Αστυπάλαια Αστυπάλαια ''περιεργη αύρα''

antig_k

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λευκάδα
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινή
Καλησπέρα σε όλους! Πριν λίγο έκλεισα δωμάτιο στην Αστυπάλαια, στην περιοχή μαλτεζάνα. Πολύ οικονομική τιμή σε σχέση με άλλα νησιά και πολύ όμορφες φωτογραφίες απ' ότι είδα με λίγο ψάξιμο.
Δεν ξέρω πολλούς να έχουν πάει και θα ήθελα τη γνώμη όποιου μπορεί να βοηθήσει, καθώς μια φίλη που ρώτησα και έχει πάει μου είπε για ''παράξενη αύρα'', έχει ένα κάτι που δεν μπορείς να ηρεμήσεις και πολύ.

Εχει παρατηρήσει κανείς κάτι περίεργο? Αν είναι να ακυρώσω.
Ευχαριστώ πολύ!
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Καλησπέρα σε όλους! Πριν λίγο έκλεισα δωμάτιο στην Αστυπάλαια, στην περιοχή μαλτεζάνα. Πολύ οικονομική τιμή σε σχέση με άλλα νησιά και πολύ όμορφες φωτογραφίες απ' ότι είδα με λίγο ψάξιμο.
Δεν ξέρω πολλούς να έχουν πάει και θα ήθελα τη γνώμη όποιου μπορεί να βοηθήσει, καθώς μια φίλη που ρώτησα και έχει πάει μου είπε για ''παράξενη αύρα'', έχει ένα κάτι που δεν μπορείς να ηρεμήσεις και πολύ.

:roll:Παραξένη αύρα η Μαλτεζάνα ή γενικά η Αστυπάλαια;; Εγώ έκλεισα Χώρα κ έχω ακούσει τα καλύτερα για το νησί...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Όταν λες παράξενη αύρα εννοείς παραφυσικά φαινόμενα;

Sent from my iPod using Travel stories
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Για τις "αύρες" αρμόδιος είναι ο Χαρδαβέλλας :D. Πέρα απ' την πλάκα, ένα ωραιότατο νησάκι είναι, ό,τι πρέπει για ηρεμες διακοπές. Προσωπικά, όταν πήγα το βρήκα πιο ήρεμο απ'όσο θα' θελα και συνέχισα τις διακοπές μου στην Αμοργό...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στην Αμοργό δεν είναι που απαγορεύεται να αφήσεις ποτήρι με νερό δίπλα στο κρεβάτι για να μην έχεις βραδινή επίσκεψη βρικολάκων;:)

Sent from my iPod using Travel stories
 

antig_k

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λευκάδα
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινή
Δεν ξέρω, αυτό το αίσθημα της άφησε και μάλιστα σε όλη την παρέα χωρίς να το έχουν συζητήσει. Όποιος ξέρει γενικότερα για τη νησί ας μας πει την απόψή του!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Στην Αμοργό δεν είναι που απαγορεύεται να αφήσεις ποτήρι με νερό δίπλα στο κρεβάτι για να μην έχεις βραδινή επίσκεψη βρικολάκων;:)

Sent from my iPod using Travel stories
:haha: Έχει και χειρότερα, την παράδοση των "ανεράδων" στη Νίσυρο, που όποιος τις δει το βράδυ να περιφέρονται με τα νυχτικά τους, χάνει τη μιλιά του...
 

antig_k

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λευκάδα
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινή
Μην δουλεύετε, μια ερώτηση ήταν! Αν είναι να πάω και να έχω ένα βάρος στις διακοπές..Απ' ότι κατάλαβα μάλλον δεν ισχύει!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Αν ανησυχείς τόσο, πάρε μαζί σου σκόρδο και θυμιατήρια, σιγά το πρόβλημα. Πάντως, η λογική λέει ότι κάθε τόπος έχει τις παραδόσεις του και πολλοί άνθρωποι, όπως οι φίλοι σου, κάποιες εμμονές. Ας μην τα παίρνουμε όλα τοις μετρητοίς...
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
Παραξενη αυρα μηπως εννοουσε τα εμφιαλωμενα νερα Αυρα,θυμαμαι ειχαν λιγο παραξενο σχημα εκει στην Αστυπαλαια. Περα απο τη πλακα ισως ηταν επηρεασμενη απο κατι που θα ειχε διαβασει για το νησι στην αρχαιοτητα, οτι θεωρουταν ενεργειακο κεντρο(μαζι με Δελφους κτλ), κατα τ αλλα εγω δεν παρατηρησα τιποτα περιεργο..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα σε όλους! Πριν λίγο έκλεισα δωμάτιο στην Αστυπάλαια, στην περιοχή μαλτεζάνα. Πολύ οικονομική τιμή σε σχέση με άλλα νησιά και πολύ όμορφες φωτογραφίες απ' ότι είδα με λίγο ψάξιμο.
Δεν ξέρω πολλούς να έχουν πάει και θα ήθελα τη γνώμη όποιου μπορεί να βοηθήσει, καθώς μια φίλη που ρώτησα και έχει πάει μου είπε για ''παράξενη αύρα'', έχει ένα κάτι που δεν μπορείς να ηρεμήσεις και πολύ.

Εχει παρατηρήσει κανείς κάτι περίεργο? Αν είναι να ακυρώσω.
Ευχαριστώ πολύ!
Κατι ειχα ακουσει οτι δεν πρεπει να εχεις κοκκινα φωτα στο δωματιο γιατι ερχεται τοτε μια περιεργη αυρα.

Εκτος και αν δεν ακουσες καλα και σου ειπαν οτι εχει μια περιεργη Σαυρα αντι για αυρα,οποτε το παιρνω πισω:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom