφορές για ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα, Μαγιό&#961 ?? ξέρει κανείς αν είναι οκ?

Μαιρη 2 τουλαχιστον απο τους κοινούς γνωστους μας εχουν πολλακις κλεισει απο εκεί !!! μου το προτειναν άφοβα :):)
απο εκει εκλεισα και εγω για τον ιουνιο

συνεργαζονται με ολες τις εταιρείες ενοικιασεων !!!
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Αυτή πρέπει να είναι η ίδια με την Auto Europa - Sicily by Car (έχει το αυτό λογότυπο) με την οποία είχα κακή εμπειρία. Το έχω διηγηθεί σε περυσινό μου ποστ. Με 2 λόγια, μου χρέωσαν 50 Ε. για μεγάλο λεκέ που δήθεν έκανα στο πίσω κάθισμα, ενώ στις 48 ώρες που είχα το όχημα (μόνος, διαδρομή για δουλειά: Μιλάνο-Βιτσέντσα-Μιλάνο) πίσω ούτε το χρώμα του καθίσματος δεν είχα γυρίσει να δω. Αντάλλαξα μερικά μειλ με έναν Σικελό υπεύθυνο, αλλά ήταν σαν να μιλούσα σε αυτόματο τηλεφωνητή. Βέβαια, είπαμε όλα ποσοστά Στατιστικής είναι........
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Την χρησιμοποιώ εδώ και 11 χρόνια. Κανένα πρόβλημα. Η πιο φθηνή και αξιόπιστη. Βασικά συνεργάζεται με όλες τις εταιρείες ενοικιάσεων, Herz, Avis, Budget, Europecar κλπ. Σ' όλα σχεδόν τα αεροδρόμια του κόσμου. Κανένα πρόβλημα με την κράτηση. Προσωπικά εγώ μπαίνω από το autoeurope.ie, με διευκολύνει καλύτερα από τα άλλα. Το μόνο πρόβλημα είναι στην χρέωση της βενζίνης της κάθε χώρας. Κάθε εταιρεία έχει δική της τιμολογιακή πολιτική. Είναι απλό. Το παίρνεις γεμάτο, το φέρνεις γεμάτο. Αυτά!:D
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Παιδια γεια σας!Μηπως ξερετε για ενοικιαζομενα αμαξια αλλα & μηχανακια για Κερκυρα?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αυτή πρέπει να είναι η ίδια με την Auto Europa - Sicily by Car (έχει το αυτό λογότυπο) με την οποία είχα κακή εμπειρία. Το έχω διηγηθεί σε περυσινό μου ποστ. Με 2 λόγια, μου χρέωσαν 50 Ε. για μεγάλο λεκέ που δήθεν έκανα στο πίσω κάθισμα, ενώ στις 48 ώρες που είχα το όχημα (μόνος, διαδρομή για δουλειά: Μιλάνο-Βιτσέντσα-Μιλάνο) πίσω ούτε το χρώμα του καθίσματος δεν είχα γυρίσει να δω. Αντάλλαξα μερικά μειλ με έναν Σικελό υπεύθυνο, αλλά ήταν σαν να μιλούσα σε αυτόματο τηλεφωνητή. Βέβαια, είπαμε όλα ποσοστά Στατιστικής είναι........

AUTOEUROPA - rental car hire moto scooter van Sardegna Sardinia Italia Italy - Alghero Olbia Cagliari Milan Linate Malpensa Venice Pisa Rome Catania Palermo
και
Rent a car | Low Price Car Hire | Car Rental worldwide from Auto Europe

εισαι σίγουρος οτι ειναι η ίδια εταιρεία ????
δεν νομιζω οτι εχουν καμια σχέση :)
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Παιδια γεια σας!Μηπως ξερετε για ενοικιαζομενα αμαξια αλλα & μηχανακια για Κερκυρα?

Εννοείται το autoeurope.ie. Το έχει "τιμήσει" ο αδερφός μου όταν ήρθε από Γαλλία. Τον στείλαν στην avis και autoamigo. Φθηνές τιμές ενοικίασης (ιδιαίτερα στη χώρα μας που αφθονεί η αισχροκέρδια στον τομέα της ενοικίασης αυτοκινήτου).:shock:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Σίγουρος 100% είμαι για λίγα πράγματα. Λέω όμως : ίδιο λογότυπο (αυτό απαγορεύεται να αντιγραφεί), ίδιο όνομα (σχεδόν). Νομίζω ότι είναι η ίδια Ιταλική, που μεγάλωσε, σε Ευρωπαϊκό επίπεδο.
Αλλά αδέλφια, μόνο την εμπειρία μου σας εξέθεσα. Οι άνθρωποι μπορεί να είναι μια χαρά. Μια κακή στιγμή μπορεί να έχει κάθε εταιρεία.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Σίγουρος 100% είμαι για λίγα πράγματα. Λέω όμως : ίδιο λογότυπο (αυτό απαγορεύεται να αντιγραφεί), ίδιο όνομα (σχεδόν). Νομίζω ότι είναι η ίδια Ιταλική, που μεγάλωσε, σε Ευρωπαϊκό επίπεδο.
Αλλά αδέλφια, μόνο την εμπειρία μου σας εξέθεσα. Οι άνθρωποι μπορεί να είναι μια χαρά. Μια κακή στιγμή μπορεί να έχει κάθε εταιρεία.

σε ρωτησα απλα αν εισαι σίγουρος γιατι εχει κλεισει για τον ιουνιο ιχ απο αυτούς ???:):)
 

pix_lax82

Member
Μηνύματα
89
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Βορειος Κορέα
Καλημέρα,

εχω το εξης θεμα:
Μεχρι σήμερα ολες τις ηλεκτρονικές αγορές μου τις κάνω με μια debit card της Κύπρου. Αεροπορικα-ξενοδοχείο ολα τα κλεινω μεσω αυτής.

Τωρα χρειάζεται να νοικιασω ενα αμαξι γιατι θα παω Μιλανο-Νικαια.
Ετστειλα στην Hertz και την AVIS και μου ειπαν οτι θέλουν πιστωτική.

Το πρόβλημα μου ειναι οτι δεν εχω πιστωτική και επειδή πολλα ακουω δεν θέλω να βγάλω. Υπαρχει καποια εταιρεία που να δεχεται DEBIT ή electron? και οι δυο εχουν πανω το σήμα VISA.
------------------------------------------------------------
Ασχετο με το πρωτο θεμα αλλα έχω το νεο διπλωμα χρειάζεται και το χαρτι απο την ΕΛΠΑ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom