Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

nikkiva

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Ναιιι, εννοειται πως εκμεταλλευονται την κατασταση. Ακριβως οπως τα λες. Ευκαιρια να γινουν πιο low cost και απο την ryanair.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναιιι, εννοειται πως εκμεταλλευονται την κατασταση.
Οχι, δεν συμφωνω. Μια σοβαρη εταιρεια που προσπαθει να επιβιωσει. Καθηκον μας να τη βοηθησουμε για να μην πηγαινουμε Καστελοριζο μεσω Κωνσταντινουπολης. Οσοι εχουν ψευδαισθησεις τι θα γινει αν κλεισει η εταιρεια ας δουν τι εγινε σε αλλες χωρες.
Προσωπικα δεν θελω καμμια αποσκευη. Θελω τη σοβαροτητα κ υπευθυνοτητα να με βοηθουν σε δυσκολες στιγμες, οπως η ακυρωση πτησης απο μενα κ αμεσως voucher ισχυος 1 (!!) ετους..κ τηλεφωνικη εξυπηρετηση κ αριστο προγραμμα μιλιων κ lounges και και. Μια σοβαρη εθνικη εταιρεια ειναι, καμια σχεση με τους ιρλανδους πειρατες. Αλλαξα πτηση σε μια 20€ φθηνοτερη κ μου ζητησαν κ 5 €, με συγχυσαν πρωι πρωι.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Έχω εισιτήρια για ανήμερα Πάσχα και τελικά δεν γίνεται να ταξιδέψω. Στο site ενώ δείχνει τη πτήση ακόμα, εμφανίζει "μη διαθέσιμες θέσεις" τόσο για economy, όσο και για Business. Πείτε μου ότι μπορεί να ακυρωθεί μελλοντικά ή έστω να αλλάξει ώρα να το γλεντήσω με τη ψυχή μου!!

1609864997370.png
 

Marina94

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Γενικά στις παραδοτέες αποσκευές, πέρα από το βάρος που το τσεκάρουν, ελέγχουν και τις διαστάσεις;
Γιατί έχω μία μεγάλη βαλίτσα που θέλω να δώσω ως παραδοτέα αλλά φτάνει τα 162 εκατοστά συνολικά σε διαστάσεις.
 

Marina94

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Γενικά στις παραδοτέες αποσκευές, πέρα από το βάρος που το τσεκάρουν, ελέγχουν και τις διαστάσεις;
Γιατί έχω μία μεγάλη βαλίτσα που θέλω να δώσω ως παραδοτέα αλλά φτάνει τα 162 εκατοστά συνολικά σε διαστάσεις.
Κανείς;;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Θέλω να ρωτήσω το εξής αν κάποιος γνωρίζει:

Είδα στο site της Aegean ότι για προγραμματισμένες πτήσεις μέχρι 28/3/21, μπορείς να ζητήσεις voucher οικειοθελώς.
Περισσότερη ευελιξία για εσάς, κατά τη διάρκεια του lockdown | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό

Θα μπορούσα να αλλάξω το ένα σκέλος της πτήσης (με διαφορά ναύλου)για Μάρτιο όπως αναφέρει και να ζητήσω voucher; Ή η πονηριά μου δεν θα πιάσει τόπο;

H πτήση μου είναι για αργότερα όπως έγραψα σε προηγούμενο μήνυμα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Έχω εισιτήρια για ανήμερα Πάσχα και τελικά δεν γίνεται να ταξιδέψω. Στο site ενώ δείχνει τη πτήση ακόμα, εμφανίζει "μη διαθέσιμες θέσεις" τόσο για economy, όσο και για Business. Πείτε μου ότι μπορεί να ακυρωθεί μελλοντικά ή έστω να αλλάξει ώρα να το γλεντήσω με τη ψυχή μου!!

View attachment 335272
θεωρώ ότι αποκλείεται να τελείωσαν τα διαθέσιμα εισιτήρια είναι σχεδόν βέβαιο ότι η πτήση σου οδεύει σε ακύρωση.. επειδη κλείνω πτήσεις νωρίς μου έχει τύχει τουλάχιστον 2 φορές και τελικά ακυρώθηκε.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
θεωρώ ότι αποκλείεται να τελείωσαν τα διαθέσιμα εισιτήρια είναι σχεδόν βέβαιο ότι η πτήση σου οδεύει σε ακύρωση.. επειδη κλείνω πτήσεις νωρίς μου έχει τύχει τουλάχιστον 2 φορές και τελικά ακυρώθηκε.
Δυστυχώς εμφανίζεται ξανά διαθέσιμη για κράτηση εισιτηρίων, ωστόσο σκεφτόμουν μήπως πληρώσω τη διαφορά να την"φέρω" νωρίτερα τον Μάρτιο και να ζητήσω voucher για αργότερα.
Γνωρίζεις περίπου πόσο καιρό πριν ενημερώνει η Aegean για ακύρωση;;

Ευχαριστώ για την απάντησή σου!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
εγω πάντως δεν την βλέπω καθόλου, εξαφανίστηκε τελειως οπότε κάνε μια κλήση και τωρα αν θες και ρωτα, οι χρόνοι αναμονής πλέον στο τηλεφωνικό κεντρο εχουν εκμηδενιστεί, μην καλεσεις το 800..... παρε αυτο που ξεκινα απο 210.... για να μην πληρωσεις κανα πενταευρω, λογικά θα παρεις ολοκληρη επιστροφη, περιμενω τα νεα σου, ουτε που θα φαω δλδ :)
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
εγω πάντως δεν την βλέπω καθόλου, εξαφανίστηκε τελειως οπότε κάνε μια κλήση και τωρα αν θες και ρωτα, οι χρόνοι αναμονής πλέον στο τηλεφωνικό κεντρο εχουν εκμηδενιστεί, μην καλεσεις το 800..... παρε αυτο που ξεκινα απο 210.... για να μην πληρωσεις κανα πενταευρω, λογικά θα παρεις ολοκληρη επιστροφη, περιμενω τα νεα σου, ουτε που θα φαω δλδ :)
Όταν έγραφα το μήνυμα σήμερα, είχα ανοίξει το παράθυρο της aegean και υπήρχε! Πολύ γουρικο το μήνυμά σου-εξαφανιστηκε όντως όσο γράφουμε!!Thanks!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom