Από αεροδρομιο Κιάτο

Valia Stayroy

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Γεια σας και από εμένα
Δώστε μου τα φωτα σας βρε παιδια. Εχω πολλά θέματα να λύσω. Φτάνω στο Βενιζέλος 9.15 και θέλω να φτασω Κιατο με προαστιακό. Κοιταω στην τραινοσε που λεει οτι κάνω μετεπιβιβαση Κ. Αχαρναι για να παρω άλλο για κιατο. το προβλημα είναι ενα δρομολογιο που φτανει Κ. Αχαρναι και πρεπει να κατεβω. Το αντιστοιχό που πάει κιατο που ερχεται από Αθηνα έχει φυγει 4 λεπτα πριν και πρεπει εκει να περιμενω άλλη μία ώρα.
Ερωτηση τωρα Αν από αεροδρομιο που φύγω πάρω το πιο νωρις δρομολογιο κατεβω νερατζιωτσα υπάρχει ηλεκτρικος που πάει κάτω Αχαρναι για να φτασω νωριτερα και να προλάβω αυτό που ερχεται για Κιάτο???
Μπορει να κάνω και λάθος το σκεπτικό μου. Αλλα εσεις που ειστε από Αθηνα ξερεται καλυτερα τις στασεις
Ευχαριστώ
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Δε νομίζω ότι υπάρχει σταθμός μετρό ή ηλεκτρικού Κάτω Αχαρναι. Μάλλον θα πρέπει να περιμένεις το επόμενο δρομολόγιο .
 

Valia Stayroy

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Δε νομίζω ότι υπάρχει σταθμός μετρό ή ηλεκτρικού Κάτω Αχαρναι. Μάλλον θα πρέπει να περιμένεις το επόμενο δρομολόγιο .
Δηλάδη Κ. Αχαρναί πάει μόνο ο Προαστικός που λέμε??? Κ. Αχαρναι είναι ο σταθμός Λαρισης για να καταλάβω ή όχι?
Πάντως όλα τα δρομολόγια που φτανουν Κ. Αχαρναι, η ανταπόκριση από Αθήνα για Κιάτο εχει φυγει 4 λεπτα πριν. Και Αθηνα να φτάσω πάλι το εχω χάσει αυτο που πάει Κιατο.
Επίσης άλλα δρομολόγια απο αεροδρομιο φτάνουν μέχρι ΣΚΑ εκεί και να σταματήσω που μπορω να πάω? Το γραφω γιατι το έχουν μεσα στο πινακα που έχει τίτλο Αθηνα- αεροδρομιο - Αθηνα
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Κάτω Αχαρναί ειναι νέος σταθμός προαστιακού για μετεπιβίβαση για Κιατο κλπ.Δεν ειναι ο σταθμός Λαρισης. Από ΣΚΑ δεν ξερω γιατί τον Αύγουστο έγινε αυτό στο σταθμός και αλλάζεις εκεί.Παρε τηλέφωνο στις πληροφορίες να ρωτήσεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Κ. Αχαρναί πάει μόνο ο προαστιακός. Ο σταθμός Αθήνα του προαστιακού είναι ο σταθμός Λαρίσης. Ο σταθμός Λαρίσης έχει και ανταπόκριση με τη γραμμή 2 του μετρό. Όμως θα κάνεις περισσότερη ώρα και πρέπει να αλλάξεις γραμμή στο Σύνταγμα. Άσε που τα δρομολόγια του μετρό από το αεροδρόμιο είναι κάθε 30'. Στο τέλος μάλλον στην ίδια ώρα θα φτάσεις στο Κιάτο.
Δες και εδώ http://www.stasy.gr/index.php?id=33&no_cache=1
Ο σταθμός ΣΚΑ δεν νομίζω να βολεύει για κάπου. Είναι σε άλλη γραμμή από την Αθήνα - αεροδρόμιο - Αθήνα.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
210
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Καλημερα!
Καμμια σχεση ο σταθμος Κ. Αχαρναι με τον σταθμο Λαρισης!
Ο σταθμος Λαρισης ειναι ο κεντρικος σιδ. σταθμος των Αθηνων.
Για τα υπολοιπα που ρωτας δεν γνωριζω. Συν οτι σχετικα προσφατα εχουν τροποποιηθει τα δρομολογια
του Προαστιακου.
Ριξε μια ματια στην ιστοσελιδα του Προαστιακου για τα δρομολογια η καλεσε τους στο τηλεφωνο που δινουν
ωστε να εχεις εγκυρες απαντησεις σε οτι ρωτας.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Πάντως όλα τα δρομολόγια που φτανουν Κ. Αχαρναι, η ανταπόκριση από Αθήνα για Κιάτο εχει φυγει 4 λεπτα πριν.
Λογικά το τρένο Αθήνα-Κιάτο θα περιμένει στο σταθμό Κ. Αχαρναί για 4' μέχρι να έρθει αυτό απ' το Αεροδρόμιο (όπως και παλιότερα όταν αλλάζαμε συρμό στα Α. Λιόσια από Αεροδρόμιο για Κιάτο). Δε θα είναι τόσο βλάκες να κάνουν κάποιον να περιμένει 56' για τη μετεπιβίβαση για Κιάτο. (εκτός κι αν είναι με τον άθλιο προγραμματισμό που έκαναν τον Ιούλιο).
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Υπαρχει περιπτωση το τραινο για κιατο να περιμενει το αλλο απο αεροδρομιο. Επισης υπαρχει περιπτωση να υπαρχει λεωφορειο απο Νερατζιωτισσα για Λιοσια οποτε να βολευει. Με ενα τηλεφωνο στην ΤΡΑΙΝΟΣΕ λυνονται ολα ;)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Πάντως απ' ότι φαίνεται από τους πίνακες δρομολογίων του προαστιακού όλοι οι συρμοί απο Αθήνα προς Κιάτο φτάνουν στις Κάτω Αχαρνές +44 και όλοι οι συρμοί από Αεροδρόμιο προς Αθήνα φθάνουν στην ίδια στάση +48 ... το ανάποδο είναι αδύνατο να το σκεφτεί ένας ευφυής σιδηροδρομικός.. οπότε έχει δίκιο ο taver..
 

giorgavr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Καλησπέρα παιδιά. Επειδή χρησιμοποιώ τον προαστιακό όντως στην στάση Κ.Αχαρναί η μία αμαξοστοιχία περιμένει κάποια λεπτά την άλλη για να γίνουν οι αντίστοιχες μετεπιβιβάσεις, οπότε δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom