Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
από το σιδηροδρομικό σταθμό της Μπολώνιας, έχεις ανά μισή ώρα τρένο για Φλωρεντία.
Τα εξπρές κάνουν την διαδρομή σε 37 λεπτά με 25 ευρώ το εισιτήριο και το απλό σε 1 ώρα και με 10 ευρώ

Orari e acquisto - Trenitalia
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Γεια σου.. Ο σταθμος του τρενου ειναι 6 χιλιομετρα απο το αεροδρομιο.. για να φτασεις εκει μπορεις να παρεις το Aerobus (που κοστιζει 6 ευρω και η διαδρομη ειναι περιπου 20 λεπτα μεχρι το σταθμο) η να παρεις ταξι (δεν ξερω ποσο κοστιζει..) κι απ το σταθμο να παρεις το τρενο για Φλωρεντια..
Υπαρχει το αργο τρενο που κανει 1 ωρα και κοστιζει η δευτερη θεση 10,50 ευρω και το γρηγορο που κανει 37 λεπτα και κοστιζει 25 ευρω.. για τις ωρες αναχωρησης μπορεις να δεις εδω.. Trenitalia - HomePage
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
... και όπως λέει και ο GKCAPO, αν έχεις χρόνο, η Μπολόνια είναι μια πολλή όμορφη πόλη και αξίζει τον κόπο...
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Γεια σου.. Ο σταθμος του τρενου ειναι 6 χιλιομετρα απο το αεροδρομιο.. για να φτασεις εκει μπορεις να παρεις το Aerobus (που κοστιζει 6 ευρω και η διαδρομη ειναι περιπου 20 λεπτα μεχρι το σταθμο) η να παρεις ταξι (δεν ξερω ποσο κοστιζει..) κι απ το σταθμο να παρεις το τρενο για Φλωρεντια..
Υπαρχει το αργο τρενο που κανει 1 ωρα και κοστιζει η δευτερη θεση 10,50 ευρω και το γρηγορο που κανει 37 λεπτα και κοστιζει 25 ευρω.. για τις ωρες αναχωρησης μπορεις να δεις εδω.. Trenitalia - HomePage

Sorry.. μεχρι να βρω τις πληροφοριες και να τις γραψω ειχατε ηδη απαντησει.. :(
 

ROZITA

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Την Τρίτη πάω Ρώμη και θέλω την Πέμπτη να ταξιδέψω με το τρένο Φλωρεντία. Μπορώ να κλείσω εισητήρια μεσω της σελίδας της trenitalia; Έχω pre paid κάρτα ελληνική, θα την δεχθεί; Αν πάω να αγοράσω από τον γκισέ θα είναι πιο ακριβά;
 

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Καλωσόρισες ροζίτα στο forum αν βρήκες ώρες που θέλεις αγόρασε τα, λογικά ok με την κάρτα, μην το αφήνεις τελευταία στιγμή

για 15 απρίλη ψάχνω και εγώ τρενο για ημερησια
υπάρχει κάποιο άλλο site?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σας ευχαριστώ πολύ!

από το σιδηροδρομικό σταθμό της Μπολώνιας, έχεις ανά μισή ώρα τρένο για Φλωρεντία.
Τα εξπρές κάνουν την διαδρομή σε 37 λεπτά με 25 ευρώ το εισιτήριο και το απλό σε 1 ώρα και με 10 ευρώ
Εφόσον έχει τόσο συχνά δρομολόγια μήπως δεν είναι απαραίτητο λες να κλείσω από πριν;

... και όπως λέει και ο GKCAPO, αν έχεις χρόνο, η Μπολόνια είναι μια πολλή όμορφη πόλη και αξίζει τον κόπο...
Είχα πάει πάλι Bologna πριν κάμποσα χρόνια και μου είχε αρέσει. Σίγουρα θα κάνω πάντως at least μία διανυκτέρευση εκεί καθώς πετάω για Ελλάδα από το ίδιο αεροδρόμιο με πρωινή πτήση.
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Καλυτερα να τα κλεισετε μεσω ιντερνετ γιατι τελευταια στιγμη θα ειναι σιγουρα πιο ακριβα.. ετσι την πατησαμε περισυ με τη διαδρομη Μιλανο-Βενετια (φοβηθηκαν οι φιλες μου μην γινει καμια στραβη και δεν ισχυουν, ελεος!), εκει που τα εβρισκα καπου στα 38 ευρω με επιστροφη οταν φτασαμε εκει τα κλεισαμε τελικα 60 ευρω!!!
 

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Καλυτερα να τα κλεισετε μεσω ιντερνετ γιατι τελευταια στιγμη θα ειναι σιγουρα πιο ακριβα.. ετσι την πατησαμε περισυ με τη διαδρομη Μιλανο-Βενετια (φοβηθηκαν οι φιλες μου μην γινει καμια στραβη και δεν ισχυουν, ελεος!), εκει που τα εβρισκα καπου στα 38 ευρω με επιστροφη οταν φτασαμε εκει τα κλεισαμε τελικα 60 ευρω!!!

Εννοείτε νωρίτερα, είναι και λιγάκι busy περίοδος
με την Trainitalia δεν βρίσκω πολλά διαθέσιμα τρένα
βλέπω όμως ένα άλλο site ItaliaRail - Italy Train Ticket and Rail Pass Experts
θα το ψάξω από εκεί
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom