Ιταλία Βενετία. Πρόγραμμα-Απορίες

spyros91

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι

Dr Snoopy

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Εε χαλαρά μην φανταστείς.. στα πιο γνωστά θα πάω . Δεν ξέρω πολλά να είμαι ειλικρινής δεν έχω ψαχτει ακόμα! Αλλά γενικά δεν είμαι τόσο των μουσείων..
Ίσως πας στο παλάτι των Δογηδων,θέλει ώρα.Μου λες δυο βραδιές,σημασία έχει πόσες μερες θα είσαι,γιατί αν φτάσεις πχ μεσημέρι έχεις μόνο μισή μέρα.Εν πασει περιπτώσει κάποιος παιρνει μια καλή ιδέα περί Βενετίας σε δυο μερες χωρίς μακροχρόνιες επεισκεψεις σε μουσεία κλπ.Αξιζει βέβαια και μια επίσκεψη στο Μπουρανο που είναι πολύ όμορφο,μια βόλτα με το βαπορετο στο Μεγάλο Κανάλι για να θαυμάσεις υπέροχα κτίρια (μπορεί να πάρεις 24ωρο εισιτήριο που έχει και το Μπουρανο μέσα) και πολύ περπάτημα για να γνωρίσεις καλύτερα την πόλη.

mariposa

New Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ειναι το ξενοδοχειο που γυριστηκε ενα μερος της ταινιας Talented Mr Ripley.(δεν φευγεις Ιταλια αν δεν τη δεις καθως και τον Εμπορο της Βενετιας, Αλ Πατσινο κλπ). Ε δες την και πες μετα αν δεν θυσιαζεις μια βδομαδα με πετρες... :).
Εχουν μεινει ενας σκασμος ευρωπαιοι λογοτεχνες τους προηγουμενους αιωνες, τι να λεμε, ζωντανη ιστορια.
ωραία ιδέα, θα δω μερικές ταινίες με Βενετία πριν φύγω!

Για όσους ενδιαφέρονται οι γονδολιερηδες προσφέρουν έκπτωση γύρω στο 20ρικο(όλοι) ενώ ένας ένα πρωί μας πρότεινε να μας πάει με 20$,όπου δυστυχώς είχαμε άλλο πρόγραμμα και δεν την πήραμε.Αχαστο tip,αντικουνοπικο

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.687
Μέλη
36.204
Νεότερο μέλος
georgeagell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom