Ιαπωνία Εισιτήρια για Ιαπωνία

Jakis

Member
Μηνύματα
80
Likes
623
Με τα εισιτήρια τι γινεται; Κοιταζω και εγώ για Sept. 23 και έχουν πάει λιγο στο θεό, αντιθέτως η διαμονή φαίνεται πιο προσιτή από ποτέ.
 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Revolut χρησιμοποίησα παντού χωρίς κάποιο θέμα το 19 που ειχα πάει.

Ειχα μείνει Ginza και ήταν βολική περιοχή (αν και λιγο εμπορική / high end), ηταν όμως σε walking distance απο τον κεντρικό σταθμό που έχει φωτογραφικό ενδιαφέρον το βράδυ και από Tsukiji market

Δειτε λιγο τι γινεται με τις αποσκευές στα shinkansen, νομιζω υπάρχουν διαφοροποιήσεις στην post covvid εποχή.

Με τα εισιτήρια τι γινεται; Κοιταζω και εγώ για Sept. 23 και έχουν πάει λιγο στο θεό, αντιθέτως η διαμονή φαίνεται πιο προσιτή από ποτέ.
Πόσο βρισκεις τα εισιτηρια ;
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
223
Likes
948
ανάμεσα σε Alitalia πως λέγεται τέλος πάντων πια, etihad που έχει 9 ώρες αναμονή στην επιστροφή, τα 650 της scoot ήταν μια χαρά, μέσω booking παρακαλώ. διαμονες είχα κλείσει πάμφθηνες όταν ήταν να ανοίξει η Ιαπωνία, άλλαξα λίγο τις ημερομηνίες και είδα ότι τα αύξησαν. πάντως ακόμα μια χαρά κου φαίνονται γιατί γνωρίζω τις τιμές καθώς το είχα κλεισμένο το ταξίδι το καλοκαίρι της πρώτης καραντίνας.
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
223
Likes
948
ανάμεσα σε Alitalia πως λέγεται τέλος πάντων πια, etihad που έχει 9 ώρες αναμονή στην επιστροφή, τα 650 της scoot ήταν μια χαρά, μέσω booking παρακαλώ. διαμονες είχα κλείσει πάμφθηνες όταν ήταν να ανοίξει η Ιαπωνία, άλλαξα λίγο τις ημερομηνίες και είδα ότι τα αύξησαν. πάντως ακόμα μια χαρά κου φαίνονται γιατί γνωρίζω τις τιμές καθώς το είχα κλεισμένο το ταξίδι το καλοκαίρι της πρώτης καραντίνας.
 

Jakis

Member
Μηνύματα
80
Likes
623
Πόσο βρισκεις τα εισιτηρια ;
Μέσω Star Alliance (που είχα χρησιμοποιήσει και τότε) ειναι πλέον στα 1,4Κ, σχεδόν τα διπλασια χρήματα.
Οσο και να εχω συμπάθεια στην ANA, δεν υπάρχει περίπτωση, ΙΤΑ και Qatar / Etihad ειναι πολύ πιο προσιτές, με προτιμότερη την 1η, κυρίως λόγω χρήσης του Haneda αντί του πιο μακρινού Narita.
 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μέσω Star Alliance (που είχα χρησιμοποιήσει και τότε) ειναι πλέον στα 1,4Κ, σχεδόν τα διπλασια χρήματα.
Οσο και να εχω συμπάθεια στην ANA, δεν υπάρχει περίπτωση, ΙΤΑ και Qatar / Etihad ειναι πολύ πιο προσιτές, με προτιμότερη την 1η, κυρίως λόγω χρήσης του Haneda αντί του πιο μακρινού Narita.


Οντως, ειχα μείνει σε 3 διαφορετικά business ξενοδοχεία στο Tokyo + Capsule hotel (Osaka) + Ryokan (Κyoto). Ολα εξαιρετικά για τα χρήματά τους. Πλέον λόγω ισοτιμίας τα πράγματα ειναι καλύτερα εκτιμώ από ποτέ.
Τι είναι η ΑΝΑ και η ΙΤΑ ;
Και το 1,4Κ σημαινει 1400 ευρω ;
Πολλες αγνωστες λεξεις μου βαζεις :haha:
 

Jakis

Member
Μηνύματα
80
Likes
623
All Nippon Airways, η πρωτη και μοναδική φορά που έμεινα εντυπωσιασμένος απο service σε πτήση (και ήμουν σε economy)

Ναι, 1400 ζεστά ευρω :)
 
Last edited by a moderator:

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Το ψάχνω και εγώ για Μάιο, βρίσκω ωραίο award για να πάμε και κολλάω στην επιστροφή.. Η Scoot στην light θέση δεν έχει χειραποσκευή καθόλου;
Και μια ηλίθια ερώτηση.. Για να κλείσω αεροπορικό για χώρα εκτός Ευρωπαικής Ένωσης να φανταστώ πρέπει να έχω αριθμό διαβατηρίου έτσι; Γιατί δεν έχω εκδώσει ακόμη..
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Το ψάχνω και εγώ για Μάιο, βρίσκω ωραίο award για να πάμε και κολλάω στην επιστροφή.. Η Scoot στην light θέση δεν έχει χειραποσκευή καθόλου;
Και μια ηλίθια ερώτηση.. Για να κλείσω αεροπορικό για χώρα εκτός Ευρωπαικής Ένωσης να φανταστώ πρέπει να έχω αριθμό διαβατηρίου έτσι; Γιατί δεν έχω εκδώσει ακόμη..
Για Ιαπωνια με Etihad δεν μου ζητηθηκε .
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
223
Likes
948
Το ψάχνω και εγώ για Μάιο, βρίσκω ωραίο award για να πάμε και κολλάω στην επιστροφή.. Η Scoot στην light θέση δεν έχει χειραποσκευή καθόλου;
Και μια ηλίθια ερώτηση.. Για να κλείσω αεροπορικό για χώρα εκτός Ευρωπαικής Ένωσης να φανταστώ πρέπει να έχω αριθμό διαβατηρίου έτσι; Γιατί δεν έχω εκδώσει ακόμη..
Χειραποσκευη και προσωπικό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom