Ιταλία Αεροδρόμιο Τρεβίζο (Treviso) από/προς Βενετία

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα, το Σάββατο πετάμε για Βενετία. Κι ενώ νόμιζα ότι προσγειωνομαστε στο marco polo και είχα βρει τον τρόπο για να φτάσω στο ξενοδοχείο μου, μόλις συνειδητοποίησα ότι τελικά φτάνουνε στο Τρεβίζο, στις 20:35! Αν μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε με ποιον τρόπο θα φτάσω στη Βενετία; Με τρένο; Λεωφορείο; Συγγνώμη αν έχει ξανά ειπωθεί αλλά μόλις τώρα κατάλαβα το λάθος μου και αγχώθηκα! Ευχαριστώ!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα, το Σάββατο πετάμε για Βενετία. Κι ενώ νόμιζα ότι προσγειωνομαστε στο marco polo και είχα βρει τον τρόπο για να φτάσω στο ξενοδοχείο μου, μόλις συνειδητοποίησα ότι τελικά φτάνουνε στο Τρεβίζο, στις 20:35! Αν μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε με ποιον τρόπο θα φτάσω στη Βενετία; Με τρένο; Λεωφορείο; Συγγνώμη αν έχει ξανά ειπωθεί αλλά μόλις τώρα κατάλαβα το λάθος μου και αγχώθηκα! Ευχαριστώ!
Καλησπέρα ελπίζω να σε καλύψει!!
Treviso Airport Buses | Venice for Visitors
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Άρα απ' ότι καταλαβαίνω με το λεωφορείο ATVO φτάνεις απ' ευθείας στην piazzale Roma! Και το παίρνω μέσα από το αεροδρόμιο; Σωστά;
Σωστά δίπλα από την γεφυρα ponte costituzione ! Από Τρεβίζο το παίρνεις έξω από τις αφίξεις .. θα έχει πληροφορίες μέσα στο αεροδρόμιο, και λογικά και γκισέ για εισιτήρια!
Bέβαια υπάρχει και η επιλογή της terravision, η οποια ομως αφηνει στο tronchetto . Κάνει και λιγότερη ωρα, αλλα εξαρτάται από την περιοχη που θα μείνεις και τι σε βολευει ανάλογα με την ακριβής ωρα αφιξης σου..
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.626
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Μην αγχώνεσαι! Το 90% των επιβατών φεύγουν καρφί για Βενετία! Ακριβώς έξω σπό τις αφίξεις έχει λεωφορεία και φορτώνουν για Mestre με ένα 20ρικάκι αν θυμάμαι καλά...
Εγώ έμεινα Τρεβίζο (που είναι κουκλάκι) και πήγα την επόμενη το πρωί με τρένο και μόνο 3.20!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Μην αγχώνεσαι! Το 90% των επιβατών φεύγουν καρφί για Βενετία! Ακριβώς έξω σπό τις αφίξεις έχει λεωφορεία και φορτώνουν για Mestre με ένα 20ρικάκι αν θυμάμαι καλά...
Εγώ έμεινα Τρεβίζο (που είναι κουκλάκι) και πήγα την επόμενη το πρωί με τρένο και μόνο 3.20!
20 ευρώ Τρεβιζο Μεστρε??? terravision και atvo ειναι με 11 και 12 αντιστοιχα για tronchetto- piazzale roma!
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.626
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
20 ευρώ Τρεβιζο Μεστρε??? terravision και atvo ειναι με 11 και 12 αντιστοιχα για tronchetto- piazzale roma!
Σπύρο έχει να κάνει με την ώρα. Μετά τις 9 είναι λιγότερες οι επιλογές. Οπότε θα βγάλει άκρη μόνο από τα δρομολόγια κάθε εταιρείας
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Σπύρο έχει να κάνει με την ώρα. Μετά τις 9 είναι λιγότερες οι επιλογές. Οπότε θα βγάλει άκρη μόνο από τα δρομολόγια κάθε εταιρείας
καλα ναι θα δει τα δρομολογια, τι ωρα θα φτασει και τι συμφερει, και θα επιλεξει.. εγω πχ που πηγα απο Marco Polo, προτιμουσα να φτασω Βενετια με alilaguna ωστε να παρω την πρωτη γευση, αλλα θα πρεπε να περιμενω 1.40 λεπτα ,οποτε πηρα λεωφορειο!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom