Ιταλία Πληροφορίες και πρόγραμμα για Βενετία

Μηνύματα
959
Likes
5.226
Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα είμαι 6-9/7.Αφιξη γύρω στις 8 το βράδυ της Τρίτης και αναχώρηση Παρασκευή μεσημέρι.Δεν έχουμε σκοπό να δούμε μουσεία παρά μόνο κάποια σημεία ενδιαφέροντος απ' έξω.Καποιος να προτείνει κάποιο ενδεικτικό πρόγραμμα καθώς και Φαγητό και ποτό;
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα είμαι 6-9/7.Αφιξη γύρω στις 8 το βράδυ της Τρίτης και αναχώρηση Παρασκευή μεσημέρι.Δεν έχουμε σκοπό να δούμε μουσεία παρά μόνο κάποια σημεία ενδιαφέροντος απ' έξω.Καποιος να προτείνει κάποιο ενδεικτικό πρόγραμμα καθώς και Φαγητό και ποτό;
Μπορώ να σε προτείνω το T Fondaco Rooftop Terrace Venice | DFS | T Galleria
ΔΩΡΕΑΝ καταπληκτική θέα αλλά θέλει κλείσιμό πιο μπροστά, να περάσεις όμορφα!!!!
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα είμαι 6-9/7.Αφιξη γύρω στις 8 το βράδυ της Τρίτης και αναχώρηση Παρασκευή μεσημέρι.Δεν έχουμε σκοπό να δούμε μουσεία παρά μόνο κάποια σημεία ενδιαφέροντος απ' έξω.Καποιος να προτείνει κάποιο ενδεικτικό πρόγραμμα καθώς και Φαγητό και ποτό;
Τετάρτη όλη τη μέρα Βενετία, Πέμπτη Μουράνο και Μπουράνο. T Fondaco dei Tadeschi για θέα στο μεγάλο κανάλι. Caffe del Doge για πολυ καλο καφέ. Il Paradiso Perduto για θαλασσινά
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα είμαι 6-9/7.Αφιξη γύρω στις 8 το βράδυ της Τρίτης και αναχώρηση Παρασκευή μεσημέρι.Δεν έχουμε σκοπό να δούμε μουσεία παρά μόνο κάποια σημεία ενδιαφέροντος απ' έξω.Καποιος να προτείνει κάποιο ενδεικτικό πρόγραμμα καθώς και Φαγητό και ποτό;
Πηγα στα περισσοτερα παρακατω εκτος του Μπουρανο, γιατι το Μουρανο μου φανηκε το πιο τουριστοσκηνικο που εχω δει, χασιμο χρονου. Αφου δεν θελετε μουσεια αυτη ειναι μια πληρης λιστα.
https://talesofabackpacker.com/free-things-to-do-in-venice-italy/
Για το φαι, αν κρατατε τα ματια σας ανοιχτα, θα βρειτε enotecas που πινουν κρασαρες με στρειδια η αλλα θαλασσινα στα ορθια οι Ιταλοι στα στενακια. Αχαστο το cafe Florian ομως.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Πηγα στα περισσοτερα παρακατω εκτος του Μπουρανο, γιατι το Μουρανο μου φανηκε το πιο τουριστοσκηνικο που εχω δει, χασιμο χρονου
Το Μπουράνο είναι τέλειο. Είναι λιγότερο τουριστικό από το Μουράνο και απίστευτα γραφικό με τα πολύχρωμα σπιτάκια του. Επίσης, εκεί φτιάχνονταν οι υπέροχες δαντέλες που φορούσαν οι πλούσιες Βενετσιάνες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Αν γράψεις ιστορια,δεν σε ρωταω τπτ,αλλιώς θα σε ενοχλήσω πολύ!
Αν θες μια γνωμη, ακομη κι αν δεν μπειτε σε Μουσεια, στον Αγιο Μαρκο πρεπει να μπειτε. Ειναι δωρεαν, συν 5 ευρω για τον επανω οροφο και τη θεα, πηγαινετε πρωι πρωι να αποφυγετε ουρες που ειναι σχετικα μικρες τωρα με τον ιο.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Φυσικά και θέλω γνώμες,γι'αυτό αναζητώ αλλά και προσπαθώ να δώσω στο φόρουμ!Κρατάω την προτροπή σου μαζί με το Φλόριαν,που σε άλλο ποστ το είχες χαρακτηρίσει "αχαστο" @paefstra .
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Φυσικά και θέλω γνώμες,γι'αυτό αναζητώ αλλά και προσπαθώ να δώσω στο φόρουμ!Κρατάω την προτροπή σου μαζί με το Φλόριαν,που σε άλλο ποστ το είχες χαρακτηρίσει "αχαστο" @paefstra .
Αχαστο γιατι παει για κλεισιμο. Εχει τεραστια ιστορια.
Επισης ψαξε το βιβλιοπωλειο με τις γονδολες, ενα απο τα ωραιοτερα του κοσμου Aqua Alta Δωρεαν.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Η Βενετια ειναι το δωρο του κορωνοιου στους ταξιδιωτες. Οποιος το αγνοησει θα μετανιωσει οταν ληξει ο συναγερμος.
Πολύ σωστά,για πόσο καιρό ακόμα θα έχει τέτοια εικόνα η πλατεία του Αγ.Μαρκου;
IMG_6890.JPG

Αχαστο γιατι παει για κλεισιμο.
Το βοηθήσαμε λίγο :)
IMG_6889.JPG
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Last edited by a moderator:

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Τοσο εχει. Εχουμε φαει λοκ νταουν τοσους μηνες, χασαμε 100 καφεδες εξω που τους ηπιαμε σπιτι, βαλαμε και βγαλαμε φιλους στα νοσοκομεια. Αν δεν αξιζει φετος να δωσει καποιος 15 ευρω, δεν ξερω ποτε.
Μαζί σου είμαι,φυσικά και αξίζει,λες και πάμε κάθε μέρα στο Florian.Καλοκαιρι δεν αξιζει με τίποτα μέσα,μπαίνεις βλεπεις τις αίθουσες και μετά απολαμβάνεις έξω την πλατεία.Η χρέωση για την ζωντανή μουσική είναι 5 ευρώ το άτομο,ο φρέσκος χυμός πορτοκάλι 12.5,ο καφές από 12 και το Spritz Florian 14 ευρώ.Εγω το προτείνω ασυζητητί

IMG_6888.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom