Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Αν η Aegean λεει οτι το να αγορασεις ναυλο με εκπτωση και να προσπαθησεις να τον αλλαξεις σε ημερομηνια που δεν εχει εκπτωση δεν πιανει, τοτε κανενα "δημοσιευμα" δεν θα τους αλλαξει γνωμη.
η απορία μου είναι αν έχει αλλάξει κατί ή απλά εγώ έιχα καταλάβει λάθος εξ αρχής
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Αγόρασα σήμερα εισητήριο εσωτερικού με την προσφορά που τρέχει -50% για πτήσεις έως 15/12. Πήγα να το αλλάξω για την ημερομηνία που όντως με ενδιέφερε και ενώ είχα τσεκάρει ότι τύπος και είδος ναύλου ήταν ακριβώς ο ίδιος και στις 2 ημερονηνιές, μου έβγαλε διαφορά χρέωσης 25ευρώ+. Στην εξυπερετηση μου είπαν ότι σας έβγαλε διαφορά τιμής γιάτι το εισητήριο που αγοράσατε είναι με έκπτωση. Σε παλίοτερα δημοσιεύματα δεν είχε αναφερθεί ότι οτι αν ο τυπος ναυλου είναι ίδιος δεν υπήρχε διφορά τιμής?
Αυτό ισχύει αν και μόνο αν η αγορά πραγματοποιηθεί με κουπόνι που έχεις εσυ ο ίδιος! Αν για παράδειγμα είχες εσυ 50% για πτήσεις από 12/11-30/11 και η πτήση που θες είναι Δεκέμβρη, τότε βρίσκεις τι ναυλο έχει στις ημερομηνίες που θες, και αντίστοιχα ψάχνεις στις ημερομηνίες που εχεις την έκπτωση!
Αφού βρεις, μετά το αλλάζεις!
Όταν βγάζει η ίδια η Aegean εκπτώσεις όπως καλη ώρα τώρα, αυτό δεν δουλεύει!!!
Θέλει προσοχή να παίζεις με το σύστημα….
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Αυτό ισχύει αν και μόνο αν η αγορά πραγματοποιηθεί με κουπόνι που έχεις εσυ ο ίδιος! Αν για παράδειγμα είχες εσυ 50% για πτήσεις από 12/11-30/11 και η πτήση που θες είναι Δεκέμβρη, τότε βρίσκεις τι ναυλο έχει στις ημερομηνίες που θες, και αντίστοιχα ψάχνεις στις ημερομηνίες που εχεις την έκπτωση!
Αφού βρεις, μετά το αλλάζεις!
Όταν βγάζει η ίδια η Aegean εκπτώσεις όπως καλη ώρα τώρα, αυτό δεν δουλεύει!!!
Θέλει προσοχή να παίζεις με το σύστημα….
Είσαι κατατοπιστικότατος, σε ευχαριστώ πολυ! Θα περιμένω να λήξει η προσφορά να δοκιμάσω πάλι μπας και, αλλιώς θα πληρώσω την διαφορά, δεν είναι τόσο τραγική έτσι κι αλλίως.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα! Όταν για Business λέει το παρακάτω:

Σύνολο αποσκευών: 2 δωρεάν έως 32kg

Εννοεί 2 αποσκευές + 1 προσωπικό αντικείμενο ;
 

nick07

Member
Μηνύματα
290
Likes
526
Καλησπέρα! Όταν για Business λέει το παρακάτω:

Σύνολο αποσκευών: 2 δωρεάν έως 32kg

Εννοεί 2 αποσκευές + 1 προσωπικό αντικείμενο ;
Για business δικαιουσαι:
2 αποσκευες μεχρι 32kg στο αμπαρι.
και
1 αποσκευη συγκεκριμενων διαστασεων μεχρι 13kg στην καμπινα.
και
1 προσωπικο αντικειμενο.
 

DimitraPan

Member
Μηνύματα
5
Likes
7
Δυστυχώς δεν με άφηνε μέσω app, τελικά την πλήρωσα κατευθείαν στο αεροδρόμιο με χρέωση 60€ που ήταν σχετικά καλά με αυτό που περίμενα :) Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να 'χει
Γιατί δεν σε άφηνε; Γνωρίζει κανείς αν έχει κάποια προθεσμία πριν την πτήση για να προσθέσεις αποσκευή μέσω του app αντί για κατευθείαν στο γκισέ;
 

nick07

Member
Μηνύματα
290
Likes
526
Γιατί δεν σε άφηνε; Γνωρίζει κανείς αν έχει κάποια προθεσμία πριν την πτήση για να προσθέσεις αποσκευή μέσω του app αντί για κατευθείαν στο γκισέ;
Μεχρι 2 ωρες πριν την προγραμματισμενη αναχωρηση.
 

DimitraPan

Member
Μηνύματα
5
Likes
7
Καλημέρα παιδιά! Έκανα το λάθος και έχω κλείσει Go Light ναύλο για εξωτερικό και τώρα προβληματίζομαι με τη 1 και μοναδική χειραποσκευή των 8 κιλών. Αν έχω πάνω μου μια φωτογραφική DSLR χωρίς τσάντα θα μου ζητήσουν να την βάλω μέσα στη χειραποσκευή; Πιο πολύ με προβληματίζει η επιστροφή μήπως ψωνίσω τίποτα και ξεφύγει το βάρος, στο πήγαινε δεν θα πάρω και πολλά.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλημέρα παιδιά! Έκανα το λάθος και έχω κλείσει Go Light ναύλο για εξωτερικό και τώρα προβληματίζομαι με τη 1 και μοναδική χειραποσκευή των 8 κιλών. Αν έχω πάνω μου μια φωτογραφική DSLR χωρίς τσάντα θα μου ζητήσουν να την βάλω μέσα στη χειραποσκευή; Πιο πολύ με προβληματίζει η επιστροφή μήπως ψωνίσω τίποτα και ξεφύγει το βάρος, στο πήγαινε δεν θα πάρω και πολλά.
Στο γυρνα βαλε αποσκευη στο εισιτηριο σου..η φωτογραφικη μπορει να ναι ανα χειρας κ δε σου λενε κατι,οσες φορες εχω ταξιδεψει εγω δε υπηρχε προβλημα...βεβαια μπορει να πεσεις κ σε βλαμμενο υπαλληλο,ποτε δε ξερεις!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αν έχω πάνω μου μια φωτογραφική DSLR χωρίς τσάντα θα μου ζητήσουν να την βάλω μέσα στη χειραποσκευή;
Δε μου χουν ζητήσει ποτέ και σε καμία εταιρεία να βάλω την DSLR μέσα στη χειραποσκευή, ακόμα και σε low cost που πετάω μ' ένα σακιδιάκι. Θα μου έκανε τρομερή εντύπωση, όχι βέβαια ότι δε μπορεί να συμβεί, μιας κι έχουν το δικαίωμα.
Πιο πολύ με προβληματίζει η επιστροφή μήπως ψωνίσω τίποτα και ξεφύγει το βάρος, στο πήγαινε δεν θα πάρω και πολλά.
Αν ψωνίσεις από το αεροδρόμιο κράτα τα σε ξεχωριστή σακούλα, δεν υπάρχει πρόβλημα. Ειδάλλως φρόντισε να έχεις λίγοτερο βάρος στο πήγαινε ή να μπορείς να ελαφρύνεις το χώρο σου αν χρειαστεί στην επιστροφή με κάποια ρούχα που μπορείς να φορέσεις επιτόπου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom