Ισραήλ Βίζα Ισραήλ και σφραγίδα

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Λόγω επικείμενης επίσκεψης στο Ισραήλ, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

έχω διαβάσει ότι μπορείς να τους παρακαλέσεις να σου σφραγίσουν ένα ξεχωριστό χαρτάκι, αντί σελίδας του διαβατηρίου. Ψάχνοντας όμως βρήκα αυτό:

As of July 3, 2008, an official decision has been made that will no longer require entry stamps on foreign passports. In such cases, you must fill out form 17L including your personal details, and that form shall be stamped by passport control upon entry/exit.
The form 17L will not be collected upon exit as it is necessary for the collection of tax refunds and proof of legal entry. (http://www.goisrael.com/Tourism_Eng/...+trip/Visa.htm)

Έχω δικαίωμα να επικαλεστώ το παραπάνω επίσημο κείμενο ή να κάνω τα γλυκά μάτια και να το ρίξω στα παρακάλια όπως έκανε με επιτυχία γνωστό και μη εξαιρετέο μέλους του φόρουμ? :lol:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
να κανεις τα γλυκα ματια! Ρωτα τον taver!! Ξερει εκεινος!:haha:
Ασε τα κειμενακια , δεν μασανε ! Εχουν και ενα αγριεμενο , ψαρωτικο βλεμμα... μπρρρρ... Γκεσταπο!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
να κανεις τα γλυκα ματια! Ρωτα τον taver!! Ξερει εκεινος!:haha:
Ασε τα κειμενακια , δεν μασανε ! Εχουν και ενα αγριεμενο , ψαρωτικο βλεμμα... μπρρρρ... Γκεσταπο!
Δηλ. μου λες ότι έχει πιο γλυκά μάτια από σένα?:shock: :haha::haha::haha:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
GTS εισαι καλα???
Μολις γυρισες απο τους ναους στην Ν.Α Ασια και ξεκινας για τους αγιους τοπους??
Με προβληματιζει και το avatar σου:roll:

Στο τελος θα αγιασεις.....ημαρτον ρε GTS:haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
GTS εισαι καλα???
Μολις γυρισες απο τους ναους στην Ν.Α Ασια και ξεκινας για τους αγιους τοπους??
Με προβληματιζει και το avatar σου:roll:

Στο τελος θα αγιασεις.....ημαρτον ρε GTS:haha:
Ευλόγησον τέκνο μου....
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά τελικά από την δουλειά θα μου δώσουν άδεια μια βδομαδούλα και αφού έχω κερδίσει κάτι εισιτήρια της EL AL θα πάω Ισραήλ μέσα στη βδομάδα να δω κάτι φίλους εκεί!

Να σας πω...αυτήν την περίοδο έχω ένα Καναδικό διαβατήριο που είναι σε ισχύ και το Ελληνικό μου δεν είναι σε ισχύ.

Στο Καναδικό έχω σφραγίδα εισόδου από την Αίγυπτο, λέτε να έχω πρόβλημα στα σύνορα;
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά τελικά από την δουλειά θα μου δώσουν άδεια μια βδομαδούλα και αφού έχω κερδίσει κάτι εισιτήρια της EL AL θα πάω Ισραήλ μέσα στη βδομάδα να δω κάτι φίλους εκεί!

Να σας πω...αυτήν την περίοδο έχω ένα Καναδικό διαβατήριο που είναι σε ισχύ και το Ελληνικό μου δεν είναι σε ισχύ.

Στο Καναδικό έχω σφραγίδα εισόδου από την Αίγυπτο, λέτε να έχω πρόβλημα στα σύνορα;
Επίσης να πω, πως αν μου ζητήσουν confirmation ξενοδοχείων δεν έχω μιας και θα μείνω σε 2 ή 3 διαφορετικές πόλεις και μάλιστα στα σπίτια των φίλων μου...άρα...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Επίσης να πω, πως αν μου ζητήσουν confirmation ξενοδοχείων δεν έχω μιας και θα μείνω σε 2 ή 3 διαφορετικές πόλεις και μάλιστα στα σπίτια των φίλων μου...άρα...
Βρε βρε, προέκυψε ταξίδι... τέλεια!

Αυτό με τη λίστα της διαμονής μας, που το συμπληρώνουμε πάντα σε διάφορα τέτοια μέρη ποτέ δεν το κατάλαβα... σιγά μην ψάχνουν που μενεις!
Βάλε και συ τη διεύθυνση του ενός φίλου σου να ξεμπερδέψεις!:xmas_cheesygrin:
λέω εγώ, χωρίς να ξέρω τα περϊ Ισραήλ :xmas_rolleyes:
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Παιδιά τελικά από την δουλειά θα μου δώσουν άδεια μια βδομαδούλα και αφού έχω κερδίσει κάτι εισιτήρια της EL AL θα πάω Ισραήλ μέσα στη βδομάδα να δω κάτι φίλους εκεί!

Να σας πω...αυτήν την περίοδο έχω ένα Καναδικό διαβατήριο που είναι σε ισχύ και το Ελληνικό μου δεν είναι σε ισχύ.

Στο Καναδικό έχω σφραγίδα εισόδου από την Αίγυπτο, λέτε να έχω πρόβλημα στα σύνορα;
Όχι, γιατί να έχεις πρόβλημα; Ο πρώτος είσαι που θέλει να επισκεφθεί το Ισραήλ μετά την Αίγυπτο ή ο τελευταίος; Πόσω μάλλον που Αίγυπτος και η Ιορδανία είναι οι μόνες αραβικές χώρες με τις οποίες διατηρεί διπλωματικές σχέσεις το Ισραήλ. Μην μπερδεύεις το Ισραήλ με τα γειτονικά τυραννικά καθεστώτα , που σου απαγορεύουν την είσοδο αν υπάρχει στο διαβατήριο σου σφραγίδα από Ισραήλ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Νo problemo, κουκλε!!:xmas_smile:
Δεν χρειαζεσαι ουτε βιζα, ουτε confirmation δευθυνσεων!
Αν το διαβατηριο σου εχει ισχυ 6 μηνων , εισαι ready to go !
(ζηλευω το ταξιδι με την EL AL :xmas_evil::xmas_evil:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom