Βοήθεια για κράτηση κρουαζιέρας

tragio

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,

έχω ξεκινήσει την αναζήτηση κρουαζιέρας ως γαμήλιου και έχω καταλήξει σε μία της carnival για ανατολική καραιβική.
Αν και έχω πραγματοποιήσει πολλά ταξίδια στο εξωτερικό, τα περισσότερα των οποίων οργανωμένα από εμένα, ο κόσμος της κρουαζιέρας είναι κάτι δεν έχω ξανασχοληθεί.
Η πρώτη μου ενέργεια ήταν να κάνω έρευνα αγοράς μέσω της επίσημης ιστιοσελίδας της carnival με τιμή για ocean view cabin στα 1000? περίπου τα 2 άτομα.
Στη συνέχεια απευθύνθηκα στο ταξιδιωτικό πρακτορείο amphitrion που είναι επίσημος και μοναδικός αντιπρόσωπος της carnival στην Ελλάδα. Η τιμή που μου έδωσαν για τις ίδιες παροχές ήταν 1250?.
Στη συνέχεια προσπάθησα να κάνω registration στην carnival κάτι το οποίο δεν ήταν εφικτό διότι η φόρμα που συμπληρώνεις είναι μόνο για κατοίκους Αμερικής, κάτι το οποίο μου επιβεβαίωσαν και οι ίδιοι.
Έτσι λοιπόν μου έχουν μείνει 2 επιλογές:
-είτε δίνω τα παραπάνω λεφτά και την κλείνω στα σίγουρα στο amphitrion
-είτε βρίσκω κάποιον online travel agent(κυκλοφορούν πάρα πολλοί στο διαδίκτυο) οι οποίοι έχουν ίδιες τιμές με την carnival και δίνουν και επιπλέον έκπτωση(συνολικό κέρδος πάνω από 250?).
Αυτό που ήθελα λοιπόν να ρωτήσω είναι αν έχει κάποιος από εσάς παρόμοια εμπειρία με online booking, τι τελικά έκανε και ποια ήταν η κατάληξη.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Γιώργος
 

maroula

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΞΑΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
καθε καινουριος προορισμο
Γιωργο καλησπερα! την εκανες την κρουαζιερα? θελω να κανω τον Αυγουστο κρουαζιερα στην Αδριατικη.Εχω κανει και εγω ταξιδια που εχω κλεισει και οργανωσει μονη μου, αλλα κρουαζιερα πρωτη φορα.Εχω βρει μια προσφορα για 8μερη με 1200-1450 το ατομο, αναλογα την καμπινα και μου φαινεται πολυ.Μηπως εχεις διευθυνσεις που να αφορουν σε κρουαζιερες??θα με βοηθουσε. Ευχαριστω πολυ.
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γιωργο καλησπερα! την εκανες την κρουαζιερα? θελω να κανω τον Αυγουστο κρουαζιερα στην Αδριατικη.Εχω κανει και εγω ταξιδια που εχω κλεισει και οργανωσει μονη μου, αλλα κρουαζιερα πρωτη φορα.Εχω βρει μια προσφορα για 8μερη με 1200-1450 το ατομο, αναλογα την καμπινα και μου φαινεται πολυ.Μηπως εχεις διευθυνσεις που να αφορουν σε κρουαζιερες??θα με βοηθουσε. Ευχαριστω πολυ.
΄Εχω δει καλές τιμές στο ταξιδιωτικό πρακτορείο manessis.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.308
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom