Αποστολή εγγράφων ταχυδρομικώς από εξωτερικό για Ελλάδα-επείγον

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Φαίνομαι και είμαι απελπισμένη. Αγαπητοί συμφορουμίτες η τσοπάνα 10 μήνες τώρα είχε μυαλό μόνο για ταξίδια και για να γράφει τις ιστορίες της στο φόρουμ. Τώρα όμως που "ο καιρός γαρ εγγύς" συνειδητοποίησε ότι πρέπει να στείλει στην Ελλάδα κάτι πανεπιστημιακά έγγραφα για υπογραφή και να της τα ξαναστείλουν πίσω. Τα έγγραφα πρέπει να είναι τα πρωτότυπα και όλο το νταλαβέρι(αποστολή από Εκουαδόρ σε Ελλάδα και μετά από Ελλάδα ξανά σε Εκουαδόρ) πρέπει να έχει γίνει μέχρι 1-2/09.

Το θέμα είναι ότι γενικά όποιος έχει λάβει δέμα (ή καρτ ποστάλ) απο Ευρώπη ισχυρίζεται ότι το έχει πάρει μετά από 1-2 μηνες κι εγώ δε μπορώ να το ρισκάρω. Τί κάνω; Υπάρχει κανένα κούριερ ή κανένας τρόπος να γίνει η δουλειά με συνοπτικές διαδικασίες;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Το θέμα είναι να έχει και εδώ το ίδιο γραφείο. Είμαι ασχετότατη από τέτοια,αλλά στο ινετ βλέπω ότι εδώ έχει DHL, Laar Courier, Fedex Express, TNT Global Express. Υπάρχει κάποια στο Ελλάντα; Η Fedex κάτι μου λέει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Η ΤΝΤ έχει γραφείο στην Ελλάδα και είναι πολύ αξιόπιστη.Είναι όμως ακριβή.
΄Εχει δύο επίπεδα τιμών Express και Economy(περισσότερες μέρες φυσικά).

https://www.tnt.com/express/el_gr/site/home.html?gclid=CNHQ263D880CFUeeGwod7IMNjg

Και εγώ δεν θα ρίσκαρα ταχυδρομείο και λόγω καλοκαιριού(θερινών διακοπών).
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Γενικά δεν το γλιτώνω το 50άρι (2 φορές αποστολή) απ ότι έχω καταλάβει, αλλά καλά να πάθω να μάθω να μην τα αφήνω όλα για τελευταία στιγμή. Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom