Γαλλία Γερμανία Ελβετία Αρχες Μάρτη-10 μερες-Ελβετία/Γερμανια/Αλσατία

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Λοιπον παιδια θα χρειαστω βοηθεια για να οργανωθω, είναι αρκετές οι μέρες (10) κ περιλαμβάνουν κ λίγη Ελβετία άρα ίσως χρειαστεί να πουλήσω το κορμί μου :p
Δεν θέλω να μείνω σε ένα μέρος περισσότερο από όσο πρέπει..τουτέστιν help!χωρίστε μου τις μερούλες!
Ζυρίχη;
Λουκέρνη;
Βέρνη;θα ήθελα να την αποφύγω καθώς το τρένο δαγκάει τρελά!Είναι πάρα πολύ sos, δεν έχει νόημα δηλαδή η ύπαρξη μου αν δεν πάω? :)
Freiburg?
strasbourg?
colmar και ποιο άλλο χωριό?
heidelberg?
να βαλω κ κατι ακόμη; :p
ευχαριστώ παιδιά!α να τονισω ότι λόγω άγριου καιρού που προβλέπεται δεν ξέρω αν το κάνω τελικά το ταξίδι ή μεινω με την όρεξη κ τσάμπα δώσω κ το κορμί μου :) θα αρχίσω όμως να κλείνω κ ο Θεός βοηθός!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Λοιπον παιδια θα χρειαστω βοηθεια για να οργανωθω, είναι αρκετές οι μέρες (10) κ περιλαμβάνουν κ λίγη Ελβετία άρα ίσως χρειαστεί να πουλήσω το κορμί μου :p
Δεν θέλω να μείνω σε ένα μέρος περισσότερο από όσο πρέπει..τουτέστιν help!χωρίστε μου τις μερούλες!
Ζυρίχη;
Λουκέρνη;
Βέρνη;θα ήθελα να την αποφύγω καθώς το τρένο δαγκάει τρελά!Είναι πάρα πολύ sos, δεν έχει νόημα δηλαδή η ύπαρξη μου αν δεν πάω? :)
Freiburg?
strasbourg?
colmar και ποιο άλλο χωριό?
heidelberg?
να βαλω κ κατι ακόμη; :p
ευχαριστώ παιδιά!α να τονισω ότι λόγω άγριου καιρού που προβλέπεται δεν ξέρω αν το κάνω τελικά το ταξίδι ή μεινω με την όρεξη κ τσάμπα δώσω κ το κορμί μου :) θα αρχίσω όμως να κλείνω κ ο Θεός βοηθός!
Πολύ ωραία όλα αυτά που αναφέρεις. Εγώ θα προσθέσω και το Baden Baden.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Λοιπον παιδια θα χρειαστω βοηθεια για να οργανωθω, είναι αρκετές οι μέρες (10) κ περιλαμβάνουν κ λίγη Ελβετία άρα ίσως χρειαστεί να πουλήσω το κορμί μου :p
Δεν θέλω να μείνω σε ένα μέρος περισσότερο από όσο πρέπει..τουτέστιν help!χωρίστε μου τις μερούλες!
Ζυρίχη;
Λουκέρνη;
Βέρνη;θα ήθελα να την αποφύγω καθώς το τρένο δαγκάει τρελά!Είναι πάρα πολύ sos, δεν έχει νόημα δηλαδή η ύπαρξη μου αν δεν πάω? :)
Freiburg?
strasbourg?
colmar και ποιο άλλο χωριό?
heidelberg?
να βαλω κ κατι ακόμη; :p
ευχαριστώ παιδιά!α να τονισω ότι λόγω άγριου καιρού που προβλέπεται δεν ξέρω αν το κάνω τελικά το ταξίδι ή μεινω με την όρεξη κ τσάμπα δώσω κ το κορμί μου :) θα αρχίσω όμως να κλείνω κ ο Θεός βοηθός!
γυρω απο colmar εχει πολλα ομορφα χωρια - bergheim,ribeauville,riquewihr,turckheim,eguisheim - τα οποια ειναι στα 15 λεπτα το ενα απο το αλλο.Ελπιζω να πιασει καλη τιμη το κορμι σου γιατι ειναι πολλα τα εξοδα ....αρη !!! ;)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
χαχαχ θα το δωσω με το κιλο είναι κ τα κιλα των γιορτων μπαστακωμενα πανω μου ολο κ κατι παραπανω θα παρω! :) κ κανα νεφρο αν χρειαστεί τι να τα κανω 2?υπερβολες :p ελβετια είναι αυτή!

να βαλω 2 μερες αλσατικα χωρια κ 1 στρασβουργο?
θα μπορω να παω με λεωφορειο όμως γιατι αν χιονιζει δεν θελω να παρω αμαξι?
baden baden να του δωσω 1 μερα;
βγαινει το πρόγραμμα κατι θα γινει..
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Τα αλσατικα χωρια (κ το Στρασβουργο) συνδυαζονται πολυ ωραια με Μελανα Δρυμο, αλλα δεν εννοω μονο Freiburg, που φανταζομαι γι αυτο το εχεις ενταξει στο προγραμμα..
Εννοω να περασεις 3-4 μερες στον Μελανα Δρυμο. Βεβαια, οοοοοχι αρχες Μαρτη, κατα Μαιο μερια. Θεωρω οτι ειναι πανεμορφα.. Απο Ελβετια νομιζω 2 πολεις αρκουν σε αυτο το ταξιδι (κ μια ή καμια ισως...)
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Τα αλσατικα χωρια (κ το Στρασβουργο) συνδυαζονται πολυ ωραια με Μελανα Δρυμο, αλλα δεν εννοω μονο Freiburg, που φανταζομαι γι αυτο το εχεις ενταξει στο προγραμμα..
Εννοω να περασεις 3-4 μερες στον Μελανα Δρυμο. Βεβαια, οοοοοχι αρχες Μαρτη, κατα Μαιο μερια. Θεωρω οτι ειναι πανεμορφα.. Απο Ελβετια νομιζω 2 πολεις αρκουν σε αυτο το ταξιδι (κ μια ή καμια ισως...)
baden- baden, freibourg,δεν θα πηγαινα. Καλυτερα στα χωρια και 3 μερες ελβετια.Τωρα για λεωφορειο και τρενο ειναι λιγο σπασιμο- και ακριβα - καλυτερα να νοικιασεις αυτοκινητο - γυρω στα 23-25 ευρω.
οι δρομοι δεν πιστευω να εχεις προβλημα - οπως ΕΛΛΑΔΑ:haha:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ουτε εγώ δεν θα πήγαινα baden baden...
Τα αλσατικά χωρια αυτη την εποχή ειναι έρημα...εκτος και αν ειναι σ/κ...σε μια ημέρα τα βλέπεις..άντε να κάνεις μια διανυκτέρευση...με το ζόρι..
στο Φράιμπουργκ θα πήγαινα μια βόλτα...στην λίμνη titisse ειδικά αν ειναι χιονισμένο το τοπίο...σίγουρα η άνοιξη και το καλοκαίρι ειναι η καλυτερη εποχή για αυτά τα μέρη...αλλά και ο χειμώνας εχει την χάρη του!!
νοικιάστε αυτοκίνητο...οι μέρες ειναι πολλές...τα τρένα ακριβά .
δεν θα εχετε κανενα θεμα με τους δρόμους όσο και να χιονίζει....ειδικά στους αυτοκινητόδρομους no problem...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
βλεπω ότι το αμαξι είναι ακριβο..βγαινει κανα 40αρι τη μερα!που ειδες barkour 25αρια?
στα χωρια δηλαδή να βαλω μονο ένα διημερο;
μπα μου περισσευουν μερες, μηπως να πεταχτω κ ισπανια;ένα τσιγαρο δρομος :p
στην περιοχη του freiburg εχει χωρια ζουζουνιαρικα που μπορω να δω με μμμ?η λιμνη θελει επισης αμαξι;
ωχ σκουρα τα βλεπω..ανυψωστε με!
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
βλεπω ότι το αμαξι είναι ακριβο..βγαινει κανα 40αρι τη μερα!που ειδες barkour 25αρια?
στα χωρια δηλαδή να βαλω μονο ένα διημερο;
μπα μου περισσευουν μερες, μηπως να πεταχτω κ ισπανια;ένα τσιγαρο δρομος :p
στην περιοχη του freiburg εχει χωρια ζουζουνιαρικα που μπορω να δω με μμμ?η λιμνη θελει επισης αμαξι;
ωχ σκουρα τα βλεπω..ανυψωστε με!
cheapoair.com απο baden-baden. Θα το κλεισεις ομως 7-10 μερες πριν ,ειναι φθηνοτερα. και δανια να σου πω - δυο ωρες με το τηλεφωνο ειναι:xalara:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Χωρίς αυτοκίνητο 10 ημέρες και Μάρτη μήνα δεν κάνεις τίποτα.....
Άστο καλύτερα....σόρρυ, άποψή μου επειδή τυχαίνει να γνωρίζω την περιοχή...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εννοεις κ η ελβετια είναι λαθος;
η συγκεκριμενα αλσατια-δρυμος;
ισα ισα ευχαριστω αν είναι να κανω λαθος σταματήστε με!
ε τοτε θα πρεπει να πουλησω κ κανα χωραφακι :p για να μεινω ολες τις μερες ελβετια!καηκα!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Όχι δεν εννοώ τίποτα οτι ειναι λάθος....απλά θέλω να πω οτι η περιοχή της Αλσατίας,ο μελανας δρυμός και η ελβετια θέλουν αυτοκίνητο για να μπορέσεις να τα γυρίςεις και να μην ταλαιπωρείσαι μέσα στο κρύο με λεωφορεία και τρένα...ασε που ειναι πανάκριβα τα εισητηρια...
Μείνε στρασβουργο για να γυρίσεις την εκει περιοχή και μετα κατέβα προς Ελβετία η το αντίστροφο.
Απο οτι κατάλαβα προσγειωνεσαι βασιλεία?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom