Ιταλία Βενετία. Πρόγραμμα-Απορίες

paefstra

Member
Φυσικά και θέλω γνώμες,γι'αυτό αναζητώ αλλά και προσπαθώ να δώσω στο φόρουμ!Κρατάω την προτροπή σου μαζί με το Φλόριαν,που σε άλλο ποστ το είχες χαρακτηρίσει "αχαστο" @paefstra .
Αχαστο γιατι παει για κλεισιμο. Εχει τεραστια ιστορια.
Επισης ψαξε το βιβλιοπωλειο με τις γονδολες, ενα απο τα ωραιοτερα του κοσμου Aqua Alta Δωρεαν.

Dr Snoopy

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Η Βενετια ειναι το δωρο του κορωνοιου στους ταξιδιωτες. Οποιος το αγνοησει θα μετανιωσει οταν ληξει ο συναγερμος.
Πολύ σωστά,για πόσο καιρό ακόμα θα έχει τέτοια εικόνα η πλατεία του Αγ.Μαρκου;
IMG_6890.JPG

Αχαστο γιατι παει για κλεισιμο.
Το βοηθήσαμε λίγο :)
IMG_6889.JPG

Dr Snoopy

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Last edited by a moderator:

mariposa

New Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Κι εμείς θα πάμε Βενετία αρχές Αυγούστου. Από tips μου είπε μια φίλη ότι πριν 3 χρόνια που είχε πιει καφε στο Φλοριάν έξω, πλήρωσε 2 καπουτσίνο 30 ευρώ γιατί τους χρέωσαν 15 ευρώ μια μικρή ορχήστρα που έπαιζε πίσω τους. Οπότε το έχουμε στο νου μας!

paefstra

Member
Κι εμείς θα πάμε Βενετία αρχές Αυγούστου. Από tips μου είπε μια φίλη ότι πριν 3 χρόνια που είχε πιει καφε στο Φλοριάν έξω, πλήρωσε 2 καπουτσίνο 30 ευρώ γιατί τους χρέωσαν 15 ευρώ μια μικρή ορχήστρα που έπαιζε πίσω τους. Οπότε το έχουμε στο νου μας!
Τοσο εχει. Εχουμε φαει λοκ νταουν τοσους μηνες, χασαμε 100 καφεδες εξω που τους ηπιαμε σπιτι, βαλαμε και βγαλαμε φιλους στα νοσοκομεια. Αν δεν αξιζει φετος να δωσει καποιος 15 ευρω, δεν ξερω ποτε.

mariposa

New Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν επιτρέπεται μέσα, μπορείς να πιεις μεσα τον καφέ, οπότε και να θαυμάσεις το εσωτερικό και να δώσεις 15 ευρώ για τους καφέδες και όχι 30! ;)

paefstra

Member
Αν επιτρεποταν περσι, ημουν ετοιμη για το high tea στο Hotel Danieli (35-40) ευρω κι ας ετρωγαμε και πετρες για μια βδομαδα μετα το ταξιδι.
Δυστυχως επιτρεποταν μονο επισκεψη στο lobby. Το αναφερω μονο για οποιον βγαζει προγραμμα και του εχει γυρισει το ματι απο την καραντινα τοσους μηνες.

paefstra

Member
Για βάλε καμία έξτρα πληροφορία βρε @paefstra !Έτσι κι αλλιώς τρώω πετρες πριν το ταξίδι!
Ειναι το ξενοδοχειο που γυριστηκε ενα μερος της ταινιας Talented Mr Ripley.(δεν φευγεις Ιταλια αν δεν τη δεις καθως και τον Εμπορο της Βενετιας, Αλ Πατσινο κλπ). Ε δες την και πες μετα αν δεν θυσιαζεις μια βδομαδα με πετρες... :).
Εχουν μεινει ενας σκασμος ευρωπαιοι λογοτεχνες τους προηγουμενους αιωνες, τι να λεμε, ζωντανη ιστορια.

Dr Snoopy

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Τοσο εχει. Εχουμε φαει λοκ νταουν τοσους μηνες, χασαμε 100 καφεδες εξω που τους ηπιαμε σπιτι, βαλαμε και βγαλαμε φιλους στα νοσοκομεια. Αν δεν αξιζει φετος να δωσει καποιος 15 ευρω, δεν ξερω ποτε.
Μαζί σου είμαι,φυσικά και αξίζει,λες και πάμε κάθε μέρα στο Florian.Καλοκαιρι δεν αξιζει με τίποτα μέσα,μπαίνεις βλεπεις τις αίθουσες και μετά απολαμβάνεις έξω την πλατεία.Η χρέωση για την ζωντανή μουσική είναι 5 ευρώ το άτομο,ο φρέσκος χυμός πορτοκάλι 12.5,ο καφές από 12 και το Spritz Florian 14 ευρώ.Εγω το προτείνω ασυζητητί

IMG_6888.JPG

Dr Snoopy

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα