Αυστρία Ουγγαρία Από Βιέννη προς Βουδαπέστη και τούμπαλιν

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Εισιτήρια θα βρεις μην ανησυχείς καθόλου.Τώρα για προσφορές κλπ δεν έχω άποψη.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
@panos444 δεν νομίζω να μην βρεις ... Εγώ όσες φορές έκανα εκδρομές από Βουδαπέστη τα κανόνιζα το νωρίτερο μια βδομάδα πριν ! Αν εννοείς και τα μουσεία στην Βουδαπέστη δεν νομίζω ότι τίθεται τέτοιο θέμα! Το μόνο που ίσως σε δυσκολέψει λίγο είναι η ξενάγηση στο κοινοβούλιο -αν σκοπεύεις να την κάνεις- και αυτό γιατί έχει ξεναγήσεις σε πάρα πολλές γλώσσες και μπορεί να μην βρίσκεις στα αγγλικά. Αν εννοείς και τη Βιέννη δεν είχα προγραμματίσει τίποτα και ήταν Παρασκεύη και Σάββατο και βρήκα εισιτήριο για όλα .
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Παιδιά λέω να κλείσω επιστροφή από Βιέννη σε Βουδαπέστη με flixbus. Είναι έμπιστη; Η αναχώρηση γίνεται από Vienna Erdberg. Θα δυσκολευτώ να το βρω; Στους χάρτες το βρίσκω εύκολα, το θέμα ειναι εκει τι γινεται
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Παιδιά λέω να κλείσω επιστροφή από Βιέννη σε Βουδαπέστη με flixbus. Είναι έμπιστη; Η αναχώρηση γίνεται από Vienna Erdberg. Θα δυσκολευτώ να το βρω; Στους χάρτες το βρίσκω εύκολα, το θέμα ειναι εκει τι γινεται
Η γραμμή U3 του μετρό εξυπηρετεί τον σταθμό Erdberg. Αν θυμάμαι καλά τον βρήκαμε εύκολα. Απλά βγήκαμε από το μετρό και εντοπίσαμε την στάση. Έχει σήμανση άλλωστε. Αλλά γράφει BLAGUSS. Τα λεωφορεία αναγράφουν το flixbus. Εμείς βέβαια από Βιέννη πήγαμε Μπρατισλάβα. Δεν ξέρω αν για Βουδαπέστη η στάση είναι σε διαφορετικό σημείο του σταθμού Erdberg.
H εταιρεία είναι μια χαρά.
257607_761c86efe8592b66dbe2f10c0a482a45.jpg
 

Mpak

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Θέλω να πάω από Βιέννη Βουδαπέστη. Αξίζει να πάω με τρένο η με λεωφορείο; από ότι έριξα μια ματιά τα τρένα είναι ακριβότερα απλά κάνουν λιγότερη ώρα. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που έχει πάει;
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Τα τρένα είναι πιο ακριβά και πιο αξιόπιστα ως προς το χρόνο. Τα λεωφορεία είναι πιο φθηνά αλλά υπάρχει το ενδεχόμενο καθυστερήσεων λόγω κίνησης ή έργων στην Εθνική οδό. Επίσης δες σε ποιόν σταθμό σε ποιό σημείο της πόλης σταματάνε στη Βούδα ή στην Πέστη και τι μέσο θες για να πας στο κέντρο. Αξίζει ενδεχομένως να πληρώσεις το τρένο σκέψου το. Αξιόπιστα λεωφορεία της Regiojet. Αν μπορείς απέφυγε τη Flixbus.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Online είναι η καλύτερη λύση και η πιο οικονομική.Όσο πιο νωρίς τόσο πιο φθηνά! Αν γνωρίζεις ημερομηνίες κλείστα και...καλό ταξίδι!!1
 

mixalis21

Member
Μηνύματα
33
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία (Κρακοβία)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ακόμα το ψάχνω.

LilaD

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα, πρώτο post κ πρώτο ταξίδι με παιδιά εξωτερικό. Θέλουμε να επισκεφθούμε τη Βουδαπέστη κ να πάμε κ δύο μέρες Βιέννη. Ποιο τρενο να προτιμήσω; railjet ή regiolet? Επίσης δε βρίσκω αν υπάρχουν περιορισμοί τα παιδιά να κάνουν pcr οι γονείς είμαστε εμβολιασμένοι.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλησπέρα, πρώτο post κ πρώτο ταξίδι με παιδιά εξωτερικό. Θέλουμε να επισκεφθούμε τη Βουδαπέστη κ να πάμε κ δύο μέρες Βιέννη. Ποιο τρενο να προτιμήσω; railjet ή regiolet? Επίσης δε βρίσκω αν υπάρχουν περιορισμοί τα παιδιά να κάνουν pcr οι γονείς είμαστε εμβολιασμένοι.
Θα σου πρότεινα regiojet, υπέροχα τρένα και λεωφορεία και πολύ οικονομικά.
Mε το πιστοποιητικό εμμβολιασμού εσείς είστε εντάξει. Για τα παιδιά δεν γνωρίζω. Υποθέτω εξαρτάται και από την ηλικία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom