Ισπανία ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ μια πόλη που ξεχειλίζει συναισθήματα

Daisoulini

Member
Μηνύματα
16
Likes
10
Ποτε μου δεν εχω πει να φυγω απο Ελλαδα,θεωρω πως ειμαστε ευλογημενος τοπος,αλλα οταν πηγα Βαρκελωνη καταλαβα πως ειναι μια πολη που μου ταιριαζει απολυτα.
Οι ανθρωποι εχουν ιδιαιτερη αυρα και αυτο που με κερδισε ειναι το χαμογελο και η ευγενεια τους (ειναι σαν εμας πριν τη κριση) παρολο που με τα αγγλικα δεν το πολυ κατεχουν. Καθε χρονο εχω βαλει στοχο να πηγαινω ενα ταξιδι εξωτερικο με τη κολλητη μου!Φετος τελη Φεβρουαριου αποφασισαμε να παμε Βαρκελωνη για 6 μερες. Τι να πω...η ενεργεια της απο την ωρα που βγηκαμε απο το αεροπλανο ηταν κατι πρωτογνορο. Μειναμε στο pension Palacio στη Barceloneta,οικονομικο κ καθαρο σε υπεροχο σημειο με μπαλκονακι. Φαγαμε εκπληκτικο burger στο kiosko bacoa,στο tucco μειναμε αφωνες με τα χειροποίητα ζυμαρικα τους και πληρωσαμε 18€ τα 2 ατομα με μενου ανα ατομο 1πιατο ζυμαρικα,1 μπυρα και 1 γλυκο. Λατρεψαμε ενα αυθεντικο ισπανικο μαγαζακι τυπου "βρωμικο" το xanmpanieria το οποιο εχει δικο τους τοπικο κρασι 3 ή 5€ το μπουκαλι!!Τελος αγαπησαμε το El Bombon,μπαρ-κοκτειλαδικο με κλασσικη σαλσα κ τα πιο ωραια κοκτειλ!!!
Ευχομαι συντομα να ξαναπαω να τελειωσω τα αξιοθεατα που εμειναν !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom