Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

zagreli

Member
Μηνύματα
32
Likes
58
καλησπέρα και απο μένα, θελω να παω βενετια απο θεσσαλονικη και η μοναδική λυση που βρισκω είναι μέσω Μπέργκαμο. Επειτα για Βενετια βρίσκω πολύ οικονομικη λυση το https://shop.flixbus.com/search?route=Bergamo+(Orio+al+Serio+Airport)-Venice&rideDate=28.11.2016&backRide=1&backRideDate=28.11.2016&adults=1&children=0&bikes=0&departureCity=9368&departureStation=&arrivalCity=2155&arrivalStation=&currency=EUR : α) εχει ταξιδεψει κανείς? ( κανει βέβαια 3 ωρες και 45 )β) τι άλλη λύση εχω?
Ευχαριστω πολυ
κάποια βοήθεια ? κάνεις δε το ξέρει? :(
καλησπερα. μια χαρα ειναι. κατεβασε και το app του για να μην εκτυπωνεις. η αλλη επιλογη ειναι το τρενο απο Begamo. πιο γρηγορο αλλα λιγο πιο ακριβο με περισσοτερες επιλογες στις ωρες.
Χαίρετε! Με τη flixbus έχει ταξιδέψει κάποιος; Είναι αξιόπιστη; Γιατί έχω διαβάσει κριτικές που λένε για πολλές καθυστερήσεις, χαμένες αποσκευές και άλλα τέτοια "όμορφα"!
Από την άλλη οι τιμές του τρένου είναι 3πλάσιες σχεδόν από τη flixbus (για την ημερομηνία που κοιτάζω) και περιλαμβάνουν 1 αλλαγή μεταξύ τρένων (την οποία τη φοβάμαι κιόλας γιατι δίνει περιθώριο μόλις 17 λεπτά και αν γίνει μια μικρή καθυστέρηση το έχασες το τρένο) συν λεωφορείο από αεροδρόμιο για σταθμό Bergamo. Ενώ η flixbus έχει απευθείας από αεροδρόμιο Bergamo προς το σταθμό του Mestre. Σαν ώρες με βολέυει λίγο παραπάνω το τρένο αφού φτάνω καμία ώρα νωρίτερα Βενετία (σταθμό Santa Lucia) λόγω μικρότερης αναμονής. Επίσης, η συνολική διάρκεια ταξιδιού είναι περίπου η ίδια (γύρω στις 4 ώρες).
Τι πιστεύετε πως αξίζει παραπάνω;
 

mariavva

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας. Ετοιμαζω ταξιδι στην ιταλια με την εφηβη κορη μου. Εχω πολλες αποριες κυριως με τις μετακινησεις κ ειμαι λιγο αγχωμενη.
Θα φτασουμε αεροπορικως στο Τρεβιζο. Θα μεινουμε στη Μεργκερα για 3 βραδυα κ θα πηγαινουμε Βενετια.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Γεια σας. Ετοιμαζω ταξιδι στην ιταλια με την εφηβη κορη μου. Εχω πολλες αποριες κυριως με τις μετακινησεις κ ειμαι λιγο αγχωμενη.
Θα φτασουμε αεροπορικως στο Τρεβιζο. Θα μεινουμε στη Μεργκερα για 3 βραδυα κ θα πηγαινουμε Βενετια.
https://www.rome2rio.com/
Ξεκίνα με αυτό, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Καλησπέρα κατά αρχήν.να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες που δίνετε !!!Σε κάθε ταξίδι μου είναι χρήσιμες... Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Θα βρεθούμε Βενετία για λίγο !!Μια διανυκτέρευση και ένα πρωινό ,
(23:00 - 11:30) Επειδή θα έχω μαζί μου τα παιδιά 8 και 11 θα ήθελα να σας ρωτήσω σε ποια περιοχή να μείνουμε ώστε το πρωί να κάνουμε μια βολτίτσα με τα παιδιά ...Δεν θα δούμε και πολλά το ξέρω αλλά η ήθελα να πάρουν μια μικρη γεύση από την Βενετία
 
Last edited:

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Γειά σας και από μένα. Αύριο θα είμαστε Βενετία για ένα τριημερο. Δεδομένου ότι θα μένουμε στην πλατεία S.Marco και η μονη εξόρμηση που θέλουμε να κάνουμε είναι στο Burano, ενδείκνυται να αγοράσουμε την 3μερη κάρτα έναντι 29 ευρώ? Είμαστε στην ηλικιακή κατηγορία έως 29 και έχουμε έκπτωση. Ευχαριστώ
 

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
?
Καλησπέρα!Υπάρχουν 2 επιλογές 6η 8 μέρες στηΒενετία.Οι 6 θα έιναι λίγες για την Πόλη και για ξεκούραση?Η οι 8 θα είναι πολλές και θα βαρεθούμε?
Θα μπορέσει κάποιος που έχει πάει να βοηθήσει?
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Καλησπέρα!Υπάρχουν 2 επιλογές 6η 8 μέρες στηΒενετία.Οι 6 θα έιναι λίγες για την Πόλη και για ξεκούραση?Η οι 8 θα είναι πολλές και θα βαρεθούμε?
Θα μπορέσει κάποιος που έχει πάει να βοηθήσει?
Αν είχα την επιλογή να βαριέμαι στο σπίτι μου η στην Βενετία, θα προτιμούσα να βαριέμαι στην Βενετία:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom