Βοήθεια για ρομαντικό τριήμερο

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Θέλω τη βοήθεια των συν-φορουμιστών:). Ρομαντικό κοντινό τριήμερο πού προτείνετε; Κάπως οικονομικά αλλά και καλά... Είδα για Σπέτσες (πανάκριβα, σαν την Ύδρα που πήγα), Άνδρος (αξίζει; χωρίς αμάξι πού;), Αίγινα (δεν ενθουσιάστηκα... αλλά δεκτές προτάσεις), Πόρος (καλό λένε...)... Πού; Κάπου που να μείνατε και να ήταν καλά;
Ευχαριστώ!:clap:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Η Σύρος είναι πανέμορφη και πολύ ρομαντική (κατά τη γνώμη μου). Μέχρι πόσα διατίθεσαι να δώσεις για ξενοδοχείο τη βραδιά;
Στον Πόρο μου άρεσε αυτό το ξενοδοχείο storoloi-poros.gr
Έχει και πιο φτηνές και πιο ακριβές λύσεις.

Στο Αγκίστρι έχει επίσης ωραία καταλύματα και ωραία νερά αλλά αν θέλεις και η πόλη να είναι ρομαντική νομίζει ότι δεν πληροί τις προϋποθέσεις
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Θέλω τη βοήθεια των συν-φορουμιστών:). Ρομαντικό κοντινό τριήμερο πού προτείνετε; Κάπως οικονομικά αλλά και καλά... Είδα για Σπέτσες (πανάκριβα, σαν την Ύδρα που πήγα), Άνδρος (αξίζει; χωρίς αμάξι πού;), Αίγινα (δεν ενθουσιάστηκα... αλλά δεκτές προτάσεις), Πόρος (καλό λένε...)... Πού; Κάπου που να μείνατε και να ήταν καλά;
Ευχαριστώ!:clap:
αν θες κοντινο νησι και φθηνα θα πας πορο..
δεν χρειαζεστε ουτε αυτοκινητο ουτε τιποτα!
το νησι ειναι τελειο για αυτο που ζητας και για τις μερες που εχεις!
εναλλακτικα θα πας σπετσες, θα δωσεις κατι παραπανω, αλλα αξιζει τον κοπο..
κανε μια αναζητηση για τα 2 νησια στο φορουμ..
για σπετσες πχ. εχω γραψει εγω εδω καποια πραγματα..(σκοπευω να γραψω κι αλλα)..
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%F3%E5-%E5%EE%DD%EB%E9%EE%E7/7779-%F3%F0%E5%F4%F3%E5%F2-%EC%E9%EA%F1%E5%F2-%F3%F4%EF-%EC%E1%F4%E9.html

τωρα ανδρο χωρις αυτοκινητο γνωμη μου ειναι να μην πατε..
αιγινα, οκ, καλα ειναι, αλλα δεν τρελαινομαι κι ολας..δεδομενου οτι και εκει η διαμονη δεν ειναι φθηνη και η συγκοινωνια του νησιου ειναι για κλαματα, εγω θα προτιμουσα καποιο αλλο νησι..
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Στον Πόρο μου άρεσε αυτό το ξενοδοχείο storoloi-poros.gr
Έχει και πιο φτηνές και πιο ακριβές λύσεις.
το ξενοδοχειο αυτο ειναι πραγματι πολυ ωραιο..αλλα προσωπικα το βρισκω λιγο τσιμπημενο για το συγκεκριμενο νησι..που εχει παμπολλα αξιοπρεπεστατα δωματια (πολλα απο τα οποια ειναι νεοκτιστα) σε πολυ χαμηλες τιμες!καθε χρονο που το ψαχνω ανακαλυπτω και αλλα!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Κυθνος ή Τήνος? πως σας ακουγονται?? κυκλαδες ειναι, νησια με ωραιες παραλιες και ωραια χωρια ειναι...ησυχα ειναι...νομιζω ολα αυτα συνδυαζουν το ρομαντισμο.και τα δυο ειναι αρκετα κοντα.
θελετε οπωσδηποτε νησι? αλλες ωραιες προτασεις ειναι κλασσικα το ναυπλιο, το γαλαξιδι, η ναυπακτος και η μονεμβασια ...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Με ένα ΚΤΕΛ για Ναύπλιο πως το βλέπεις το θέμα;
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Με ένα ΚΤΕΛ για Ναύπλιο πως το βλέπεις το θέμα;
Αν παίζει να πάρετε ΚΤΕΛ τότε δεν το συζητώ, νομίζω κι εγώ ότι το Ναύπλιο είναι ό,τι πιο ρομαντικό έχουμε εδώ κοντά μας!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Δεν νομίζω ότι το Ναύπλιο τους ταιριάζει, αφου δεν θα έχουν αυτοκίνητο. Ως γνωστο το καλοκαίρι όλα νυχτερινή ζωή, αλλά και για μπάνιο κλπ "μετακομίζουν" λίγο πιο έξω, όπου χρειάζεσαι απαραίτητα αυτοκίνητο για να μεταβείς.... ξέχωρα που θα τους φάει η ζέστη. Το όμορο Αργος κλασσικά παρουσιάζει τις υψηλότερες θερμοκρασίες της Πελλοπονήσου
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Δεν νομίζω ότι το Ναύπλιο τους ταιριάζει, αφου δεν θα έχουν αυτοκίνητο. Ως γνωστο το καλοκαίρι όλα νυχτερινή ζωή, αλλά και για μπάνιο κλπ "μετακομίζουν" λίγο πιο έξω, όπου χρειάζεσαι απαραίτητα αυτοκίνητο για να μεταβείς.... ξέχωρα που θα τους φάει η ζέστη. Το όμορο Αργος κλασσικά παρουσιάζει τις υψηλότερες θερμοκρασίες της Πελλοπονήσου
+1!χωρις αυτοκινητο καλυτερα νησακι!
η κυθνος που αναφερθηκε και παραπανω νομιζω οτι ειναι επισης μια καλη περιπτωση, αρκει να βολευουν οι ωρες των πλοιων..
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δεν νομίζω ότι το Ναύπλιο τους ταιριάζει, αφου δεν θα έχουν αυτοκίνητο. Ως γνωστο το καλοκαίρι όλα νυχτερινή ζωή, αλλά και για μπάνιο κλπ "μετακομίζουν" λίγο πιο έξω, όπου χρειάζεσαι απαραίτητα αυτοκίνητο για να μεταβείς....
Στοιχειώδες, αγαπητέ Σέρλοκ... καθότι τα τελευταία χρόνια πηγαίνω Ναύπλιο μονο άνοιξη και φθινόπωρο είχα ξεχάσει ότι οι (ωραίες) παραλίες δεν είναι ευκόλως προσβάσιμες χωρίς αυτοκίνητο. Είχα ξεχάσει επίσης ότι κάποιο καλοκαίρι στο Ναύπλιο το νερό κοβόταν από τις 3 ως τις 7 περίπου και ούτε καζανάκι δεν μπορούσαμε να τραβήξουμε.Πάει ο όποιος ρομαντισμός, καταλαβαίνεις...:haha:
Γυρνάμε στα νησιά λοιπόν.

LV24, θα εμφανιστείς καλέ να μας πεις αν σου αρέσει καμιά από τις ιδέες μας; :D
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Είναι πολύ πιο οικονομικός από Σπέτσες. Μέχρι πόσα διαθέτεις γιά τη βραδιά, για να ξέρουμε τι να σου προτείνουμε από θέμα διαμονής;
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Στοιχειώδες, αγαπητέ Σέρλοκ... καθότι τα τελευταία χρόνια πηγαίνω Ναύπλιο μονο άνοιξη και φθινόπωρο είχα ξεχάσει ότι οι (ωραίες) παραλίες δεν είναι ευκόλως προσβάσιμες χωρίς αυτοκίνητο. Είχα ξεχάσει επίσης ότι κάποιο καλοκαίρι στο Ναύπλιο το νερό κοβόταν από τις 3 ως τις 7 περίπου και ούτε καζανάκι δεν μπορούσαμε να τραβήξουμε.Πάει ο όποιος ρομαντισμός, καταλαβαίνεις...:haha:
Γυρνάμε στα νησιά λοιπόν.

LV24, θα εμφανιστείς καλέ να μας πεις αν σου αρέσει καμιά από τις ιδέες μας; :D
ai.ytimg.com_vi_nAd4WilYDQw_1.jpg

Η αρβανιτια ειναι η παραλια του Ναυπλιου, ομορφη και καθαρη, ακριβως κατω απο τον βραχο της ακροναυπλιας και του Παλαμηδιου και 5 λεπτα με τα ποδια απο το κεντρο της πολης.
Οσο για το νερο,δεν κοβεται πλεον,φουλ τα καζανακια κι ο ρομαντισμος σωος...:clap:
ετσι για την τιμη της πολης μου...ρε γαμωτο!
Α!! αυτες τις μερες εχουμε και το διεθνες φεστιβαλ κλασικης μουσικης;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.808
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom