Βανκούβερ: Και φέτος η καλύτερη πόλη για να ζει κανείς

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Την μονοτονία του τίτλου της «καλύτερης πόλης για να ζει κανείς» απολαμβάνει το Βανκούβερ του Καναδά για πέμπτο συνεχόμενο χρόνο. Στη σχετική λίστα που προέκυψε από την ετήσια έρευνα του Εκόνομιστ, σε σύγκριση με το 2010 έχουν επέλθει μικρές μεταβολές που αφορούν ως επί το πλείστον σε ανακατατάξεις μεταξύ των ίδιων πόλεων.

Πηγή: Βανκούβερ: Και φέτος η καλύτερη πόλη για να ζει κανείς | Άρθρα | Ελευθεροτυπία
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Εντάξει η Τεχεράνη δεν είναι σίγουρα Ζυρίχη αλλά γιατί φιγουράρει μέσα στις 10 χειρότερες? Και το Μόναχο που ακούμε τόσα εδώ και χρόνια, λείπει παντελώς από τις καλύτερες. Τελικά η μόνη λίστα που άξιζε τον κόπο να δούμε ήτανε του Σίντλερ...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πίτσμπουργκ
Μπράβο, μπράβο τέτοια να ακούω...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εντάξει η Τεχεράνη δεν είναι σίγουρα Ζυρίχη αλλά γιατί φιγουράρει μέσα στις 10 χειρότερες? Και το Μόναχο που ακούμε τόσα εδώ και χρόνια, λείπει παντελώς από τις καλύτερες. Τελικά η μόνη λίστα που άξιζε τον κόπο να δούμε ήτανε του Σίντλερ...
Η αληθεια ειναι οτι καμια γερμανικη πολη δεν ειναι στη λιστα. Ουτε καν το αγαπημενο μου Βερολινο.
Το Κολομπο παλι γιατι φιγουραρει στις δεκα χειροτερες; Με τις "τιγρεις" προς το παρον εχει σταματησει το πανηγυρι. Μια χαρα πολη μου φαινεται: μια πολη με θαλασσα εχει αρκετα θετικα!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Το Βερολίνο δεν ήταν ποτέ στις λίστες ενώ το Μόναχο πάντα. Τέλος, ποιος δίνει σημασία στις λίστες πλέον? εγώ κάτι άσχετο θέλω να σε ρωτήσω, ελπίζω να μη μείνεις στο Βερολίνο στο αγαπημένο σου παρκ ιν?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στο Βερολινο δεν εχω μεινει ποτε στο Παρκ Ιν. Εχω μεινει στο Arcotel John F, το οποιο μου αρεσε πολυ. Αλλα αυτη τη φορα θα με φιλοξενησουν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εντάξει η Τεχεράνη δεν είναι σίγουρα Ζυρίχη αλλά γιατί φιγουράρει μέσα στις 10 χειρότερες? Και το Μόναχο που ακούμε τόσα εδώ και χρόνια, λείπει παντελώς από τις καλύτερες. Τελικά η μόνη λίστα που άξιζε τον κόπο να δούμε ήτανε του Σίντλερ...
Καλά, χάλια είναι η λίστα και η λογική της, αλλά υποψιάζομαι ότι η Ταχεράνη είναι στον πάτο για περιβαλλοντικούς λόγους....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom