Ιταλία Συνδυασμοί προορισμών με Βενετία

Sarigr

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γειά σας και πάλι παιδιά ήθελα να ρωτήσω είναι να πάω Τετάρτη μπεργκαμο και από μπεργκαμο με τρένο να πάμε βενετια με την γυναικα μου... Τόσες μερες είχε τρενα από μπεργκαμο αλλά σήμερα που μπήκα δεν υπάρχει τίποτα?? Αυτό σημαίνει ότι έχουν κλείσει όλες η θέσεις?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γειά σας και πάλι παιδιά ήθελα να ρωτήσω είναι να πάω Τετάρτη μπεργκαμο και από μπεργκαμο με τρένο να πάμε βενετια με την γυναικα μου... Τόσες μερες είχε τρενα από μπεργκαμο αλλά σήμερα που μπήκα δεν υπάρχει τίποτα?? Αυτό σημαίνει ότι έχουν κλείσει όλες η θέσεις?
Γεια. Δείχνει δρομολόγια πάντως.
 

sakis anelka

Member
Μηνύματα
16
Likes
98
Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας.Για μέσα Ιούνη κανονίζω Βενετία και θα ήθελα να πάω 2-3 μέρες και κάπου αλλου.;;
Να πάω Φλωρεντια που είναι πανάκριβα αλλά αξίζει;Μπολόνια η Μιλανο ;
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας.Για μέσα Ιούνη κανονίζω Βενετία και θα ήθελα να πάω 2-3 μέρες και κάπου αλλου.;;
Να πάω Φλωρεντια που είναι πανάκριβα αλλά αξίζει;Μπολόνια η Μιλανο ;
Η Φλωρεντία είναι η πιο γοητευτική πόλη της Ιταλίας. Προσωπικά τη θεωρώ το πιο όμορφο προορισμό σε ολόκληρη της Ιταλία.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ας συνδράμω κι εγω με τους προβληματισμούς μου.... Βρήκα κάτι εισητηριακια μούρλια για Βενετία περί τα μέσα Σεπτεμβρίου, διάρκεια ταξιδιου 1 εβδομάδα . Όλα καλά μέχρι εδώ....
Οι απορίες είναι οι εξής:
Πρωτον τη Βενετία δε την έχω δει οπότε πρέπει να της αφιερώσω λίγο χρόνο αλλά πόσο?? (ελπίζω Σεπτεμβρη να μη ζεχνει)
Δευτερον ποιος είναι ένας αξιόλογος προορισμός εκεί κοντά (στο 3ωρο)που δε θα σπάσει τη μπάνκα και αξίζει να του αφιερώσω τις 4 πρώτες μερούλες (επιστροφή έχω απο Βενετία 6 το πρωί οπότε οι 3?? Τελευταίες μέρες θα αφιερωθουν σ αυτή)
Τα φώτα σας παρακαλώ!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Σλοβενια αν θες να κανεις κατι διαφορετικο. Εξαλλου σε ολη την υπολοιπη Ιταλια πετας παμφθηνα οποτε θες. 3-4 ωρες με flixbus. Αν θελετε θαλασσα, επιλεξτε παραλια Σλοβενιας, Piran η Koper.
Η Βενετια δεν ζεχνει το καλοκαιρι.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σλοβενια αν θες να κανεις κατι διαφορετικο. Εξαλλου σε ολη την υπολοιπη Ιταλια πετας παμφθηνα οποτε θες. 3-4 ωρες με flixbus. Αν θελετε θαλασσα, επιλεξτε παραλια Σλοβενιας, Piran η Koper.
Η Βενετια δεν ζεχνει το καλοκαιρι.
Κι αν δε θέλουμε θάλασσα? Στην Σλοβενικη ενδοχώρα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Κι αν δε θέλουμε θάλασσα? Στην Σλοβενικη ενδοχώρα?
Λουμπλιανα απο Τεργεστη σε 1,5 ωρα. Εχει καποια πραγματα να δεις εκει γυρω, πολυ ενδιαφεροντα.
Αυτο κανονισα σε εναν μηνα απο τωρα.
Λιγη προσοχη στα λεωφορεια για Σλοβενια γιατι αν αργησεις να κλεισεις τα βρισκεις ακριβα φετος.
 
D

Delmem38110

Guest
Ας συνδράμω κι εγω με τους προβληματισμούς μου.... Βρήκα κάτι εισητηριακια μούρλια για Βενετία περί τα μέσα Σεπτεμβρίου, διάρκεια ταξιδιου 1 εβδομάδα . Όλα καλά μέχρι εδώ....
Οι απορίες είναι οι εξής:
Πρωτον τη Βενετία δε την έχω δει οπότε πρέπει να της αφιερώσω λίγο χρόνο αλλά πόσο?? (ελπίζω Σεπτεμβρη να μη ζεχνει)
Δευτερον ποιος είναι ένας αξιόλογος προορισμός εκεί κοντά (στο 3ωρο)που δε θα σπάσει τη μπάνκα και αξίζει να του αφιερώσω τις 4 πρώτες μερούλες (επιστροφή έχω απο Βενετία 6 το πρωί οπότε οι 3?? Τελευταίες μέρες θα αφιερωθουν σ αυτή)
Τα φώτα σας παρακαλώ!!!
είσαι πολύ κοντά σε 3 εξαιρετικές πόλεις.
Πάδοβα, βιτζενζα, Βερόνα.
στην Βερόνα τσέκαρε αν έχει και όπερα στην αρένα. είναι εμπειρία.
Performances of the Arena Opera Festival
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
είσαι πολύ κοντά σε 3 εξαιρετικές πόλεις.
Πάδοβα, βιτζενζα, Βερόνα.
στην Βερόνα τσέκαρε αν έχει και όπερα στην αρένα. είναι εμπειρία.
Performances of the Arena Opera Festival
Επειδή δεν θέλω να με φάνε οι δρόμοι ποια θα πρότεινες από τις 3 για ένα 3/4ημερο?
 
D

Delmem38110

Guest
Επειδή δεν θέλω να με φάνε οι δρόμοι ποια θα πρότεινες από τις 3 για ένα 3/4ημερο?
δεν θα σε φάνε καθόλου οι δρομοi.
η Βερόνα σαν πιο μακρινή απέχει μια ώρα και 30, το πολύ (εξαρτάτε το τρένο που θα πάρεις) από τη Βενετία.
μην πάρεις λεωφορείο
και οι άλλες δυο είναι πάνω στην ίδια διαδρομή.
η λυρική σεζόν από ότι είδα τελειώνει 4/9 με την αϊντα στην αρένα.
διάλεξε μια πόλη και πήγαινε η κάνε ημερήσια και στις 3.
εγώ δηλώνω λάτρης της Βερόνας.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Και εγώ Βερόνα θα διάλεγα αλλά όχι παραπάνω από 2 μέρες.Και στις άλλες μονοήμερες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom