Austrian Airlines Δρομολόγια απο Ελλάδα

maestros

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αγαπητά μέλη,
μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει με το απ'ευθείας δρομολόγιο VIE-SKG-VIE της Austrian?
Κάτι μου λέει πως από τέλη Οκτώβρη δεν υπάρχει πλεον.. Προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια και μου βγάζει μέσω Γερμανίας.
Εαν καταργήθηκε, αναμένονται μεγάλες αντιδράσεις...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Αγαπητά μέλη,
μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει με το απ'ευθείας δρομολόγιο VIE-SKG-VIE της Aegean?
Κάτι μου λέει πως από τέλη Οκτώβρη δεν υπάρχει πλεον.. Προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια και μου βγάζει μέσω Γερμανίας.
Εαν καταργήθηκε, αναμένονται μεγάλες αντιδράσεις...
μα νομίζω πως ποτέ δε υπήρχε τέτοια σύνδεση
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
τελικά ισχύει, ε;

έχω φίλο Βιέννη, και μου είχε πει από το καλοκαίρι ότι δε θα υπάρχει πλέον απευθείας σύνδεση Θεσ/νίκη με Βιέννη, ούτε με Austrian ούτε με καμία άλλη.

Αναγκαστικά, πλέον, μέσω Αθήνας ή εξωτερικό...
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Από όσο θυμάμαι το συγκεκριμένο δρομολόγιο είναι summer only. Από Οκτώβριο σταματάνε οι πτήσεις της Austrian. Πλέον από Αθήνα, είτε με Austrian είτε με το νέο δρομολόγιο της Aegean. Διαφορετικά κάποιος πετάει από Θεσσαλονίκη κάπου κοντά και από εκεί πάει Βιέννη... π.χ. με Malev Βουδαπέστη..
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Tο δρομολόγιο δεν θα είναι εποχικό αφού δεν σταματά στο τέλος της θερινής σαιζόν αλλά συνεχίζεται μέχρι το τέλος του χρόνου. Η Austrian συμπλήρωσε 40 χρόνια πτήσεων στη Θεσσαλονίκη.
Αντίθετα από Αθήνα η Austrian Airlines μειώνει δυστυχώς το καλοκαίρι τα δρομολόγια της από 11 εβδομαδιαία σε 7, δηλαδή μία πτήση κάθε μέρα.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Tο δρομολόγιο δεν θα είναι εποχικό αφού δεν σταματά στο τέλος της θερινής σαιζόν αλλά συνεχίζεται μέχρι το τέλος του χρόνου. Η Austrian συμπλήρωσε 40 χρόνια πτήσεων στη Θεσσαλονίκη.
Αντίθετα από Αθήνα η Austrian Airlines μειώνει δυστυχώς το καλοκαίρι τα δρομολόγια της από 11 εβδομαδιαία σε 7, δηλαδή μία πτήση κάθε μέρα.
Είχαμε κλείσει με τις πτήσεις που ακυρώθηκαν για το καλοκαίρι, και μας έκαναν rebooking με αυτές που απέμειναν. Επειδή όμως δε μας βόλευαν οι ώρες, με ένα τηλεφώνημα μία αρκετά ευγενική υπάλληλος μας άλλαξε εισιτήριο στις ώρες που εμείς επιθυμούσαμε, αρκεί η πτήση να εκτελούνταν με εταιρία της Star Alliance. Πολύ καλή εξυπηρέτηση πραγματικά!
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου!!!
Ωραίο νέο και θέλω να πάω Βιέννη... Αν μας αφήσει και η οικονομική κρίση..:xmas_confused:
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Μπράβο! Η εταιρεία ήταν άψογη σε όλα, και τα connection πολύ βολικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom