Ιταλία Βενετία και Βερόνα

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Και μια ακόμα ερώτηση: για το παλάτι των Δογηδων να προτιμήσω από πριν αγορά ηλεκτρονικού εισιτηρίου?
Αν δε θες να περιμένεις σε μια ατελείωτη ουρά, ναι να βγάλεις από πριν εισιτήριο.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
το παλάτι των Δογηδων
Αν θυμάμαι καλά έχει και ένα τεράστιο έργο του Τιντορέτο.
3. Επειδή έχω μια αδυναμία στα έργα του Τιτσιανο κ του Τιντορετο ήθελα να ρωτήσω (γιατί έχω κάπου μπερδευτεί με κάποια αξιοθέατα) σε ποιες εκκλησίες κ σε ποιες πινακοθηκες μπορώ να δω αντιπροσωπευτικα έργα τους?
Στην Accademia υπάρχει μία σχετικά μικρή αίθουσα όπου τα έργα δάσκαλου και μαθητή βρίσκονται σε διπλανές θέσεις.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
4. Έχω βάλει 2 βραδια διαμονή στη Βερόνα (από Βερόνα επιστρέφω Αθήνα) κ σκεφτομαι να επισκεφτώ με λεωφορείο το Sirmione. Αξίζει τον κόπο ή θα χάσω χρόνο από πράγματα που μπορώ να δω στη Βερόνα?
5. Η Gardaland είναι κοντά στη Βερόνα? Πας με συγκοινωνία? Έχω και το έτερο ήμισυ που είναι "παιχνιδιαρικο"🙂😄
το Sirmione ειναι υπέροχο, μην το χάσετε. Θα μπορούσε να συνδιαστεί με Gardaland, υπολόγισε όμως οτι θα ξοδέψετε μια ολόκληρη μέρα αν το εντάξετε στο πρόγραμμά σας.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Δύο ερωτήσεις:
1. Για προαγορά εισιτηρίου (skip the line) για τη βασιλική του Αγίου Μάρκου (όλο το ναό), αλλά και για το παλάτι των δόγηδων, να προτιμήσω το site της tiquets, ή υπάρχει και τίποτα καλύτερο?
2. Πιστεύετε ότι χρειάζετε προαγορά εισιτηρίου και για τη gallerie de l'academia?

Και μια έξτρα ερώτηση που αφορά τη Βερόνα, αλλά μια που θα τις συνδυάσω ας την κάνω εδώ
3. Υπάρχει αξιοθέατο στη Βερόνα με τεράστιες ουρές που πιστεύετε ότι χρήζει προαγοράς εισιτηρίου? Η ο,τι θέλουμε μπορούμε να το αποφασίσουμε εκεί on the spot?
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.998
Likes
40.897
Και μια έξτρα ερώτηση που αφορά τη Βερόνα, αλλά μια που θα τις συνδυάσω ας την κάνω εδώ
3. Υπάρχει αξιοθέατο στη Βερόνα με τεράστιες ουρές που πιστεύετε ότι χρήζει προαγοράς εισιτηρίου? Η οτι θέλουμε μπορούμε να το αποφασίσουμε εκεί on the spot?
Την πρωτη Κυριακη του μηνα ειχαμε μπει παντου δωρεαν. Για δες ποτε πας.
Ουτε τις δωρεαν μερες ειχε ουρες. Δεν ειναι καμια απο τις πολυ σημαντικες πολεις. Ειχε ουρα μονο στο μπαλκονι της Ιουλιετας, αλλα δεν θελαμε να ανεβουμε αφου δεν ειναι ιστορικη τοποθεσια.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Την πρωτη Κυριακη του μηνα ειχαμε μπει παντου δωρεαν. Για δες ποτε πας.
Ουτε τις δωρεαν μερες ειχε ουρες. Δεν ειναι καμια απο τις πολυ σημαντικες πολεις. Ειχε ουρα μονο στο μπαλκονι της Ιουλιετας, αλλα δεν θελαμε να ανεβουμε αφου δεν ειναι ιστορικη τοποθεσια.
Τρίτη με Πέμπτη θα είμαστε Βερόνα, οπότε μάλλον θα το αφήσουμε στο χαλαρό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom