Ισπανία ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ.Παρουσιαση-Αποτυπωση αξιοθεατων σε google map, κατά α/α

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.195
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Βαρκελωνη.Παρουσιαση-Αποτυπωση αξιοθεατων σε google map, κατά α/α.

Το συνημμενο αρχειο pdf,αποτελει -κατα την δικη μου αποψη- ενα νεο τροπο ενημερωσης νεων προορισμων .
Ειναι μια καταγραφη πληροφοριων-αποψεων,που συνελεξα από διαφορα links του διαδικτυου,με τα αξιοθεατα, αμεσα συνδεδεμενα με αντιστοιχες φωτο,όπως και αλλες πληροφοριες,με σκοπο τον καλυτερο -χρονικα-προγραμματισμο επισκεψης των περισσοτερων και πλεον ελκυστικων αξιοθεατων, σε μια τριημερη επισκεψη της ομορφης αυτής πολης. Επισης,περιεχει χαρτες της περιοχης με οδους και αποτυπωση των αξιοθεατων, συμφωνα με τον οποιον κατανεμω τα αξιοθεατα που θελω να επισκεφτω κατά περιοχη,ώστε να μπορω να οργανωσω το προγραμμα των μετακινησεων μου σε ημερησια βαση και ανα περιοχη επισκεψης.

Περιλαμβανει επισης,συνολικες αποστασεις ημερησιων διαδρομων μεταξυ αξιοθεατων,καθως και αποστασεις μεταξυ των αξιοθεατων.

Πχ την 1η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 1-10,η συνολικη αποσταση είναι 7Κm.
Την 2η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 11-17,η συνολικη αποσταση είναι 10.2 Κm,

ενώ καταγραφω και περισσοτερα αξιοθεατα,εκτος προγραμματος, εφοσον η εκδρομη σας περιλαμβανει περισσοτερες ημερες διαμονης και υπαρχει χρονος για επισκεψη τους.
Ελπιζω η νεα αυτη παρουσιαση να χρησιμευσει-βοηθησει τους συνταξιδιωτες μας στην οργανωση του ταξιδιου τους για Βαρκελωνη κι Ευχομαι Καλο ταξιδι.
 

Attachments

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.250
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Βαρκελωνη.Παρουσιαση-Αποτυπωση αξιοθεατων σε google map, κατά α/α.

Το συνημμενο αρχειο pdf,αποτελει -κατα την δικη μου αποψη- ενα νεο τροπο ενημερωσης νεων προορισμων .
Ειναι μια καταγραφη πληροφοριων-αποψεων,που συνελεξα από διαφορα links του διαδικτυου,με τα αξιοθεατα, αμεσα συνδεδεμενα με αντιστοιχες φωτο,όπως και αλλες πληροφοριες,με σκοπο τον καλυτερο -χρονικα-προγραμματισμο επισκεψης των περισσοτερων και πλεον ελκυστικων αξιοθεατων, σε μια τριημερη επισκεψη της ομορφης αυτής πολης. Επισης,περιεχει χαρτες της περιοχης με οδους και αποτυπωση των αξιοθεατων, συμφωνα με τον οποιον κατανεμω τα αξιοθεατα που θελω να επισκεφτω κατά περιοχη,ώστε να μπορω να οργανωσω το προγραμμα των μετακινησεων μου σε ημερησια βαση και ανα περιοχη επισκεψης.

Περιλαμβανει επισης,συνολικες αποστασεις ημερησιων διαδρομων μεταξυ αξιοθεατων,καθως και αποστασεις μεταξυ των αξιοθεατων.

Πχ την 1η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 1-10,η συνολικη αποσταση είναι 7Κm.
Την 2η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 11-17,η συνολικη αποσταση είναι 10.2 Κm,

ενώ καταγραφω και περισσοτερα αξιοθεατα,εκτος προγραμματος, εφοσον η εκδρομη σας περιλαμβανει περισσοτερες ημερες διαμονης και υπαρχει χρονος για επισκεψη τους.
Ελπιζω η νεα αυτη παρουσιαση να χρησιμευσει-βοηθησει τους συνταξιδιωτες μας στην οργανωση του ταξιδιου τους για Βαρκελωνη κι
Ευχομαι Καλο ταξιδι.
Ευχαριστούμε πολύ @chrgkoutz . Εξαιρετική ιδέα και πολύ εύκολο στην χρήση!
Θα μας γλιτώσει από πολύ ψάξιμο.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.195
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Ευχαριστούμε πολύ @chrgkoutz . Εξαιρετική ιδέα και πολύ εύκολο στην χρήση!
Θα μας γλιτώσει από πολύ ψάξιμο.
Αυτος ηταν και ο προσωπικος στοχος δημιουργιας του.
Παντως εχε υποψην οτι,εχω καταχωρησει παρουσιασεις-αποτυπωσεις κι αλλων προορισμων.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.250
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Αυτος ηταν και ο προσωπικος στοχος δημιουργιας του.
Παντως εχε υποψην οτι,εχω καταχωρησει παρουσιασεις-αποτυπωσεις κι αλλων προορισμων.
Ποιων προορισμών για να ξέρουμε;
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.195
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Ποιων προορισμών για να ξέρουμε;
Brussels-Brygge-Prague-Budapest-Dublin-IRELAND Tour 8-9 ημερων κι αρκετα ακομη,αλλα εχω κι αλλα προσωπικων προγραμματισμων, που δεν εχω καταχωρησει
 

desbio

Member
Μηνύματα
50
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Σήμερα άκουσα σε ευρωπαϊκό κανάλι ότι οι καταλανοι δεν θέλουν τουρίστες. Έχουν κρεμα'σει πανό που γράφει να φύγουν οι τουρίστες από τη Βαρκελώνη και έχουν δημιουργήσει κ επεισόδια εναντίον τουριστών σε καφέ και εστιατόρια. Μου κάνει εντύπωση, γιατί η οικονομία της Βαρκελώνης στηρίζεται στον τουρισμό σε μεγάλο βαθμό.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Σήμερα άκουσα σε ευρωπαϊκό κανάλι ότι οι καταλανοι δεν θέλουν τουρίστες.
Η δημοσιογραφία κάνει κακό στην υγεία.Εκείνο που θέλουν είναι να βάλουν ένα όριο,γιατί πλέον δεν χωράμε.
Όσο κι αν φαίνεται απίστευτο,απλά έχουμε γεμίσει.Η πόλη έχει φρακάρει και η ποιότητα της ζωής των κατοίκων
έχει πέσει.Κάθε χρόνο έχουμε αύξηση αφίξεων λόγω και των συγκυριών γύρω μας (βομβιστικά-τρομοκρατία)και σαν πρώτο μέτρο είναι το σταμάτημα έκδοσης αδειών για νέα ξενοδοχεία.
Είναι άλλο το δεν θέλουμε τουρίστες και τελείως άλλο μέχρι τόσους μπορούμε να εξυπηρετήσουμε.
 

desbio

Member
Μηνύματα
50
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Η δημοσιογραφία κάνει κακό στην υγεία.Εκείνο που θέλουν είναι να βάλουν ένα όριο,γιατί πλέον δεν χωράμε.
Όσο κι αν φαίνεται απίστευτο,απλά έχουμε γεμίσει.Η πόλη έχει φρακάρει και η ποιότητα της ζωής των κατοίκων
έχει πέσει.Κάθε χρόνο έχουμε αύξηση αφίξεων λόγω και των συγκυριών γύρω μας (βομβιστικά-τρομοκρατία)και σαν πρώτο μέτρο είναι το σταμάτημα έκδοσης αδειών για νέα ξενοδοχεία.
Είναι άλλο το δεν θέλουμε τουρίστες και τελείως άλλο μέχρι τόσους μπορούμε να εξυπηρετήσουμε.
Έχω πάει Βαρκελώνη και ήταν μια πόλη πολύ φιλική για τον τουρίστα, με εξαίρεση τα αγγλικά τους. Γι' αυτό ξαφνιαστηκα από το δημοσίευμα!
 

FILBO

Member
Μηνύματα
152
Likes
941
Βαρκελωνη.Παρουσιαση-Αποτυπωση αξιοθεατων σε google map, κατά α/α.

Το συνημμενο αρχειο pdf,αποτελει -κατα την δικη μου αποψη- ενα νεο τροπο ενημερωσης νεων προορισμων .
Ειναι μια καταγραφη πληροφοριων-αποψεων,που συνελεξα από διαφορα links του διαδικτυου,με τα αξιοθεατα, αμεσα συνδεδεμενα με αντιστοιχες φωτο,όπως και αλλες πληροφοριες,με σκοπο τον καλυτερο -χρονικα-προγραμματισμο επισκεψης των περισσοτερων και πλεον ελκυστικων αξιοθεατων, σε μια τριημερη επισκεψη της ομορφης αυτής πολης. Επισης,περιεχει χαρτες της περιοχης με οδους και αποτυπωση των αξιοθεατων, συμφωνα με τον οποιον κατανεμω τα αξιοθεατα που θελω να επισκεφτω κατά περιοχη,ώστε να μπορω να οργανωσω το προγραμμα των μετακινησεων μου σε ημερησια βαση και ανα περιοχη επισκεψης.

Περιλαμβανει επισης,συνολικες αποστασεις ημερησιων διαδρομων μεταξυ αξιοθεατων,καθως και αποστασεις μεταξυ των αξιοθεατων.

Πχ την 1η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 1-10,η συνολικη αποσταση είναι 7Κm.
Την 2η μερα θα περιηγηθω τα αξιοθεατα 11-17,η συνολικη αποσταση είναι 10.2 Κm,

ενώ καταγραφω και περισσοτερα αξιοθεατα,εκτος προγραμματος, εφοσον η εκδρομη σας περιλαμβανει περισσοτερες ημερες διαμονης και υπαρχει χρονος για επισκεψη τους.
Ελπιζω η νεα αυτη παρουσιαση να χρησιμευσει-βοηθησει τους συνταξιδιωτες μας στην οργανωση του ταξιδιου τους για Βαρκελωνη κι
Ευχομαι Καλο ταξιδι.
Πολύ καλή δουλειά. Μπράβο σου!!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Έχω πάει Βαρκελώνη και ήταν μια πόλη πολύ φιλική για τον τουρίστα, με εξαίρεση τα αγγλικά τους. Γι' αυτό ξαφνιαστηκα από το δημοσίευμα!
Σωστά.Και θα δεις το αμέσως επόμενο διάστημα να υπάρχει καταιγισμός από 'αγανακτισμένους'
πολίτες που θέλουν να διώξουν τους τουρίστες.

@chrgkoutz Να'σαι καλά φίλε μου,ελπίζω να γλυτώσω από τις πολλές απαντήσεις για Βαρκελώνη.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.195
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Σωστά.Και θα δεις το αμέσως επόμενο διάστημα να υπάρχει καταιγισμός από 'αγανακτισμένους'πολίτες που θέλουν να διώξουν τους τουρίστες.
Καλο θα ειναι καθε "πληροφορια" να την "ψαχνουμε" και μονοι μας, γιατι σημερα μονο αντικειμενικες και σωστες ΔΕΝ ειναι.
@chrgkoutz Να'σαι καλά φίλε μου,ελπίζω να γλυτώσω από τις πολλές απαντήσεις για Βαρκελώνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.734
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom