Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Παιδιά καλησπέρα θα πάω τον Αύγουστο Βενετία και Λιμνη Κομο. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν αξίζει (και ρωτάω προφανώς από άποψη χρόνου όχι ομορφιάς που την θεωρώ αυτονόητη...)να περάσω από Βερόνα για μια στάση κάποιων ωρών ή να πάω κατευθείαν Μπέργκαμο όπου και έχω κλείσει για διανυκτέρευση πριν πάω Κόμο.
 

cult

Member
Μηνύματα
44
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Εννοειται οτι αξιζει (ειχα παει στο τελευταιο μου ταξιδι στην Ιταλια.Απλα οταν λες σταση καποιων ωρων ελπιζω να εννοειςπανω απο 8/10 γιατι αλλιως θα παρεις μονο μια μικρη ιδεα .
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Χμμμ αν μιλάμε για τόσο πολύ ίσως πρέπει να το ξανασκεφτώ γιατί και το Μπέργκαμο θέλει το χρόνο του και η Βενετία... είδομεν...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Εκανα το ιδιο ταξιδι περιπου περσι,εβαλα 1 διανυκτερευση Βερονα και το μετανοιωσα.Ειναι τοσο ομορφη και σιγουρα 2 με 3 μερες να την δεις καπως τις χρειαζεται.Να περασεις καλα!
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Εκανα το ιδιο ταξιδι περιπου περσι,εβαλα 1 διανυκτερευση Βερονα και το μετανοιωσα.Ειναι τοσο ομορφη και σιγουρα 2 με 3 μερες να την δεις καπως τις χρειαζεται.Να περασεις καλα!
Ευχαριστώ για την απάντηση. Κατέληξα, άλλη φορά η Βερόνα έδωσα παραπάνω χρόνο στην Βενετία. Δυστυχώς δεν γινονται ολα σε ενα ταξιδι αλλά και πάλι είμαι πολυ ενθουσιασμενη για αυτα που θα δω!
 

efipoly

Member
Μηνύματα
103
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτο
καλημέρα σας, προκειται να ταξιδεψω στη Βενετια στις 4/7 για 3 ημερες και θα ηθελα να ζητησω τη συμβουλη σας για τη διαμονη μου. Επειδή θα εχουμε αυτοκινητο εχουμε αποκλεισει την περιπτωση να μεινουμε μεσα στη Βενετια. Αρα ή θα μεινουμε Μεστρε ή στη Μαργκερα?? Τι με συμβουλευετε ώστε να είμαι και και κοντα σε συγκοινωνια για να πηγαινω καθημερινα στη Βενετια. Αν γνωρίζετε και ένα καλο ξενοδοχειο θα το ακουσω με μεγαλη χαρα. Επισης γυρω από τη Βενετια αξιζει η επισκεψη σε καποια άλλη γειτονικη πολη? Μεχρι τη Βερονα εχω παει 2 φορες. Ευχαριστω!!!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
καλημέρα σας, προκειται να ταξιδεψω στη Βενετια στις 4/7 για 3 ημερες και θα ηθελα να ζητησω τη συμβουλη σας για τη διαμονη μου. Επειδή θα εχουμε αυτοκινητο
Αν δεν μεινεις μεσα στη Βενετια,θα χασεις τη μαγεια της πολης,γι αυτο σου προτεινω να βαλετε το αμαξι σε καποιο περιφεριακο παρκινγκ και να βρειτε ξενοδοχειο μεσα στη πολη....
 

lovetravel

Member
Μηνύματα
68
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Νίσυρος , Κως , Κάλυμνος
Καλημέρα
Ξέρετε πόσο κοστίζει το εισητήριο Μπέργαμο Βενετία;
Αν σας είναι ευκολο δώστε μου περισσότερες πληροφορίες.
Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031

lovetravel

Member
Μηνύματα
68
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Νίσυρος , Κως , Κάλυμνος
Θα μπεις στη σελιδα των ιταλ.τρενων...βαλε ημερες και θα δεις(ο σταθμος τρενων μεσα στη βενετια ειναι η santa lucia)http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=79aab5d8039cf310VgnVCM1000008916f90aRCRD
Ευχαριστώ!

Γεια!εχει 2 γραμμες:μια με το γρηγορο μιλανο βενετια(ακριβουτσικο) και την παλια μπεργκαμο-μπρεσια,μπρεσια τερμα σταθμου(σαντα λουσια).δεν χρειαζεται να βγαλεις απο πριν εισητηριο.


Υστ.το μπεργκαμο ειναι σουπερ για μια μερα,πραγματικα αξιζει!μην το χασετε!
Καλημέρα!
Ξέρεις πόσο κοστίζει το εισητήριο από Μπέργαμο - Βενετία;
 
Last edited by a moderator:

Dimitris bjj

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
γειας σας παιδια

επιτέλους! ένα ονειρο μου κοντευει να γινει πραγματικοτητα.

ένα 3ημερο στη βενετια. βρηκα οικονομικα αεροπορικα μέσω airone.

και τωρα ψαχνω ξενοδοχειο! πωπω πανακριβα μου φαινονται . τα καλά έχουν από 200 και πάνω..:shock:

μπορειτε να με βοηθησετε να βρω ένα όμορφο ξενοδοχειο, μέσα στη βενετία , σε ησυχη γειτονια???:rolleyes:

αν κανεις σας έχει επισκεφτει κάποιο και είναι ευχαριστημενος, ας μου το γράψει παρακαλώ:p

ευχαριστω


Αν δεν διαθετεις αρκετα χρηματα καλυτερα να μη πας βενετια... Ομορφο ξενοδοχειο, ησυχο, σε ωραια γειτονια κ κατω απο 200€??? ουτε σε ξερονησι :Ρ
Οσο για την airone... Χειροτερη κ απο την malesia airlines.
Οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom