Βοήθεια και ιδέες για ταξίδι με interrail.

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Καλησπέρα σε όλους τους ταξιδιώτες!

Γράφω μετά από αρκετό καιρό στο φόρουμ γιατί χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με ένα ταξίδι που σχεδιάζουμε να κάνουμε το καλοκαίρι. Είχα την εντύπωση ότι το ιντερέιλ ήταν με ζώνες αλλά δυστυχώς έχει καταργηθεί.

Το πλάνο έχει ως εξής: Μαζί με 3-4 φίλους μου θέλουμε το καλοκαίρι να ταξιδεψουμε στην Ευρώπη με προτίμηση στις χώρες του ανατολικού μπλοκ και της πρώην Γιουγκοσλαβίας. Στη διάθεση μας έχουμε 14 ημέρες και γύρω στα 600-800 ευρώ. Θα πάρουμε μαζί μας και σκηνές και θα κοιμόμαστε και στην εξοχή κατ΄ ανάγκην αλλά και σε χόστελ.

Ζητάω λίγη βοήθεια σχετικά με το τι εισιτήριο αξίζει να επιλέξουμε και ποιες 4-6 χώρες θα έλεγε να επικεφθούμε και μερκές προτάσεις για τα μέρη. Αυτό γίνεται επειδή εκτός του μπάτζετ δεν εχουμε κανέναν περιορισμό. Θα είναι μια backpack εκδρομή.

Θα σας παρακαλούσα να να βοηθήσετε διότι έχω χάσει τον ύπνο μου με το συγκεκριμενο ταξίδι χαχαχα. Υπάρχει πολύ όρεξη. Παλαιότερα είχα κάνει εθελοντής στη Ρουμανία για 2 μήνες και έτσι είχα ταξιδέψει σε όλα τα Βαλκάνια αλλά τότε ήμουνα μόνος μου οπότε στα λάθη δεν με έπρηζε κανένας .

Αναμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!
 

paoktraveller

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας. Είμαστε 4 άτομα και θέλουμε να κάνουμε ιντεραιλ φέτος το καλοκαίρι. Αρχικά αληθεύει ότι πρέπει να κλείσεις 3 μήνες πριν;
Επίσης αν θέλουμε να κλείσουμε το πάσο των 30 ημερών πόσο θα στοιχήσει περίπου;
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Πως να το κανει δηλαδη; Paok σκετο; χαχαχα
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
PAOKPANOAPOLA :p Κατα το ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ:D
 

giwrgosl7

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπέρα... θα ήθελα να ταξιδέψω με interail. Μπορείται να μου εξηγήσετε ποια είναι η διαδικασία και να μου προτείνετε χρήσιμες συμβουλές??? είναι η πρώτη φορά και δεν έχω ιδέα.. :)
 

giwrgosl7

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.. πραγματικά πολύ βοηθητικό. Έχω μία ερώτηση.. Το τρένο το παίρνω από άλλη χώρα ή φεύγουν και από Ελλάδα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.. πραγματικά πολύ βοηθητικό. Έχω μία ερώτηση.. Το τρένο το παίρνω από άλλη χώρα ή φεύγουν και από Ελλάδα.
Τρένα από Ελλάδα προς εξωτερικό δεν υπάρχουν πια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.734
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom