Σύρος Βίντεο από Σύρο

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Πολυ καλο!!!:clap::clap::clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τι καλο!
Δεν εχω παει Συρο!Και γενικα στο Αιγαιο δεν εχω παει πολυ..
Το τραγουδι δεν ταιριαζε καθολου:D.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Τι καλο!
Δεν εχω παει Συρο!Και γενικα στο Αιγαιο δεν εχω παει πολυ..
Το τραγουδι δεν ταιριαζε καθολου:D.
Ως σκηνοθέτης ολκής έχω να δηλώσω ότι η επιλογή της μουσικής έχει γίνει με βάση τις επιταγές της νέας σχολής πειραματικού κινηματογράφου της Κοπεγχάγης. Καταλαβαίνω τη δυσκολία κατανόησης του συσχετισμού της ηχητικής επένδυσης με την οπτική πανδαισία (τι είπα ο άνθρωπος) από τους αμύητους, αλλά θα προσπαθήσω να εξηγήσω τον βασικό κανόνα:
Ο σκηνοθέτης, αφού διαλογιστεί επί μακρόν παρακολουθώντας το βίντεο (στο πρωτόκολλο της Κοπεγχάγης αναφέρεται επιστημονικά ως βλέμμα της αγελάδας), τότε επιλέγει τη μουσική που γουστάρει (ανεξάρτητα από συσχετισμούς με το βίντεο που τόση ώρα έβλεπε) και οι άλλοι ας πάνε να δούνε τον κουρέα της Σεβίλης (κοινώς και επί το λαϊκότερον, ας πάνε να κουρεύονται). Ρίψεις ντοματών (συνοδευόμενες από παρατεταμένα ουουουου) που παρατηρήθηκαν κατά τις προβολές ταινιών που επενδύθηκαν ηχητικά με την εν λόγω τεχνική, εκλήφθηκαν ως μία νέα πρωτοποριακή μέθοδος που υιοθέτησε το προοδευτικό κοινό για να εκφράσει τον ενθουσιασμό του για το αποτέλεσμα.

ΥΓ Ελπίζω μετά το παραπάνω post να μη γίνει συλλογή υπογραφών (ή mail, ή pm, ή ότι άλλο τέλος πάντων) για την αποπομπή μου από το forum.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καταλαβα , καταλαβα , θεs να πειs οτι ηθελεs να δειξειs κατα βαθοs πωs ερχεται σε πληρη αντιδιαστολη αλλα κατ'επεκτασιν λεγω σε πληρη αρμονια η εξευγενισμενη οπτικη σου , με τα λαικοτερα των ακουσματων. Κατι σαν τον Μουρκοκ να πουμε.Εεε, πεs το απ'την αρχη!
Θα ξαναδω το βιντεο απο αλλη οπτικη.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Στην πράξη, πρέπει να το δεις υπό γωνία 45 μοιρών και τα ηχεία σκεπασμένα με κουβέρτα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ενώ ταυτόχρονα καταβροχθίζεις λαίμαργα ένα Nirvana strawberry-cheescake (το καινούριο), έτσι ώστε η οπτική απόλαυση να συνοδεύεται από γαστρονομικά γαργαλητά του οισοφάγου σου. :LOL:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Και επειδή, το πιθανότερο είναι, ότι λόγω της γαστριμαργικής απόλαυσης θα έχεις τα μάτια σου κλειστά, θα έχεις μία πραγματική απόλαυση ακούγοντας Μάρκο :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Με κουφανατε!:haha:
Αλλα δε θα μαθω να ανεβαζω βιντεακια??(Απειλη!)
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
οσοι απο εσας δεν εχετε αποφασισει για το που θα πατε το πασχα ,προτεινω Συρο ανεπιφυλακτα.

μεγαλη πεμπτη μεγαλη παρασκευη στον αγιο νικολαο οπου διαθετει χορωδια με πιανο εκκλησιαστικο(δεν γνωριζω την ονομασια του), πανεμορφη εκκλησια και μεσα στην πολη..πατε με τα ποδια περνοντας απο την δημαρχεια και την μικρογραφεια της σκαλας του μιλανο οπου διαθετει εκθεση με φωτογραφιες κουστουμια σκηνικα απο παλιες παραστασεις και εκδηλωσεις.

στον επιταφειο μαζευονται 3η 4 επιταφειοι απο διαφορες ενορειες και ψελνουν ολοι μαζι στην μεγαλη πλατεια της δημαρχειας.
Απ'οσο γνωριζω ειναι και καθολικοι μαζι οπου γιορταζουν ολοι μαζι το πασχα.

μετα τον επιταφειο ολοι ξεχεινωντε στα μπαρακια και τισ ταβερνες στα στενα γυρω απο την δημαρχεια διπλα στο λιμανη και επιδειδοντε σε σκληρη νηστεια με μεζεδες και ολονυχτιες στα club ,bar.

ωραια κτηρια γυρω απο την δημαρχεια,μοιαζει με πλακα στην αθηνα,και κλασσικη κυκλαδητικη αρχιτεκτονικη στην ανω Συρο με πανοραμικη θεα μουσειο βαμβακαρη,και καλους μεζεδες.

οτι πληροφορεια θελετε για Συρο στειλτε μου pm.
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
ειναι τελειο το νησι μου τι να πω τωρα και ο αγιος νικολαος κοντα στα αστερια πολυ ομορφα να πατε μασα σουρα για ταβερνα προτεινω
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.715
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom