Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ChristinaIor

Member
Μηνύματα
60
Likes
79
Ονειρεμένο Ταξίδι
Safariii
Κι εγώ την Μπολόνια θα σου πρότεινα, ειναι πολύ όμορφη πόλη για να κάνεις και μια βόλτα εκει και οι αποστάσεις σχετικά μικρές, η διαδρομή με το τραίνο για Φλωρεντία σύντομη,γυρω στα 45 λεπτά είχαμε κάνει.

Σε ευχαριστώ πολύ! Κοιτάζω τώρα τιμές..
 

evrarch

New Member
Μηνύματα
2
Likes
8
Θεωρώ πως η καλύτερη λύση από το αεροδρόμιο της Μπολόνια στη Φλωρεντία, και ίσως και πιο σύντομη, είναι το λεωφορείο που υπάρχει βγαίνοντας από το αεροδρόμιο στα αριστερά. Το εισιτήριο κοστίζει 20€ ηλεκτρονικά ή από το γκισέ. Μπορείς να βγάλεις και μέσα στο λεωφορείο αλλά εκεί κοστίζει 25€. Παραθέτω και τα δρομολόγια από και προς αεροδρόμιο Μπολόνιας.
 

Attachments

White

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις παραπάνω πληροφορίες για το απευθείας δρομολόγιο για Φλωρεντία..
Πως λέγεται η εταιρεία, που ακριβώς είναι; γιατι βάζοντας στον χαρτη διαδρομή απο μπολονια αεροδρόμιο σε Φλωρεντία δεν μου δίνει αυτη την επιλογή.
 

evrarch

New Member
Μηνύματα
2
Likes
8
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις παραπάνω πληροφορίες για το απευθείας δρομολόγιο για Φλωρεντία..
Πως λέγεται η εταιρεία, που ακριβώς είναι; γιατι βάζοντας στον χαρτη διαδρομή απο μπολονια αεροδρόμιο σε Φλωρεντία δεν μου δίνει αυτη την επιλογή.
Η Εταιρεία των λεωφορείων λέγεται: Appennnino Shuttle. Μόλις βγεις από το αεροδρόμιο είναι αριστερά στα 50μέτρα περίπου. Το λεωφορείο είναι κίτρινο.
Το σάιτ είναι: https://www.appenninoshuttle.it/
 

Sofia.al

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας!!

Τον Μάρτιο θα πάω ταξίδι 4 ημέρες Φλωρεντία και έχει μπει στο πρόγραμμα μια μονοήμερη στη Πιζα.

Μπορεί κάποιος που γνωριζει να μου πει τι συμφέρει περισσότερο : Να κλείσω τα εισιτήρια από τώρα ηλεκτρονικά μεσω trenitalia η να τα βγάλω στον σταθμό; Είναι παραπάνω το κόστος αν τα βγάλω τη στιγμη εκεινη;
 

marakitravel

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η ζωή είναι ένα Ταξίδι!!
Καλησπέρα και καλό μήνα,

εγώ θα σου πρότεινα να μην τα κλεισεις ηλεκτρονικά . Μπορεί εκείνη την χρονική στιγμή ,να είσαι κάπου που να μην προλαμβάνεις να πας στο Σταθμό. Τρένα υπάρχουν αρκετά δεν έχεις φόβο να μην βρες θέση.. Δεν θυμάμαι να έχουν διαφορά στην τιμή ..Συνιστώ να περπατήσεις την Φλωρεντία και την τελευταία μέρα να πας Πίζα.
 

kostiskampou

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σας, λέμε να επισκευτούμε την Φλωρεντία 17 -21/4 (χωρίς να είναι οριστικές οι μέρες.
Επειδή βλέπω τα εισιτήρια να είναι αρκετά ψηλά, σκέφτομαι να κλέισω για μπολόνια και από εκεί να πάμε Φλωρεντία.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος σχετικά με το κόστος της μεταφοράς από μπολόνια-Φλωρεντία την ώρα και αν τελικά αξίζει να μπούμε στην διαδικασία να πάμε από Μπολόνια.Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας, λέμε να επισκευτούμε την Φλωρεντία 17 -21/4 (χωρίς να είναι οριστικές οι μέρες.
Επειδή βλέπω τα εισιτήρια να είναι αρκετά ψηλά, σκέφτομαι να κλέισω για μπολόνια και από εκεί να πάμε Φλωρεντία.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος σχετικά με το κόστος της μεταφοράς από μπολόνια-Φλωρεντία την ώρα και αν τελικά αξίζει να μπούμε στην διαδικασία να πάμε από Μπολόνια.Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Καλησπέρα. Στο θέμα στο οποίο μεταφέρθηκε το μήνυμά σου θα βρεις όλες τις πληροφορίες που ψάχνεις.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας, λέμε να επισκευτούμε την Φλωρεντία 17 -21/4 (χωρίς να είναι οριστικές οι μέρες.
Επειδή βλέπω τα εισιτήρια να είναι αρκετά ψηλά, σκέφτομαι να κλέισω για μπολόνια και από εκεί να πάμε Φλωρεντία.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος σχετικά με το κόστος της μεταφοράς
Το Μάρτιο που μας πέρασε το έκανα με λεωφορείο, απευθείας από το αεροδρόμιο της Μπολόνια και με επιστροφή προς αυτό, κάτι που βόλευε απίστευτα, σε τσουχτερή όμως τιμή των 40 ευρώ συνολικά.
Αν είναι να μείνεις και Μπολόνια ίσως να συμφέρει και το τρένο, εξαρτάται πως το σχεδιάζεις.
Είχα κλείσει από εδώ: https://getbybus.com/en/
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 3ετή αποχή από τα ταξίδια στο εξωτερικό επανέρχομαι σιγά σιγά στη δικιά μου κανονικότητα και σχεδιάζω ταξιδάκι για Φλωρεντία την Πρωτοχρονιά (αν δεν έχουμε κάποια αρνητική εξέλιξη με την πανδημία). Ψάχνω να κάνω τη διαδρομή Ρώμη Φλωρεντία με τρένο. Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος (site, τιμές, παροχές... οτιδήποτε);
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom